Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Fikri beğendiniz mi?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Güzel olur.
100.00%
3 100.00%
Hayır, gerek yok.
0%
0 0%
Katılımcı sayısı: 3 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Forum içi etkinlik yarışmalarını büyütmek ve çoğaltmak!
#1
Big Grin 
@Mertusta bey abi aklıma bir frikik geldi. Forumda ekran görüntüsü yarışması etkinliği yapılıyor bilmem kaçıncı. Katılan arkadaşlar oluyor ve kazanan rozet kazanıyor. Bu işi büyütsek diye düşündüm! 

Etkinlikler artık TES:Legends'ı ve ESO'yu hatta Skyrim'i bile kapsayacak (Skyrim e pek emin değilim daha, bazı fikirlerim var ama nasıl olacak tam belirleyemedim daha sonra tekrar bir gönderi atarım skyrim etkinlikleri için)

TES:Legends ve ESO için çok basit ! Forumdaki kişiler arası turnuva düzenlenecek!
Bir konu açılacak turnuva başlangıç tarhini verilecek. Katılımcıların her birinin foruma üye olması gerekiyor. Her birinin üyeliği olacak ve o konu altına gönderi yapacaklar. Katılmak istediklerini belirtecek oyun için nick'lerini yazacaklar ve turnuvada yer alacak kişiler diye o konuda isimleri en üst resmi gönderiye eklenecek.

TES:Legends için;
Katılmak isteyen arkadaşlar isimlerini yazdıracak. Dünya kupası gibi katılımcı kişilerin isimleri bir kağıda yazılacak ve bir bim poşetinin içine atılacak. Oradan tek tek çekilecek. Her çekilen isim bir sonraki çekilen ile eşleşmiş olacak yada 4er 4er grublar olarak yapacaz bir şablon çizilecek. Yarı final çeyrek final final diye. O şekilde kazanan belirlenecek.
[Resim: vP86JO.jpg]

Bu işi sizde yapabilirsiniz. Seni yormamak uğraştırmamak adına incik boncuk işlerle bende yapabilirim. TES:Legends için ben gönüllüyüm bu işi yapmaya hakem olmaya.

Maçlar nasıl oynayacak ? Bir hakem olacak. Bu işi bana verdin diyelim ? Abdurahman ile Velinin maçı varken ikisi birden beni arkadaşlığa ekleyecek maça başladıklarında ben maça izleyici olarak katılacağım. 3 MAÇ oynacak. Best of Three ! 3 alan kazanır! Her maçın sonunda oyunu kazanacağınız zaman son hamleyi yapmadan önce bekleyeceksiniz! Öyle lap diye bitirmeyin oyunu. Son vuruşu yapmadan önce ben SS alacağım steamden o ss'i turnuva konusu altına atacağım ve kazanan o şekilde kanıtlı bir şekilde belli olacak. Hakem benim hile hurda olmayacak. Her kapışacak olan 3 maç atacak ve kazanan belirlenecek.

Maçların herhangi bir tarihi olmayacak. İnsanlara şu tarihte maçın var diye zorlamayacağız. İsimlerini yazdırdıktan sonra müsait olduklarında bana mesaj atacaklar. Forumdan özel mesaj! O şekilde 3 kişi olarak maça gireceğiz ben hakem izleyici 2 rakip bir gün içerisinde 1 rakibe karşı 3 maçı birden oynayıp bitirecekler. Kazanan belirlenecek kaybeden yallah. Kazanan diğer rakibini bekleyecek. O müsait olduğunda diğer maçlar oynanacak. Yarı final idi çeyrek final idi ve FİNAL MAÇI idi böylece oynanmış olacak.

Kazanana @Mertusta bey abinin uygun gördüğü bir rozet verilecek forum için ismine üyeliğine forumda gözükmek üzere. Bilmem ne şampiyonu diye.
(Dediğim gibi TES:Legends için ben gönüllüyüm bu işi hakemliği bende yapabilirim uygun görürseniz yada sizde yapabilirsiniz abi. Olay böyle gerçekleşecek yani kısaca. Anlattığım şekilde yaparsak sorunsuz ve adil olacak.)

ESO: Aynı olay. Benim esom yok. Forumdan @mertusta bey abi yada diğer aktif eso oynayan forum moderatörlerinden biri hakem olacak. PvP turnuvası düzenlecek. Katılmak isteyenler forumdaki konu altında katılmak istediklerini ve oyun için nicklerini yazacaklar.

Bir tarih belirlenecek. Eso'da tarih olacak! Turnuva 1 gün içerisinde olup bitecek! Herkes o an online olmalı. Bir mekan belirlenecek o alanda toplanacaksınız ve hakemin gözü önünde pvp atılacak/duel/PK hangisi oluyorsa ? Dostluk kapışması. 

(Yada olmuyorsa böyle bir şey yoksa benim bilgim yok eso ile. Eso oyuncusu değilim. Arenası varsa istediğiniz arkadaşlar o arenaya girip kapışabiliyorsanız o da olur. Yada pvp haritasında olur ama nasıl bir yer bulacaksınız ? Başka karışan gören dalan olmayacak. Her şey düzenli 1 vs 1 kapışacak herkes sırayla. Kura çekildikten sonra birbirlerine karşı çıktıkları rakiplerle. Şablona göre* Dünya kupası gibi. Artık orasını siz ayarlarsınız oynayan sizsiniz oyunu. Nasıl imkan varsa)

Skyrim için: Aynı şekilde skyrim etkinlikleri düşünüyorum. Daha tam şu olur diyemedim. Resim etkinliği dışında daha farklı şeyler böyle. Bir görev verilecek o görevi ilk önce bitiren. O yarışmayı kazanacak. Bir şey kes denilir mesala ? Bir şey bul denilir. Onu yaptıklarına dair ekran görüntüsü atacaklar. Hızlı olan kazanacak. 

Yada göreve kalmış işte bilmiyorum. Enterasan görevler bulursak hızlı olmaya gerek kalmaz hani daha iyi yapan falan kazanır. Misal şuan aklıma geldi Abanoz savaşçısını kesin. Kim daha az sürede kesecek ? Yarışma başlamıştır. Gibi ? 

Ne bileyim Smile Düşünmekteyim.  Skyrim için tam net bir şey yok aklımda o sadece teori aşamasında ama TES:Legends ve ESO için çok kolay olur çokta güzel olur.

Ne diyorsunuz abi ? :]
---
Hatta eso için sadece forum içi rozet kesmez. Öyle herkesin online olacağı bir yerde toplanacağı bir organizasyon turnuva etkinlik düzenlecekse ? Sürekli yapılamaz ama arada bir yapılırsa ödül gerçek eso oyun içi bir ödül olabilir. Biraz eli cebe atacağınız Cheesy Abi sen bir ödül ayarlayacaksın ne uygun görürsen. Kod olarak verilecek kazanana yada trade ile atarsın. Zaten oyunu oynayan insanlarsınız aktif. Bir şekilde hallolur o.

Eso için hakem görevini @LiofaTR üstlenebilir belki ? Yada oyunu oynadan diğer forumdaki yetkili arkadaşlar. @Darkdeep olabilir.
Vesaire, kim uygun görünürse. Veyahut bizzat @Mertusta yapar isterse meşgul değilse.
#2
Fikir güzel ama sorun katılım olmaması. Son ekran görüntüsü yarışmasına 10 kişi ya katıldı ya katılmadı. Son güne kadar neredeyse tüm katılımcıların 3 oyu vardı. ESO oynayanlar foruma bakmaz, biz yeni başlayanları oyundaki aktif guildlere yönlendiriyoruz. Pvp turnuvası falan o yüzden bizlik bir etkinlik değil, 4 sene önce oyun ilk çıktığında yapılırdı ama o zaman da düello sistemi yoktu.
Legends için de oyunu oynayanların sayısı bir elin parmaklarını geçmez forumda. Kağıt üzerinde güzel bir düşünce, ama uygulamada öyle olmuyor Smile
#3
Anladım abi, olmayınca olmuyor yani diyorsun. Bim poşeti bile hazırdı be :I
[Resim: g6VP6b.jpg]

Artık neyse. Anket var orada genede konuya giren arkadaşlar evet yada hayır oy atsın tercihine göre. Bakalım hakikaten kimse güzel olur demeyecek mi :I