Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

GreenManGaming fiyat sorunu
#1
arkadaşlar euro yerine dolar ile satın almak istiyorum fakat siteye girip standart editionu seçtiğim zaman bana euro fiyatı veriyor. 20euroluk indirim le birlikte 35 euro yani toplam 105tl ye geliyor malum euro 3tl dolar 2 civarlarında dolar fiyatı alamıyorum neden olduğunu çözemedim sorun nereden kaynaklanıyor olabilir bilgisi olan var mı yoksa herkes euro üzerinden mi satın aldı oyunu..

birde fiyat standarttır heralde "55" euro/dolar değişkeni oluyor değil mi ? eğer dolarda da bana aynı parayı çıkartacaksa uğraşmaya gerek yok....

teşekkürler saygılar......
#2
Ben aldığımda dolar ile satılıyordu 55$ fiyat vardı %25 indirim kodu ile 45$ a filan aldım oda ortalama 103 lira filan yaptı
#3
Valla ilk başta dolardı Green Men'de, sonra Bethesda kızdı galiba Cheesy Neyse, sonuç olarak dolar olarak satılan yer artık yok (varsa da paylaşın da bilelim) Cheesy
#4
hmm anlaşıldı kaçırdık yani treni neyse 1 hafta bekleyecegim zaten bakarsınız dolar ile satışlar başlar.....
#5
Amazonda pc downloadı seçip dijital olarak 59 dolara alabilirsiniz.

A7004 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#6
Satışların bulunan ülke ip'sine göre olduğunu tahmin ediyorum. İngiltere'de sterlin, Avrupa'ya giren ülkeler (biz dahil) Euro, gerisi için dolar kurunu kullanıyorlar. Yani dolara geçmesi biraz zor gibi.
Mesela denemek için hidemyass.com'dan girdim ve fiyatlar İngiliz sterlini oldu. Bana sorarsan değişmesini beklemek yerine verdiğim kodu kullan. Kodun süresi yakında bitebilir çünkü..
#7
teşekkürler sağolun amazon sistemini bilmiyorum gg sistemi sanırım o yüzden güvenim yok  çarşamba veya perşembe günü almayı planlıyorum teşekkür ederim....
#8
Kullandığım US VPN ile GMG'den 25% indirimle 80$'lık IE'yi 60$'a aldım. Ücretsiz kullanabileceğiniz bir US VPN bulup GMG sayfasına bağlanın derim. Şu anda 20% indirim kuponu var sadece ama anladığım kadarıyla benim denk düşürdüğüm 25% indirim kuponunu hata yapıp açmışlar sonra da kaldırmışlar fark edince.
#9
hmm vpn olayı var ise aklıma kötü kötü şeyler geldi bir denesem mi acaba ben bf4 ü alırken meksika ip si ile almıştım millet sadece bf4 e 100-180 tl arası para öderken ben ve benim gibiler bf4+bf4premium birlikte 130tl ye getirmiştik acaba meksika pezosuyla vpn görünürmü ki...
#10
Meksika merkezli bir ip veren vpn ile dene istersen gerçektende bilemeyeceğim pezoya döner mi dönmez mi. Ben putlocker v.b. ülkemize limit koyan sayfalar için kendime bir us vpn bulmuştum yıllığı 12$'a. 6-7 aydır bu tarz işlerde € kazığından da kurtulmak için acaip işime geldi açıkcası. Tabii free olanları da var kullanılabilecek.
#11
en kısa sürede deneyecegim bakalım belki pezo ya döner ve ucuza ayarlıya biliriz pek sanmıyorum ama denedigim zaman sonuçlarını buraya yazacagım....

Mobil cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi...

#12
Olurda dönerse ve kur daha avantajlıysa aylık zaman kartlarını almamıza yarayabilir.
#13
Yalnız yasal olmadığı için sorun çıkabilir.
#14
Yasallığı ne açıdan tartışmalı buluyorsun acaba? Bu konuda ülkemizde doğru düzgün düzenlenmiş bir yasa yok ki bu tarz yapımcılar ve dağıtımcılar tarafından kazıklanıyoruz oyun ve zaman kartı alırken. 15$ ve 15€ fiyata sub alan ülkelerdeki bu paranın değeri bizim ülkemizde 30Tl ve 45Tl mi sizce? İthalatını yapan firmalarımız bile bizi bu yasa açığını ekstra kazıklayarak yurt dışında değeri 100Tl olan oyunu 200-220Tl ya satıyor kur avantajını kullanarak oyunu. Bu tarz hizmetler bu açığı kullanma hakkına sahipse bende şahsımca istediğim döviz kuruyla hizmet alma hakkına sahibimdir. Bu konuda en güzel sistemi belki de itunes (apple) yapmıştır. 0.99$ US Store fiyatlı uygulama Türk dükkanında 1.79Tl fiyat alıyor. Bu kur baz alınmadan ziyade sistem oluşturulduğunda hesaplanmış bir oran gibi duruyor ve enflasyonla birlikte bizi batırma seviyelerine gelmiyor dönem dönem. 1:1 aynı çevrim yapılacağını hayatta inanmasam da $ ve € bazlı hizmetlerini ülkemize satmak isteyen şirketlere ülkemiz bir çevrim oranı belirleyerek dövize mahkum bırakmadan bize hizmet sağlayana kadar da bunu yaparım ben. Farzı misal Bethesda kendi dükkanında oyunu 80Tl(SE)-100Tl(IE) ya sattı da ben mi almadım yok bize diyorki sen 170Tl yada 210Tl ye oyunu alacaksın. Neyse fazla uzatmayayım içimi boşaltmayı.

En olmadı redditten bir meksikalı bulup, parayı gönderip ona aldırtırım diye de ekleme yapayım. Bu VPN olayı da bir nevi meksikalı arkadaş sayılır ya dediğim gibi yaparsam kim bana yasa dışı iş yapıyorsun diyebilir?

Edit: Mesajı telden atmıştım. Tl simgesini forum göstermiyormuş normalde. Onları kaldırıp Tl yazısına çevirdim.
#15
(12.02.2014, Saat: 21:07)themanticors link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Yasallığı ne açıdan tartışmalı buluyorsun acaba? Bu konuda ülkemizde doğru düzgün düzenlenmiş bir yasa yok ki bu tarz yapımcılar ve dağıtımcılar tarafından kazıklanıyoruz oyun ve zaman kartı alırken. 15$ ve 15€ fiyata sub alan ülkelerdeki bu paranın değeri bizim ülkemizde 30₺ ve 45₺ mi sizce? İthalatını yapan firmalarımız bile bizi bu yasa açığını ekstra kazıklayarak yurt dışında değeri 100₺ olan oyunu 200-220₺ ya satıyor kur avantajını kullanarak oyunu. Bu tarz hizmetler bu açığı kullanma hakkına sahipse bende şahsımca istediğim döviz kuruyla hizmet alma hakkına sahibimdir. Bu konuda en güzel sistemi belki de itunes (apple) yapmıştır. 0.99$ US Store fiyatlı uygulama Türk dükkanında 1.79₺ fiyat alıyor. Bu kur baz alınmadan ziyade sistem oluşturulduğunda hesaplanmış bir oran gibi duruyor ve enflasyonla birlikte bizi batırma seviyelerine gelmiyor dönem dönem. 1:1 aynı çevrim yapılacağını hayatta inanmasam da $ ve € bazlı hizmetlerini ülkemize satmak isteyen şirketlere ülkemiz bir çevrim oranı belirleyerek dövize mahkum bırakmadan bize hizmet sağlayana kadar da bunu yaparım ben. Farzı misal Bethesda kendi dükkanında oyunu 80₺(SE)-100₺(IE) ya sattı da ben mi almadım yok bize diyorki sen 170₺ yada 210₺ ye oyunu alacaksın. Neyse fazla uzatmayayım içimi boşaltmayı.

En olmadı redditten bir mexikalı bulup, parayı gönderip ona aldırtırım diye de ekleme yapayım. Bu VPN olayı da bir nevi meksikalı arkadaş sayılır ya dediğim gibi yaparsam kim bana yasa dışı iş yapıyorsun diyebilir?
Dostum haklısın zaten bu kapitalist sistemler kırıyor insanın belini.