Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Frost Staff ile Tanklamak
#1
Selam arkadaşlar . Şubat ayında gelecek olan Homestead patch'inde Frost Staff ile tanklık yapabileceğiz . Şimdi bu olay nasıl olacak vs. onları anlatmaya çalışacağım . Her değişiklik yapıldığında konuyu güncelleyeceğim .

Tri-Focus pasifi Frost Staff Heavy Attacklarının Taunt atmasını sağlayacak .

Bir tankın 2-3 saniye süren bir saldırı ile taunt atması ne kadar doğru , orası tartışılır . Uzun sürmesi en büyük sıkıntısı . Block bırakmak zorunda kalmamız ise başka bir sıkıntı . Onun dışında hem uzaktan atılabilen , hem de bedava bir taunttan bahsediyoruz . Yine de bir kılıç kalkan ile atılan Inner Fire kadar değeri yok bana göre .

Tri-Focus pasifi varken Frost Staff ile block yaptığınızda Stamina yerine Magicka harcayacaksınız .

Ben bu değişikliği çok beğendim açıkçası . Stamina sıkıntısı çeken classlarda çok işe yarayacak . Templar gibi stamina kontrolü düşük classlar artık Equilibrium yeteneğini kullanarak permablock yapabilecek . Bu yeteneği kullanmasalar bile yere Channeled Focus açıp , yeni gelen Minor Magickasteal (saldırdığınız düşmanda bu debuff varsa size saniyede 400 Magicka veriyor .) ile ve Healer'ların sağlayacağı Magicka Orblar ile Magicka sıkıntısı çekmeden uzun süre blocklayabilmek mümkün .

Bunun dışında ön barınıza 1h/s koyup arka barınıza Frost Staff koyarak da permablock yapabilirsiniz . 1h/s barındayken Stamina bittiği zaman Frost Staff'a geçip Magicka ile blocklamaya devam edebilir , bu sırada Staminanızı geri kazanabilirsiniz . Tekrar 1h/s barına döndüğünüzde ise Magicka'nızı toplayıp bu işlemi tekrar yapabilirsiniz . Stamina sıkıntısı olan classlar için çok güzel bir değişim olmuş .

Ancient Knowledge pasifi Frost Staff ile block yaptığınızda block cost düşürecek ve daha iyi block yapmanızı sağlayacak .

Bu pasif size %30 block cost reduction verecek . Yani block yaptığınız zaman %30 daha az Magicka harcayacaksınız . Aynı zamanda block yaptığınızda %20 daha az hasar almanızı sağlayacak . Neredeyse 1h/s pasifi kadar güçlü . Sturdy itemlar ve CP'deki Shadow Ward da aynı zamanda Frost Staff ile block yaparken harcadığınız Magicka miktarını azaltıyor . Yani 7 Sturdy item , 100 Shadow Ward , 3 tane Shield-Play enchantı ve Magicka Orb desteği varsa Frost Staff ile rahatlıkla permablock yapabilirsiniz . Templar'ın sahip olduğu Channeled Focus yeteneği de bu durumda çok işe yarayacak olan yeteneklerden biri .

Chilled efekti Minor Maim sağlayacak .

Bildiğimiz gibi Chilled efekti Frost saldırıları ile düşmana attığımız bir debuff . Bu debuff önceden düşmanı yavaşlatırken , şimdi ise Minor Maim sağlıyor . Minor Maim düşmanın hasarını %15 düşüren bir debuff . Hem kendinizin hem de arkadaşlarınızın aldığı hasarı düşürmek için kesinlikle bossun üzerinde tutulması gereken bir etki .

Avantajlar

- Bütün classların permablock yapabilmesini sağlaması .
- Stamina sıkıntısı çekerseniz Magicka kullanarak block yapmaya devam edebileceğiniz bir yedek silah .
- Bedava Ranged taunt .

Dezavantajlar

- Bir adet item slotumuz boşa gidiyor . 1h/s kullanırken yapabildiğimiz 5/5/2'yi Frost Staff ile yapamıyoruz . Yine de iki tane 5 parçalı set kullanmak isterseniz Monster Set'inizi çıkarmak zorunda kalacaksınız .
- Taunt'un uzun sürmesi . Bir tank gerektiği zaman anında taunt atabilmelidir . 2-3 saniye block düşürmek hem sizi savunmasız bırakır hem de taunt'un geç gitmesi başka sıkıntılara yol açabilir .
- Item trait sıkıntısı da var maalesef . Mesela ben 1h/s kullanırken kılıcımda Infused kullanarak Crusher enchantını inanılmaz bir fark ile güçlendiriyorum . Diğer elimdeki kalkan ise bana Defending traitinden kaybettiğim defansı sağlıyor . Eğer Frost Staff'ı Infused olarak kullanırsam , Crusher enchantım yine güçlü olacak ancak defansım düşük olacak . Defending kullanırsam , defansım yüksek olacak ama Crusher enchantım düşük olacak . Burası benim için büyük bir sıkıntı .
- Frost Staff sadece Minor Maim atabiliyor . 1h/s ise Minor Maim , Major Fracture , Major Breach atıyor ve bize %8 block cost reduction , %8 block mitigation , spell projectile saldırılara karşı savunma ve Minor Heroism veriyor . Aynı zamanda daha hızlı hareket edebiliyoruz . 

Kısacası 1h/s , Frost Staff'a göre çok daha üstün bir durumda ve bu da ''neden Frost Staff kullanayım ki o zaman?'' sorusunu doğuruyor .

------

Gördüğünüz gibi , Zenimax değişik işler peşinde . Ancak istediklerini tam veremediler . Oyunun forumunda herkes ''böyle böyle yapın , daha güzel olur'' gibi tavsiyeler veriyor . Frost Staff oyundaki tank rolüne yeni bir oynayış stili katabilecek bir potansiyele sahip . Şu anki durumu ile ne kadar gereksiz ve kötü gözükse de Zenimax'a tavsiye verip fikirlerimizi belirtmek biz oyuncuların işi . ''Frost Staff'ın tanklıkla ne alakası var ? Kaldırın şunu!'' gibi yorumlar atmak yerine biraz daha yapıcı ve pozitif yorumlarda bulunmamız gerek . İngilizce bilen arkadaşlardan isteğim , oyunun forumunda bulunan bu konuya gidip görüşlerinizi belirtin . Hepinize iyi oyunlar , iyi forumlar .
[+] LiofaTR isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Açıkçası benim oyuna ve yapımcılara dair bir gram inancım güvenim kalmadı. Kimsenin adını bile anmadığı blazing spear skilinden aoe cc özelliğini kaldırdılar yerine dotun süresini uzattılar. Aman ne iyi oldu şimdi 50k dps yapabilirim artık... Sağolsunlar hiçbir cc skili kalmadı templarda. Proc setler nerflenecek ayar çekeceğiz diyorlardı, patch notlarda buna dair bir şey göremedim. Bi radiant nerflemişler onda da bütün millet ağlıyor diye. 3 yıldır toppling charge bozuk. Onu düzelteceklerine saçma sapan işler yapıyorlar.
Strife nerflenmiş, curse nerflenmiş. Caanım magnb ler zaten kan ağlıyordu iyice gömdüler şimdi.
Bu adamların kafa bu; madem düzeltemiyoruz, saçma şeyler ekleyelim de millet tartışacak yeni şey bulsun. Çok yaşa crown store.
#3
templar lar  1h/s ile kanserlerdi  şimdi daha da kanser oldular
Mag nb zaten ölüydü iyice öldürdüler
proc setler kirt vurmuyor ama hala etkililer(alttaki videoya göre light armor giyenler yine allah'a emanet gezecekler)
şu akılsız yapımcıların tek yapacağı nb için incap'in ulti costunu arttırmak ve stealth'den stun'ı kaldırmak ve proc setlerin pvpde krit atmasını engellemekti

artık 6 ay bekliycem magnb oynamak için tabi o zamana kadar daha da öldürmezlerse