Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Figthers ve thieves
#1
Selamlar Morrowind sevenler. Yakın zamanda Morrowinde basladım ve çok severek oynuyorum lakin bir yerde ikilemde kaldım. Hem figthers guilde hemde thieves guilde üye oldum. Lakin bir yanda onurlu savascılar diğer yandada duzenbaz hirsizlar var ayrica birbirlerinede düşmanlar diye biliyorum. Bu benim yapacağım rpgye anlamsizlik katarmi sizce. Yani hem şerefli hemde düzenbaz ve onursuz işler yapmak. Sizce birinden birine mi katılmalı. Icim rahat etmedide sizinde önerilerinizi almak istedim.
#2
Morrowind'de bildiğim kadarıyla bir yerde o görevler tıkanıyor. Mages Guild'e katılırsan son görev hakkında spoiler vermeyeyim ama o görev yüzünden Telvanni görevlerini yapamıyorsun.
#3
Ozaman bu yonu hakkında ve tıkanmasiyla ilgili kesin bilgisi olan biri umarım cevap yazar Smile Benim her iki guildede girmemin sebebi vatanseverin bir rehberinde figthers a thievese mage guilde katılın demesiydi. O böyle diyorsa bir bildiği vardır tıkanma yoktur diye düşündüm Smile hem Morrowind forumuda. Biraz canlansın istedim.
#4
İkisini de yapmak istersen şöyle anlatayım. Thieves Guild'in ilkeleri arasında yoksul halktan çalmamak var mesela. Ayrıca ileriki görevlerinde spoiler olmasın, iyilik arayışındaki kadim bir hırsız grubuyla alakalı görevler yapıyorsun. İki loncanın da görevlerini bitirmen durumunda anlayacaksın. Gerçekten kayda değer bir çatışma yok.

Not: Bu iki guild'in görevleri arasında çakışma var. Balmora'daki Fighter Guild'de bir code book'u almana dair görev verecek. Bu görevde code book'u ilgili kişiden aldıktan sonra görevi teslim etmeden Thieves Guild'e katıl, sadece o an ama. Thieves Guild'e eğer daha önce katıldıysan code book'u alman çok zor, code book'u teslim ettikten sonra da Thieves Guild kesinlikle girmeni kabul etmiyor, o karakterde guild'e girmenin artık hiçbir yolu yok. İki guild'i de bitirmek istiyorsan buna dikkat et.
#5
Hoşgeldin dostum sonunda bir nevi seni görmek beni mutlu etti Morrowindle ilgili çoğu yazını okudum bu oyunuda sen sevdirdin bana. Çok teşekkür ederim. Code book olayınıda senin rehberin sayesinde hallettim şuan iki guildede üyeyim ve code book görevide bitti. Yanlız bir şey var burası spoiler olabilir. Figthers guildde bize görev veren kadın aynı zamanda thieves ile gizli görüşmeler icinde diye onun canını okuyoruz diye biliyorum. Bu yuzde hem fitghersa hemde thieves e katilmak sacma gelmisti bir an. Cunku bir nevi bizde o kadinin yaptigi seyi yapmis olacaktik her 2 guilde katilmis olarak. Bu konudada aydinlatirmisin acaba. Karisik olmamistir umarim Smile
#6
(23.10.2016, Saat: 03:27)TheDunmer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hoşgeldin dostum sonunda bir nevi seni görmek beni mutlu etti Morrowindle ilgili çoğu yazını okudum bu oyunuda sen sevdirdin bana. Çok teşekkür ederim. Code book olayınıda senin rehberin sayesinde hallettim şuan iki guildede üyeyim ve code book görevide bitti. Yanlız bir şey var burası spoiler olabilir. Figthers guildde bize görev veren kadın aynı zamanda thieves ile gizli görüşmeler icinde diye onun canını okuyoruz diye biliyorum. Bu yuzde hem fitghersa hemde thieves e katilmak sacma gelmisti bir an. Cunku bir nevi bizde o kadinin yaptigi seyi yapmis olacaktik her 2 guilde katilmis olarak. Bu konudada aydinlatirmisin acaba. Karisik olmamistir umarim Smile

Asıl ben teşekkür ederim. Yazılarımın okunması beni mutlu ediyor. Smile

Yine spoiler olmasın ama bahsettiğin kadın (ismini hatırlamıyorum) Thieves Guild'e değil onun rakibi başka bir gruba çalışıyor. O yüzden için rahat olsun.
#7
Vatansever  bu oyunla ilgili spoilerda dahil herseyi verebilirsin bana fark etmez. Morrowind olsun taştan olsun. Ozaman sıkıntı yok. Umarım kadın telvanniye calisiyordurda kafasına kafasına vururum Smile ben pek ingilizce bilmem elime translate i aliyorum deli gibi bir paragrafi 7 8 dkte cevirip gorevi oyle yapiyorum. Öyle mutlu oluyo ki insan hem anliyorsun hem dil ogreniyorsun hemde oyunun ne kadar zekice ve kaliteli bir kitleye hitap ettigini anliyorsun.  Skyrim oynayan arkadaslarima Morrowindi önerdigimde ise taşlıcaklardi beni az daha köy meydanında Smile
#8
(23.10.2016, Saat: 03:47)TheDunmer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vatansever  bu oyunla ilgili spoilerda dahil herseyi verebilirsin bana fark etmez. Morrowind olsun taştan olsun. Ozaman sıkıntı yok. Umarım kadın telvanniye calisiyordurda kafasına kafasına vururum Smile ben pek ingilizce bilmem elime translate i aliyorum deli gibi bir paragrafi 7 8 dkte cevirip gorevi oyle yapiyorum. Öyle mutlu oluyo ki insan hem anliyorsun hem dil ogreniyorsun hemde oyunun ne kadar zekice ve kaliteli bir kitleye hitap ettigini anliyorsun.  Skyrim oynayan arkadaslarima Morrowindi önerdigimde ise taşlıcaklardi beni az daha köy meydanında Smile

Dil öğrenmek istiyorsan android ve ios telefonlarda Duolingo diye bir program var, şiddetle tavsiye ederim. Bir yandan oradan da kendini geliştirebilir, oyun içinde sözlük kullanma vaktini düşürebilirsin. Yine yardıma ihtiyacın olursa ben buralardayım. Şimdilik. Smile
#9
Yüksek ibtimalle daha çok sorum olur dostum fazla kaybolma forumdan Smile herkese teşekkürler Smile

Güncellendi [time]1477188077[/time]
Bu arada ilk figthers guildin görevlerini mi yapayım thieves guildin mi???
#10
(23.10.2016, Saat: 03:57)TheDunmer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüksek ibtimalle daha çok sorum olur dostum fazla kaybolma forumdan Smile herkese teşekkürler Smile

Güncellendi [time]1477188077[/time]
Bu arada ilk figthers guildin görevlerini mi yapayım thieves guildin mi???

Fighters yap.
#11
Sadece balmoradakini mi yoksa hepsini mi. Cunku bi kac gorev sonra başa şubelere gönderiyorlar diye biliyorum ama.
#12
(23.10.2016, Saat: 16:13)TheDunmer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sadece balmoradakini mi yoksa hepsini mi. Cunku bi kac gorev sonra başa şubelere gönderiyorlar diye biliyorum ama.

Genel görev stratejini kendin belirlemelisin. Benim tavsiyem Balmora'daki bütün Figthers, Thieves, Mages Guild görevlerini bitirmen, sonra da ana görevi Corprus Cure görevi bitene kadar oynaman. Bu görev sana her türlü hastalıklara karşı tam bağışıklık verecek, bu noktadan sonra önce Fighters'ı tamamen bitir. Sonra diğer guildleri nasıl zevk alıyorsan o sırada, Morag Tong hariç, Morag Tong'u en son yap. Ana görevi sona bırakabilirsin veya Morag Tong'dan hemen önce.
#13
Evvveeet daha çok sorum olacak demiştim. İşte bir tane daha Smile Oyunda hangi görevleri ana görevden önce yaparsam ana göreve zarar verir ve ana görevi tamamlayamam acaba? Ona göre yapayım bari ana görevi.
#14
(24.10.2016, Saat: 02:04)TheDunmer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evvveeet daha çok sorum olacak demiştim. İşte bir tane daha Smile Oyunda hangi görevleri ana görevden önce yaparsam ana göreve zarar verir ve ana görevi tamamlayamam acaba? Ona göre yapayım bari ana görevi.

Ayrıntılı bir oyun olduğundan her ihtimali bilemem, ama diğer guild görevlerini yaparken etrafa bulaşma, sana ne deniliyorsa sadece onu yap. Yol üzerinde rastgele yerlere girip yağmalama yapma, sonradan oradaki bir eşyayı getirmen başka bir görevde istenirse bir daha bulman çok zor.
#15
Konu kirliliği olmasın diye buraya yazmak istedim. Hem İmparatorluğa hemde Redoran ailesine katılmak saçmalık olur mu sizce. Birbirlerini pek sevmiyorlar gibi. En Azindan Redoran İmparatorluk yalakası değil. Bu arada ailelere nasıl katıliyoruz? Smile