Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Furious Dragon - Stamina DK - PvP Build ( DB )
#1
Selamlar ! Bayadır PTS'de PvP yapıyorum bu buildle . Baya sağlam olduğuna kanaat getirdim ve sizinle paylaşmak istedim . Değişiklikler olacak tabii ki , daha PTS sonuçta ama eminim ki DB çıktığı zaman da güçlü olacak . Başlamadan önce buildin nasıl iş yaptığını görmek istersiniz belki :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=w3gFZAUKmkE[/youtube]

Avantajlar :

- Çok defansif . Ölmek gerçekten zor . Burst buildlerine karşı dikkatli oynamak gerekiyor . Stundan hızlıca çıkıp ağır vuran skilleri bloklamalısınız .
- Sustain mükemmel . Hem Stamina hem de Magicka olarak .
- Uzun dövüşlerde kendini daha iyi gösteriyor çünkü hasar aldıkça güçlenen bir yapısı var . Hem healing hem de damage olarak .
- Defansif oynasanız bile DoTlar sayesinde düşmanın üzerindeki baskıyı hiç bırakmadan dövüşmeye devam edebilirsiniz .
- Özellikle Nightblade'lere karşı etkili olduğunu söyleyebilirim çünkü onları görünmezlikten çıkartan 2 tane skill kullanıyoruz . ( Ultimate'i de sayarsak 3 )
- Kritik vuruşlar üzerine kurulu herhangi bir builde karşı yenilmeniz gerçekten çok zor çünkü build kritik vuruş aldığı zaman güçlenip asıl gücüne ulaşabiliyor .

Dezavantajlar :

- Eğer buildi maksimum gücüne ulaştırmak istiyorsanız hasardan kaçmamanız gerek . Bu da roll dodge gibi mekanikleri sadece çok gerekli olduğu zaman kullanmak anlamına geliyor . Kafanıza estiğince yuvarlanırsanız build yalan olur .
- Damage az . DoT skilleriyle gayet güzel baskı kurabilirsiniz düşmanın üzerinde . Ama bir DD buildinin yaptığı hasarı yapmayı beklemeyin .
- İyi derecede Animation Cancel bilgisi gerektirir . Bash cancel yapamıyorsanız ya şimdi gidip öğrenin ya da okumayı şimdiden bırakın . Bash cancel bilmiyorsanız bu buildi oynamanızın bir anlamı yok . ( Bash Cancel = Light Attack + Skill + Bash )

STATLAR

Hepsini Stamina veriyoruz .

Food : Max Health + Max Stamina

Health : 26k
Magicka : 10k
Stamina : 39k

(Recovery buffları olmadan)
Magicka Recovery : 514
Health Recovery : 370
Stamina Recovery : 1688

Weapon Damage : 2061 Buffsız , 2425 Bufflı ( hasar aldıkça ve weapon enchantı aktif oldukça daha da artıyor . Weapon Enchant'ı olmadan 3600'e kadar çıktı . Enchant da 350 küsür veriyor . 4000'e kadar çıkabiliyor yani )
Weapon Critical : %25

Spell Resist : 21126 Buffsız 26406 Bufflı
Physical Resist : 17826 Buffsız 23106 Bufflı

Critical Resistance : 2293 ( Bu değer 5 tane Impenetrable ile . Normalde 8 tane olması gerekiyor )

Mundus : Serpent

Werewolf olursanız güzel olur . Shield stackleyenlere karşı baya etkili . PTS'de kullanamadım çünkü Werewolf skilleri açık değil . Açık olsa baya iyi olurdu , tavsiye ederim .

IRK

En iyi seçenek kuşkusuz Redguard . Son pasifi 3 saniyede bir her melee attack yaptığınızda yaklaşık 1200 stamina veriyor . Bu da saniyede 400 stamina yani 800 stamina recovery demek . Diğer seçenekler Imperial ya da Orc olabilir .

ITEM SETLERİ

5 Parça Warrior's Fury :
2 Parça : Maximum Health
3 Parça : Maximum Stamina
4 Parça : Weapon Damage
5 Parça : Kritik hasar aldığınızda 6 saniyeliğine 30 Weapon Damage verir . Bu efekt 25 kez stacklenebilir .

Yani diyor ki , karşında kritiği yüksek olan , bir de üzerine DoT falan bırakan bir adam varsa , 30x25 = 750 Weapon Damage al senin olsun !

Chest ( Heavy - Impenetrable ) : Stamina
Pants ( Heavy - Impenetrable ) : Stamina
Boots ( Heavy - Impenetrable ) : Stamina
1-Handed ( Sharpened ) : Weapon Damage
Shield ( Impenetrable ) : Stamina
2-Handed ( Maul - Sharpened ) : Disease Damage / Maelstrom ( Maul - Sharpened ) : Maelstrom Enchant

2 Parça Marksman :
2 Parça : Stamina Recovery

Hands ( Medium - Impenetrable ) : Stamina
Belt ( Medium - Impenetrable ) : Stamina

2 Parça Malubeth : Bu set aşırı güçlü şu an . Buna kesin nerf gelecek . Baktık çok kötü , Blood Spawn kullanırız . Blood Spawn da gayet güzel . Videoda üstümde Blood Spawn varken Malubeth kullanan bir Stamina Sorcerer'la dövüşüyorum , çok zor olmasına rağmen yine de almışım da göreceğiniz üzere Malubeth adamın hayatını kaç kere kurtardı .
1 Parça : Maximum Health
2 Parça : Hasar aldığın zaman %6 şansla düşman ile aranda bağ oluşur . Bu bağ düşmana hasar vururken sana healing yapar . Düşmanla aranda 10 metrelik bir uzaklık olursa bağ kopar . Bağ aktifken bütün kaynaklardan %30 fazla healing alırsınız .

Helm ( Heavy - Impenetrable ) : Stamina
Shoulder ( Heavy - Impenetrable ) : Stamina

3 Parça Agility
2 Parça : Maximum Stamina
3 Parça : Weapon Damage

Necklace ( Robust ) : Weapon Damage
Ring x2 ( Robust ) : Stamina Recovery

SKILL

1.BAR ( 1-Handed / Shield )

1- Venomous Claw : Çok düşük costlu inanılmaz fazla vuran çok güzel bir DoT . Bitmeden yenilemeyin .
2- Resolving Vigor : Magicka oynayanların Healing Ward'ı Mutagen'i ve sürüyle damage shield'ı ve daha sürüyle Healing'i olmasına rağmen forumlarda ''Vigor'un Magicka morphunu istiyoruz !'' diye ağlamaları bu skillin ne kadar güzel olduğunun kanıtıdır . Karşınızda burst buildi oynayan biri varsa adam size stun atmadan önce üzerinizde bulunması çok işe yarar .
3- Heroic Slash : Çok vuruyor . %15 düşmanın hasarını düşürüyor . %60 slow atıyor . Ultimate veriyor . Daha ne yapsın .
4- Fossilize : Oyundaki en sağlam stun . Block işlemiyor . Düşman stundan çıktıktan sonra root yiyor bir de . Yani hem stun hem root atarak düşmanın staminasını yerle bir etmek için ideal .
5- Noxious Breath : Stun attıktan sonra yapacağınız ilk şey bunu atmak olsun . Hem güzel bir DoT bırakıyor , hem de düşmanın Physical Resist'ini düşürüyor . Ayrıca Nightblade'leri görünmezlikten de çıkarabilirsiniz .
Ultimate- Flawless Dawnbreaker : %8 Weapon Damage sağlıyor . Adamın üzerinde baskı oluşturmak için çok iyi bir skill çünkü hem kendisi fazla vuruyor hem de güzel bir DoT bırakıyor . Aynı şekilde bununla da Nightblade'leri görünmezlikten çıkarabilirsiniz .

2.BAR ( 2-Handed )

1- Shuffle : 23 Saniye boyunca size yapılan 5 ataktan birinin boşa çıkması . Ayrıca root ve snare immunity veriyor birkaç saniyeliğine .
2- Critical Rush : Düşmana yaklaşmak için kullanmama rağmen her fırsatta kullanmak gerek çünkü acayip fazla vuruyor .
3- Volatile Armor : Spell ve Physical Resist buff sağlıyor . Düşmanın yanında kullanırsanız ufak bir DoT bırakıyor üstlerine . Ayrıca ilk açtığınızda Nightblade'leri görünmezlikten çıkartıyor . DK pasifi sayesinde de bu açıkken %12 fazla Healing alıyoruz .
4- Executioneer : Adamın canı azalınca bunu koyuyoruz , direk öldürüyor . Canı azalınca derken %30 falan değil . %10-20 arası . Tank olduğumuz için fazla vursa bile %30 canı varsa öldürecek kadar vurmayacaktır .
5- Rally : Weapon Damage buff ve çok sağlam bir Healing skilli . Tekrar bastığınızda ne kadar beklediğinize bağlı olarak Healing yapar .
Ultimate- Corrosive Armor : Karşınızda burst buildi oynayan biri varsa yapacağınız şey şu . DoT'ları bırakın . Açın bunu . Fossilize atın . Sonra Heroic Slash . Vereceğiniz hasarı görünce çok şaşıracaksınız ^^

CHAMPION POINT

Kırmızı :

60 Elemental Defender , 60 Hardy , gerisi Resistant

Mavi :

1 Melee Weapon Expert , 20 Thaumaturge , 10 Precise Strikes , 80 Mighty , 56 Piercing

Yeşil :

10 Bashing Focus , 62 Warlord , 70 Mooncalf , 25 Thumbling

POTION : PTS'de olduğum için üçlü potion kullandım ama live serverda pahalı olduğu için duruma göre Magicka ya da Stamina hatta Health potion içebilirsiniz .

Tekrar söyleyeyim , PTS olduğu için değişiklikler olacak . Buildi de değişikliklere göre yenileyebilirim . PTS'e girebiliyorsanız deneyin derim . Her şeyden önce düzgün bir şekilde animation cancel yapmayı öğrenin , gerisi size kalıyor zaten . Şimdilik bu kadar , hepinize kolay gelsin . İyi oyunlar .
#2
2 sorum olacak bu karakter pve de nasıldır ? . bir de statların bir kısmını healt versek , healer olan ihtiyacımızı azaltsak nasıl olur ?