Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Gemi nasıl Akçaya geldi
#1
Bir anda aklıma takıldı Akçaydaki yoldaşlar'ın karargahının çatısı olarak Ysgramorun Skyrim yoldaşlarıyla geldiği gemiyi kullanmışlar peki neden ve nasıl getirmişler gemiyi Akçaya?
#2
geminin hepsini getirmemişler zaten, çati olarak kullanilan kismini 20-30 kişi taşiyabilir, ya da başka bir yöntemle, imkansiz değil.
#3
(06.09.2017, Saat: 13:02)canili Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir anda aklıma takıldı Akçaydaki yoldaşlar'ın karargahının çatısı olarak Ysgramorun Skyrim yoldaşlarıyla geldiği gemiyi kullanmışlar peki neden ve nasıl getirmişler gemiyi Akçaya?

Parçalayıp orda yeniden monte edilmiştir belki hiç bir fikrim yok
#4
Koyarsın bir tane tahta parçasının üzerine, gemiyi sabitlersin, tahtanın önüne bir kaç ip bağlarsın 5-6 tane de kas yığını adam bulursun Akçay'a kadar çekerler gemiyi Cheesy O kadar büyük bir şey de değil zaten.
#5
Fatih Sultan Mehmet nasıl yürüttüyse gemiyi öyle yürütmüşlerdir.
#6
Arkadaşlar tamam gemiyi Akçaya öyle getirdilerde neden Akçaya getirdiler özelliği ne ki Akçayın??
#7
Yoldaşların karargahı orası Tongue
#8
(08.09.2017, Saat: 14:09)canili Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar tamam gemiyi Akçaya öyle getirdilerde neden Akçaya getirdiler özelliği ne ki Akçayın??

Whiterun (Akçay) kurulmadan önce Jorrvaskr Karargahı vardı zaten hocam. Cheesy
Whiterun, Jorrvaskr'ın etrafına kuruldu. :p

"According to local legend, Jorrvaskr is the oldest building in Whiterun. It once existed by itself on the mountain, with the rest of the town springing up around it over the centuries."
- Wikipedia
#9
bu biraz nuhun gemisi nasıl ağrı dağına çıktı gibi bişiy
#10
Gemi formunda çatı yapmış olamazlar mı?
#11
Karadan yürütmüşler
#12
Geminin alt kısmı yav sadece. Dekor gibi tavan olarak kondurmuşlar. Odundan kalastan ahşaptan şey ne var ki onda? Adamlar kocoman göz kamıştıran ejder konağı yapmışlar. Yok dedelerin mekanı kocaman kale gibi yer taştan dağın zirvesinde. Yok vampirlerin lordunun bir mekanı şatosu var. O nasıl bir malikane öyle!

Ahşap gemi çatısına mı takıldınız? Bunca görkemli yapı varken.

---
Üstteki arkadaşın dediği gibi koy altına 4 tane kalas halatlarla bağla topla bir kalabalık asılsın gelir. Hele bu adamlar NORD* ise Cheesy Çok daha kolay olsa gerek.
Edit: Yok kalasla gelmez. Altında motifler oymalar varmış Cheesy Düz değil

[spoiler]
[Resim: jorrvaskr.jpg]
[/spoiler]

2-3 tane dev kankileri varmış demekki ? Şunun bir ucundan tutun yav şuraya kadar taşıyacağız demişlerdir belki ? :d
#13
Lore ve asıl oyun arasındaki çelişki. Oyunda gördüğünüz büyüklükler ölçeklenmiş biçimde. Lore’da mesela atla Skyrim’in bir ucundan öbür ucuna gitmeniz belki haftalar alır, ama oyunda 1 saat bile sürmez. Aynı şekilde Whiterun’ın yanından geçen nehir aslında daha geniş, çay dediğine bakmayın siz. Belki geçmişte daha da genişti. Gemiyi oradan getirmişlerdir. Oyunda bunu yansıtmaya kalksalar yapımı onyıllar sürer, boyutu binlerce gb olurdu.
#14
(07.12.2017, Saat: 23:00)vatansever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lore ve asıl oyun arasındaki çelişki. Oyunda gördüğünüz büyüklükler ölçeklenmiş biçimde. Lore’da mesela atla Skyrim’in bir ucundan öbür ucuna gitmeniz belki haftalar alır, ama oyunda 1 saat bile sürmez. Aynı şekilde Whiterun’ın yanından geçen nehir aslında daha geniş, çay dediğine bakmayın siz. Belki geçmişte daha da genişti. Gemiyi oradan getirmişlerdir. Oyunda bunu yansıtmaya kalksalar yapımı onyıllar sürer, boyutu binlerce gb olurdu.

Evet böyle olabilir ama bir diğer senaryoda var.Muhtemelen o bölgenin seçilmiş olmasının 2 temel nedeni hem su kaynağının bulunması hem avlanmaya elverişli bir alan olmasından kaynaklanıyor olabilir.Nitekim Skyrim gibi dağlık bir coğrafyada böyle düz ve avlanmaya müsait ve yanı başında su kaynağı bulunan bir alan mimarisi pekte iyi olmayan Kuzeyliler için biçilmiş kaftan.