Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Fighters Guild] XIX (Final) – The Hist
#1
[Fighters Guild] XIX (Final) – The Hist


  Modryn Oreyn, artık bize Guild’in son görevini veriyor. Blackwood Company iyice kontrolden çıktı, Hist ağacını yok etmekten başka çare kalmadı. Leyawiin’e doğru yola çıkıyoruz. Leyawiin’de Blackwood Company Hall’a ulaştığınızda sizi Ja’Fazir karşılıyor, hain olduğunuzu iddia ediyor ve kattaki diğer iki elemanla birlikte size saldırıyor. Biraz zorlayabilirler, dikkatli olun. Cesetlerden birinde anahtar var, ama bu ağaca giden kapıyı açmıyor. Bir üst kata çıkıyoruz.

  Anahtarla buradaki kapıyı açın. Burada hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Odaya girmenizle Jeetum-Ze kapının dışında beliriyor sadece, çıkıp öldürün ve üstündeki anahtarı alın. Bir üst kattaki oda Company’nin lideri Ri’Zakar’ın odası, içeri dalıyoruz. Ben Ri’Zakar’ı çok güçlü bulmadım şahsen, bir lider olarak burada zorlu bir dövüş iyi giderdi. Her neyse, öldürüp cesedinden anahtarı alıyoruz, artık ağaca giden kapıyı açabiliriz.

  Zemin kattaki kapıyı açtığımızda kendimizi ilginç bir mekanda buluyoruz. Ağacı bir çeşit makineye bağlamışlar, yok etmenin tek yolu makineleri bozmak. Burada iki Company üyesi daha bulunuyor, ağızlarını burunlarını kırıyoruz. Şimdi sıra makineyi bozmakta. Odanın kapıya göre diğer tarafında iki adet Loose Pipes isimli boru var yerde. Onları alıp makinenin iki ucuna tıklıyoruz. Makine yanmaya başlıyor ve bu Hist ağacını yok ediyor. (Yani yok etmesi lazım, yok olduğunu göstermiyor, beklemeyin ağaç patlayacak diye.) Odadan çıkıyoruz.

resim

  Karşımıza çok sürpriz bir isim çıkıyor: Maglir. Maglir kendisi için her şeyi mahvettiğiniz için size ümitsizce saldırıyor, mecbur onu da öldürüyoruz. (Bu noktada her ne kadar önceden artistik yapmış olsa da Maglir’e acıdım. Hayatta hiçbir işe yaramayan bir eleman ve bir iksir sayesinde görevleri yapabiliyor ve bir işe yaradığını hissediyor. Belki de Company’nin gerçek yüzünü de bilmiyordu, masum insanların ölümünden haberi yoktu. Company’yi yenebilen birine saldırmak da cesaret ister, bence iyi bir şekilde öldü. Cesedi kenara çekip duvara yaslamıştım ben.)  Uzatmadan Chorrol’a geri dönüyoruz.

  Modryn Oreyn bizi kutluyor ve atalarından kalma “Helm of Oreyn Bearclaw”ı veriyor. Bu miğfer bir Daedric Helmet’le aynı armor rating’e sahip, ayrıca üzerindeki büyü Agility ve Endurance’ınızı  arttırıyor. Vilena Donton ile konuşmanın zamanı geldi. Guild Hall’a doğru yola çıkıyoruz. Vilena hala bize kızgın ve hiç de dostça karşılamıyor, ama ona yaptıklarınızı anlatırsanız dili tutulacaktır. Artık Guild’i yönetirken düzgün düşünemediğini anlıyor ve bizi Master seviyesine yükseltiyor. Artık Guild’in yöneticisi biziz. Ayrıca Vilena, Oreyn’i yardımcı olarak seçmemizi öneriyor.

  Oreyn’e geri dönüyoruz. Ona Guildmaster olup kendisini yardımcı olarak seçmek istediğimizi söyleyince önce kabul etmiyor. Emekli olup resimle uğraşmak istediğini söylüyor, ama Guild’in kendisine ihtiyacı olduğunu kabul ediyor. (Bu noktada bonus olarak Oreyn’in yaptığı harikulade resimlerden birini paylaşmak istiyorum.)

İçeriği GösterSpoiler:

  Guildmaster olarak yapmanız gerekenler daha bitmedi. Ayda bir Oreyn’e uğrayıp Guild’in aylık stratejisini belirlemelisiniz. Strateji Guildmaster’ın sandığından alacaklarınızı da belirliyor. Bu noktada üç seçeneğiniz var:

  - Üye alımına odaklanırsanız(Focus on recruitment) aylık alacağınız altın miktarı düşer, ama eşya çıkma ihtimali artar.

  - Sözleşmelere odaklanırsanız(Focus on getting contracts) alacağınız altın miktarı artar, ama eşya çıkma olasılığı düşer.

  - İkisine de eşit odaklanırsanız alacağınız altın miktarı ve eşya çıkma olasılığı standart olur.

Not: Oblivion Figthers Guild görevleri burada sona eriyor. Olabildiğince hikayeyi de aktararak tam çözümleri yapmaya çalıştım. Arada saçma espriler yaptıysam affola. Umarım beğenmişsinizdir. Eğer yazılarda yanlışlık veya eksiklik görürseniz beni uyarın, hemen düzelteyim. İyi forumlar. sir
#2
Eline sağlık çok güzel olmuş. Ne kadar oynamasam da oynamış gibi hissettim.
#3
(15.01.2014, Saat: 23:41)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık çok güzel olmuş. Ne kadar oynamasam da oynamış gibi hissettim.

Teşekkürler, oynamadığın halde okuman beni çok mutlu etti. sir
#4
Ben Fighters Guild'e katılmadım bile çünkü karakter büyücü, ama yine de her rehberi okudum neden bilmiyorum. Şimdi gaz geldi, gidip başlamayı düşünüyorum. Smile
#5
(15.01.2014, Saat: 23:52)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Fighters Guild'e katılmadım bile çünkü karakter büyücü, ama yine de her rehberi okudum neden bilmiyorum. Şimdi gaz geldi, gidip başlamayı düşünüyorum. Smile

Sana da teşekkürler Sarhi. Cheesy sir