Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Gerçek oyuna hazırlık yapalım birazda ?
#1
Arkadaşlar tamam betayı oynuyoruz oyunun iyi kötü yanlarını tartışıyoruz kabulum.. Ama bide oyundaki çoğu hatayı düzeltecekler gibi düşünüpte oyunun nası işlediğini çözmeye çalışalım.. Ne nerde mesela itemler nası bulunuo nerde yapılıo görevler nasıl bişey.. şimiden oyunu biraz çözmeye başlarsak oyun çıktıpında çok rahat oluruz diye düşünüyorum ben  sir
#2
Level kasma olayı çok güzel olmuş zırt pırt level atlamıyorsun.Gizli sandıklar var haritada ve kilitli bulup lockpick ile açmanız lazım zrıh silah altın v.b meteryaller çıkıyo içinden.hemen hemen her yerde görev var tabi leveline uygun görevi yapmak lazım zira 1 üst seviye görevler zorlayabiliyor.
#3
karakter rehberleri hazırlanır, skyshard haritaları tasarlanır, hazina sandığı spawn noktaları belirlenirse türk oyuncuları büyük avantaj kazanır.
#4
Her ırkın kendine özgü metali var. Yani bir nord gidipte orcish set yapamıyor. O yetenekleri bir yerden öğrenebiliyoruz sanırım ama onu bulamadım çok arastırmama ragmen. Yerlerde mason işaretleri gibi taşlar var onlardan aldığımız taşlarla enchant yapıyoruz. Alchemy yine aynı topla birleştir iksir elinde. Balık tutmak için solucan,tırtıl, kırkayak filan bulup oltaya takmanız gerek. Balık tuttugunuz yere göre Balıkların çeşitleri değişiyor, nadir balıklar baya para edıyor tuccarlarda. Balık işinde para var yani  Cool  Okyanuslarda gözünüz alabildiğince yüzünce piranhalar filan saldırıyor.
#5
Azog baya incelemisin aga.

Turkcell T11 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

#6
İşte bize böle.üyeler lazım. Smile
#7
Aynen katiliyorum

Turkcell T11 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

#8
Bir şey paylaşmak istiyorum
Aldmeri Dominion; kolay para , rest taşı ve item kasma yolu buldum  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin.
11 levelde full  +50 üstü set (hepsinin Özel olarak verdiği özellikler var  ) 35 damage veren bow ( Fire özellikli) ve  50 tane res taşı 7,500 gold ,yüzü aşkın heal potu vs vs .Hemde bir günde. Yaratıgın çıkmasını 10 kişi bekliyor. Eger Gercek oyunda Aldmeri seçeceksek setimiz şimdiden hazır  sir  sir .

Bunlar işin dalgası ama oyunun bazı yerlerinde yaratıklarında dengesizlik olmuş 15 level kurt sadece post verirken 10 level Ghost +10 levellik set düşüyor.
Ayrıca siz 8 level iken Zar zor kestiğiniz iskeletten(level 8) sadece para çıkarken aynı yaratığı 13-15 levelde kestiğinizde yaratıktan çıkan her şey düşmektedir.
Oyunun birde şöyle bir  azizliği var, bazı görevleri birden çok kişi yaptığında kesilmesi gereken boss en son görev alan gelene kadar saldırıya açık olmuyor.Eğer en son görev alan saldırmazsa o görev pert oluyor.
Stableleri anlamadım.bir stablede 1 level at 15 speed ile 5k satılıyorken başka bir stablede aynı at 15k satılıyor.İnş bunu düzeltirler.
Oyunda grup kavramına oldukça önem verilmiş.Örneğin 5 levelsiniz bir arkadaşınız 17 level ve sizin 11 levellik bir boss kesme göreviniz var. Normal koşullarda 5 levellik bir karakter 11 levellik bosu kesemez. Ama yanınızda 17 levellik bir arkadaşınızla beraber oldukça basit bir şekilde kesebilirsiniz hemde hiç emeksiz nasıl mı ? Şöyle 17 level bossa attack atınca boss 17 levele yonelir siz sadece bir skill atıp yanda beklersenız gorevi yapmış sayılırsınız.


(Biraz dağınık oldu ama kusura bakmayın,Daha detaylı anlatacaklarımı  sonra yazacagım  Smile )
#9
Bazıları bizi fanboy olarak görsede baya bi oynadık oyunu  Cheesy  gercekten güzel olmuş çok az eksiği var onlarıda beta oldugu ıcın gormezden gelıyorum.  Çoğu kişinin oyun hakkındaki eleştirilerine katılmıyorum çünkü kendi gözlerimle gördüm oynadım oyunu Cheesy
(10.02.2014, Saat: 12:01)Barbartete link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunlar işin dalgası ama oyunun bazı yerlerinde yaratıklarında dengesizlik olmuş 15 level kurt sadece post verirken 10 level Ghost +10 levellik set düşüyor.
Ayrıca siz 8 level iken Zar zor kestiğiniz iskeletten(level 8) sadece para çıkarken aynı yaratığı 13-15 levelde kestiğinizde yaratıktan çıkan her şey düşmektedir.
Oyunun birde şöyle bir  azizliği var, bazı görevleri birden çok kişi yaptığında kesilmesi gereken boss en son görev alan gelene kadar saldırıya açık olmuyor.Eğer en son görev alan saldırmazsa o görev pert oluyor.
Aynen görevlerde sıkıntılar var biraz buglar var biraz. 4 kişi girip yaptığımızda sıkıntı olacağını sanmam o son yazdığınla ilgili.
Ve evet itemler çok dengesiz düşüyor item-monster  olayını tekrar incelemeleri gerek sanırım  :düşün
#10
Baktığım kadarıyla item yapma için yerler var ama iteme özellik eklemek için bi yere gerek yok oturduğunuz yerden yapıozunuz... ben mesela bi staffıma flame damage ekledim staff alevli yanmaya başladı resim atacaktım ama atmayı bilmiyorum  Shocked
#11
Oyunu alamayacağım gibi ne oyunu karşılayacak param var ne de sistemim, o yüzden Youtube kanallarından izleyeceğiz.
#12
Bu oynadığımız betayı en son beta olarak düşünmemeliyiz arkadaşlar. Stres testlerinde 1-2 yama gerisi kullanılır ve çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla açık betalarla daha yeni versiyonlar denenir. Büyük olasılıkla başımıza gelen hatalardan çoğu kapatılmıştır bile.

Farklı ırkların görüntüsüne sahip silah ve giysileri onları öğrenerek yapıyorsunuz. Bunlar için her bulduğunuz kutuyu ve vazoyu açın, her kitabı/kitaplığı okumalasınız. Başlangıç tutorial bölgesinde 0 ırk craft özelliği bulduğum da oldu 2-3 tane bulduğumda oldu.

Skyshardlar için official beta forumlarında wiki var ama NDA yüzünden şu anda paylaşmak tehlikeli zamanı geldiğinde birimiz bunu buraya taşıyabilir.

Şimdilik söyleyebileceğim en önemli şey başlangıç tutorialında zindanından kaçarken gerekirse 1 saat vakit ayırın ve açabildiğiniz kadar kutu/sandık/vazo açın.