Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Forum Hikayesi #2
#1
Bu etkinliğimizde, forumca bir hikaye yazacağız. Benim başlattığım hikayeyi, kendi hayalgücünüze göre devam ettireceksiniz. Herhangi bir olay kısıtlaması yok, fakat mümkün olduğunca abartmadan ve Elder Scrolls evreni içinde yazın. Bu konuda hikayenin gidişatı hakkında sohbet de edebilirsiniz.

Kurallar;
  • Her bir hikaye iletisi en fazla 5 cümle olmalı. Ve metni kırmızı yaparak gönderin. Böylece hikaye iletileri, sohbet içerikli mesajlardan ayırt edilebilir.
  • Abartıp cıvıtmamaya özen gösterin.
  • Katılım sınırı yoktur. Herkes katılabilir ve ileti sınırı yoktur. Yani ister 1 hikaye yazın isterseniz 5 hikaye yazın.
  • Olay örgüsünü birden büyütmeyin. Mesela deniz kenarında fok ile savaştıktan sonra karakteri birden Hammerfell'e ışınlamayın.

* * *
6 Ağustos Pazar günü hikaye kapanacaktır. Günü geldiğinde tüm hikaye tek parça olarak bu ilk iletiye eklenecek.

HİKAYE

Asırlardır Tamriel'a hükmeden imparatorlukta artık Septim soyu kalmamış ve Aldmeri Dominion saldırıya geçmişti. Titus Mede, 1000 atlı askeriyle beraber başsız kalan imparatorluğa liderlik etmek umuduyla İmparatorluk Şehri'ne doğru dört nala at sürüyordu. Şehri ondan önce Thules ele geçirmişti ama onu alt edip kontrolü ele geçirebilirdi. Şehre giden köprü ufukta gözüktüğünde Titus Mede birliğine dur emri verip savaş düzenine soktu...
#2
Troll iletileri sildim. Baştan düzgünce başlayabiliriz (umarım).
#3
Titus Mede, Thules'un İmparatorluk Şehri'ni teslim edeceğini düşünüyordu. İmparatorluk Şehri'ne elçi yolladı fakat geri gelen, elçinin kafasıydı. Savaş Lordu Titus Mede, sinirlendi ve askerlerine haykırdı; "İleri!". Kanlı bir savaşın habercisi olan davullar eşliğinde askerler hücum ediyordu.
#4
Kuşatma tüm yıkımıyla devam ederken iki taraf da ağır zayiat veriyordu. İmparatorluk orduları, şehrin içerisindeki okçuların ok yağmuruna maruz kalırken bir yandan da büyücülerin alev toplarına hedef oluyordu. Şehrin içerisindeki gaspçı Thules ve orduları ise kuşatma silahlarının korkunç gücüne şahitlik ediyordu. Savaşta avantajlı olan taraf Thules gibi görünürken şehrin içerisindeki bir gelişme savaşın seyrini tamamen değiştirdi.
#5
Lol söylemeyi unuttum, Thules aslında Nibenaylı bi imperiyal. Adamın aldmeri dominionla alakası yok yani Cheesy Neyse hikayeye devam, alternatif evren oluşturuyoruz sonuçta Cheesy
#6
İki dakikada düzenledim, hikayeye devam edelim  Big Grin
#7
Halk isyan edip ayaklanmıştı. Thules ve ordusu şimdi iki cephede birden savaşmak zorunda kalmıştı. Bu beklenmedik süpriz savaşın gidişatını değiştirdi ve Thelus un askerlerine ağır kayıplar verdirip morellerini düşürdü. Ana kapı koçbaşı tarafından her an kırılmak üzereydi...
#8
Çok geçmeden ana kapı kırılarak sonuna kadar açıldı. Bu gelişme ile birlikte iyice korkuya kapılan Thules'in emri alıntıda ki askerler dağılmaya sağa sola doğru bölünmeye başladı. Kapının açılması ile birlikte Titus Mede'nin atlı birlikleri son sürat şehrin içerisine doğru atlarını sürerek şehrin kapısından içeri gürültülü bir şekilde giriş yaptılar.

Kapının parçalandığını ve atlı birliklerin gürültülü bir şekilde şehrin içine doğru gelmekte olduğunu gören, mevzilenmiş büyücü ve okcuların da bir kaçı telaşa kapılarak yerlerini terk ettiler.
#9
Titus Mede ve orduları Thules'in askerlerini öldürüp ilerlerken Thules'in askerlerinden birisinin attığı ok Titus Mede'nin karnına saplandı. Titus Mede, atından düştü. Titus Mede, kalkmaya çalıştı ama o arada boynuna bir ok daha saplandı ve Titus Mede bu sefer öldü.
#10
Ardından şiddetli bir patlama yaşandı. Titus Mede atının üstünde savaşa doğru koşuyordu, asırlar sonra bir ejder kırılması yaşanmıştı ve bunu bilen tek kişi Titus'du. Neden olanları sadece kendisinin hatırladığını ya da ne olduğunu bilmiyordu. Ama bildiği şey devam ederse öleceğiydi.

Düzenleme: Mesajı ilk yolladığımda kırmızı atmadığım için özür dilerim. Ama mesajı yazdığım sırada yerde böcek gördüm direk kaçmam lazımken nedense adrenalin ile mesajı yollayıp kaçtım. Şuanda da kendisini bulamıyorum sanırım sabaha kadar odaya giremeyeceğim bu düzenlemeyi de telefondan yapıyorum. 
#11
@savastutkunu67 Böcek varsa falmer'da vardır dikkat et! Eline bir sopa falan almadan yaklaşma odaya.

@kaja adamı niye öldürdün? Şimdi devam ettirir bir şifacı nekromanser ile diiriltesim geldi ama trole bağlar gene.

---
Hemde basit bir okçu ya -_- Er :d
#12
Adam erken gitti. Toparla bakalım hikayeyi şimdi.
#13
Thules'in Chorrol'da bekleyen 1000 kişilik destek ordusu savaşa yetişti. Titus'un tüm askerlerini öldürdüler. Sağ çıkan kalmadı ama Thules'in sadece 500 adamı hayatta kalmıştı. Aldmeri Dominion, bunu fırsat bilip Cyrodiil'e saldıracaktı.
#14
Thules, savaşın verdiği heyecan ile 500 adamını Vadiorman sınırına doğru ilerletti. Çoğusu sakat veya yaralıydı ama Thules kendinden emindi. Sınıra yaklaştıklarında ormanlık alandan Aldmeri ordusuna mensup Bosmer okçularının saldırısına maruz kaldılar. Zaten bitap düşmüş olan ordu dağıldı ve askerler etrafa kaçıştı. Ani bir manevrayla karşı atağa geçen Khajiit birlikleri ise kaçan askerleri yakalayıp paramparça ettiler.
#15
Aldmeri Dominion'un orduları Cyrodiil'e girdi ve kısa bir savaş ile Cyrodiil'i rahatça fethettiler. Skyrim, High Rock ve Hammerfell, Dominion'u devirmek için bir ittifak kurdular.