Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Forum Hikayesi #1
#1
Bu etkinliğimizde, forumca bir hikaye yazacağız. Benim başlattığım hikayeyi, kendi hayalgücünüze göre devam ettireceksiniz. Herhangi bir olay kısıtlaması yok, fakat mümkün olduğunca abartmadan ve Elder Scrolls evreni içinde yazın. Bu konuda hikayenin gidişatı hakkında sohbet de edebilirsiniz.

Kurallar;
  • Her bir hikaye iletisi en fazla 5 cümle olmalı. Ve metni kırmızı yaparak gönderin. Böylece hikaye iletileri, sohbet içerikli mesajlardan ayırt edilebilir.
  • Abartıp cıvıtmamaya özen gösterin.
  • Katılım sınırı yoktur. Herkes katılabilir ve ileti sınırı yoktur. Yani ister 1 hikaye yazın isterseniz 5 hikaye yazın.
  • Olay örgüsünü birden büyütmeyin. Mesela deniz kenarında fok ile savaştıktan sonra karakteri birden Hammerfell'e ışınlamayın.

* * *
18 Kasım Cuma günü hikaye kapanacaktır. Günü geldiğinde tüm hikaye tek parça olarak bu ilk iletiye eklenecek.

HİKAYE


Iron Orclar tarafından kaçırılıp Wrothgar'daki bir klana satılan Cinvan, burada tam 8 yıl geçirmişti. Bosmer olduğu için, Şef onu avcılıkla görevlendirdi, o günden bu yana sayısız kez geyik avlamış ve sahiplerinin karınlarını doyurmuştu. Yine sıradan bir günde, Şefin oğluyla beraber ava çıkmak için hazırlanıyordu. Normalde tek başına avlanmasına rağmen, bu gün bu yaramaz Orc veledine katlanması gerekiyordu. Avdan pek anladığı da söylenemezdi, elinde büyük bir baltayla geldiğinde, Cinvan bu delikanlının düşündüğü gibi bir ahmak olduğuna tekrar kanaat getirdi.


İçeriği GösterHİKAYE SONUCU:
#2
Fakat Cinvan bu Orc velede katlanması lazımdı, beraber ava doğru yola çıktılar bir süre sonra büyük bir geyiği görmüşlerdi Cinvan ve Orc sessizce çalılardan gitmeye başlamışlardı geyiği kışkırtmak istemezlerdi fakat Cinvan'ın içinde bu Orc yüzünden bir ümitsizlik vardı, Ava yaklaştıklarında cinvan avlanmak için hazırlanırken Orc baltasını sıkıca tutarak çığlık atarak çalılardan çıkıp geyiğin üzerine doğru koşmaya başlamasıyla geyik kaçarken Orc'a iyi bir tepik atmıştı Cinvan haksız çıkmadı.
#3
Kaçırdıkları geyiğin ardından Cinvan cahilliğine eşdeğer derecede kibri olan bu velede tüm gün nasıl katlanacağını düşünüyordu. Birkaç saat sonra buldukları yeni geyiği takip ederken Cinvan aynı salaklığı tekrarlamaması için şefin oğluyla arayı açtı. Geyiği takip ederken her zamanki avlandığı bölgenin ilerisine geçmişti, Cinvan için sıkıntı yoktu tabi, geçirdiği 8 senede bölgeyi avucunun içi gibi ezberlemişti. Geyiğin son girdiği çalılıklardan ufak bir durgunluğun ardından iki hışırtı sesi geldi, yayını doğrultup iki okunu görmediği hedefine doğru yolladı. Oklarının hedefini bulup bulmadığını kontrol ettiğinde şefin oğlunun oklarla delinmiş cansız bedeniyle karşılaştı, işin aslı bu bir kazaydı ama elbette şef buna inanmayacaktı.
#4
Ne edeceğini bilmeyen Cinvan, rengi atmış, korkudan ne yapacağını şaşırmış bir halde çocuğun cesedini saklamak için yer aramaya başladı. Ormanı avucunun içi gibi bildiğinden dolayı cesedi gayet güzel bir şekilde saklayabilir, kimsenin bulamayacağından rahatlıkla emin olabilirdi. Aklındaki düşünceler bulanıklaşmaya , başı dönmeye başlayan Cinvan şef oğlunun öldüğünü öğrenirse başına neler geleceğini hayal bile edemiyordu. Şef iriyarı, ''şef'' lakabını sonuna kadar hak eden güçlü ve kudretli bir savaşçıydı ve Cinvan'ın boyu Şef'in beline bile zar zor yetişiyordu. Şef'in gazabından kurtulmak için kaçma planları yaparken bir anda aklına şefin yanında hizmetçilik yapan kız kardeşi geldi.
#5
Cinvan, gizlice klan kalesine girdi ve fark ettirmeden kardeşinin yanına gitti ve ona bir hançer vererek, "Bu gece şefle yakınlaş ve yatağa girecekken savunmasız anında boğazını kes" dedi. Kardeşi denileni yaptıktan sonra Cinvan, ortaya çıkarak Orklara "Efendilerim, efendilerim, o adi reisinizin boğazını kestim. En çok hak edenin şef olması gerek zaten. Neden bu kişi Şanlı Lurog olmasın? Belki de Yüce Azukhnamub da adaydır?" dedi ve ortalığı kızıştırdı. Her güçlü Ork adaylığını koyarak bir kavgaya tutuştu.
#6
[fon‌t=times new roman][b]Kalenin yeni reisi olmak isteyen herkes, birbirleriyle kavga etmeye ve küfürleşmeye devam ediyordu. Tüm bu kavgaların ve küfürleşmelerin arasından, eski ork şefinin erkek kardeşi Zarog Demirpençe, kalenin avlusunda belirmişti. Kaledeki tüm orklar Zarog'u görünce, yüzlerinde şaşkınlıkla beraber bir korku ifadesi belirmişti. Kaledeki nüfuz sahibi orkların kendisine kurduğu bir komplo sonucu babası tarafından sürgün edilen Zarog, intikam almak için geri dönmüştü. Cinvan ise kaledeki tüm orkları aniden susturan ve onları son derece ürküten bu ork savaşçısının kim olduğu hakkında bir fikir üretmeye çalışıyordu.[/font]
#7
Zarog baltasını çekerek kalabalığın arasına daldığında birkaç cesaretli ork hariç herkes önünden çekildiler. Sürgün ork, normalde babasının durup hükmettiği yerde neden aşağılık bir Orman Elfi olduğunu merak etti. Öfkesiyle kuduran Zarog, kabileyi birbirine düşüren sebebin Elf'in ta kendisi olduğunu düşünerek merdivenleri yavaş yavaş tırmanmaya başladı. Cinvan ise yüksekliğin diğer tarafından atlayarak kızkardeşini bulmak üzere kaleye girdi. Bunu gören orklar, Zarog'un önderliğinde Orman Elfi'nin peşine düştüler.
#8
Cinvan hızlı adımlarla kardeşinin bulunduğu odaya vardı. Kardeşine soru sorma fırsatı bırakmadan kolundan tuttuğu gibi kalenin arka çıkışına doğru koşmaya başladı. Buradan ormana kaçıp en yakın kasabaya kadar koşmak dışında bir şansları yoktu, atlar ise kalenin öteki tarafında kalmıştı. Ormanda da saklanamazlardı çünkü hava açık olduğundan orklar kar üstündeki ayak izlerini takip edip onları bulabilirdi. Ne yaparsa yapsın, bu topraklardan bir an önce kaçması gerekiyordu.
#9
Up, birileri devam ettirsin.
#10
Şimdi o kadar Ork'tan kurtarsan olmaz. Yakalatırsan da olaylar epey kötü yerlere gidecek. Peki... Bakalım.

Vakit ilerledikçe Orklar Cinvan ve kız kardeşiyle mesafeyi kapatıyordu, kız kardeşiyle beraber bu öfkeli sürüden kaçamazdı. Bir seçim yapması gerekiyordu Cinvan'ın, ya kardeşini arkada bırakacak ya da kendisi arkada kalacaktı.

Seçimi alta bırakıyorum.
#11
(13.11.2016, Saat: 17:14)Darkdeep link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cinvan hızlı adımlarla kardeşinin bulunduğu odaya vardı. Kardeşine soru sorma fırsatı bırakmadan kolundan tuttuğu gibi kalenin arka çıkışına doğru koşmaya başladı. Buradan ormana kaçıp en yakın kasabaya kadar koşmak dışında bir şansları yoktu, atlar ise kalenin öteki tarafında kalmıştı. Ormanda da saklanamazlardı çünkü hava açık olduğundan orklar kar üstündeki ayak izlerini takip edip onları bulabilirdi. Ne yaparsa yapsın, bu topraklardan bir an önce kaçması gerekiyordu.
Helal olsun öyle bir yerde bırakmışsın ki at yok, yürüyemiyoruz yoksa kesin yakalanacaz + arkamızda bir orc kabilesi yetmezmiş gibi havada açık. Cheesy

Cinvan sırtına yayılan ani acıyla kendini yerde buldu kızkardeşine kaçması için bağırdı, Kız kardeşine birdaha seslenmek isterken sırtından 2. bir darbe daha aldı bağırmaya çalıştıysada ağzına dolan kandan dolayı sadece hırıltılar çıkarabilmişti.
#12
Konuyu biraz düzenledim. İletileri falan da sildim. Meridia'nın yazdığı kısımdan devam ediyorum.


-Neal, kardeşim. Ka...kaç.

Neal ağabeyinin elini sımsıkı tutmuş, bırakmıyordu. Hemen arkadaki orclar koşar adımlar ile yaklaşıyordu. Neal'ın başka çaresi yoktu. Gözleri yaşla dolmuş; yere yığılmış olan Cinvan'ın elini yavaşça bırakmaya başladı. Son bir gayret ile Cinvan çocukken Valenwood ormanlarında beraber yaptıkları, boynundaki kemik kolyeyi koparıp, Neal'in eline tutuşturdu.


O kolye olacak. Cheesy
#13
Neal, ağabeyini arkada bırakarak gözyaşları içinde engebeli arazide koşmaya başladı. Arkasına bakmaktan korkuyordu, bir süre sonra bir uçurumu geçen tahta bir köprüye denk geldi, köprüden geçerken elinde tuttuğu kolyenin ipi koptu ve Neal kolyeyi yakalayamadan kolye uçurumun aşağısındaki hızla akan suya düştü. Kolye akıntıya kapılarak denize kadar ulaştı ve bir daha hiçbir yaşayan zeki canlı kolyeyi göremedi. Neal köprüde bir süre duraklayıp aşağıya baktıktan sonra yoluna devam etti.

[member=18]Beyaz[/member], zuhahahaha.  Cheesy
#14
Çıldırıyoruuummmmm füğewğfşewğüfşewüğşğ Big Grin
#15
[fon‌t=times new roman]Yaşanan bu drama karşısında seyirci olmaya daha fazla dayanamayan Talos, bir yıldırım gibi yeryüzünde belirdi, kolyeyi aldı ve Near'ın cebine koydu. Near, garip bir şekilde elini cebine atma istegi duydu, elini cebine attığında kolyeyi cebinden çıkardı. Near çok şaşırmıştı. Bunun Akatosh'ın bir kutsaması olduğunu düşündü ve Akatosh'a sayısız kez dua etti. Bunun üzerine sinirlenen Talos, yeniden  bir yıldırım gibi yeryüzünde belirdi, sayısız belaların ve küfürlerin eşliğinde kolyeyi Near'ın cebinden aldı ve hızla akan nehre geri fırlattı. Bir daha yaşayan, yaşamayan, öldükten sonra diriltilen hiçbir canlı kolyeyi birdaha bulamadı.  Cool  Cool  Cool

Siyahla yazdım, vurmayın.  Big Grin  Big Grin [/font]