Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Güncellemeden sonra modların "Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch" uyumsuzluğu
#1
Kendi başıma geldi paylaşayım dedim ilgili forum başlığına taşınabilir ve ayrıca konu başlığı editlenebilir.

Bildiğiniz gibi legendary edition güncellemesinden önce modlar "Unoffical Skyrim Patch.esp" dosyası varsa çalışıyordu. Ancak biz güncellemeleri yerine getirdiğimizde dosya ismi "Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch.esp" olduğu için ASIS gibi modlarda sorun yaşıyoruz. ASIS bunu güncellemediği için hala legendary edition olmayan esp dosyasını istiyor bizde ise legendary edition halinin son ve Türkçe'ye çevrilmiş hali var.

İşte bunu çözmek için ne yapmamız gerektiğini içeren link :
https://www.reddit.com/r/skyrimmods/comm...ch_usleep/Link ingilizce ancak kısaca çevirmek gerekirse güncellemeden sonra sorun çıkaran modu mesela "ASIS.esp" şeklinde TES5Edit isimli programa yüklüyoruz. Biraz uzun sürüyor. Programı bulabilirsiniz ufak bi araştırmayla. Neyse sonra fnished yazdıktan sonra modun üzerine gelip seçeklerini aşşağı doğru açıyoruz. Sonra aşağıdaki resim 1de görüldüğü üzere "File Header" Kısmına tıklıyoruz.

resim

Açılan kısımda "Unoffical Skyrim Patch.esp" yazan yere sağ tıklayıp edit dedikten sonra içeriğini. "Unofficial Skyrim Legendary Edition Patch.esp" Olarak değiştiriyoruz görünümü aşağıdaki resim 2 deki gibi olacak.
resim

İşlem bittikten sonra TES5Edit programını kapatıp gelen kaydedilsinmi penceresinde "OK" butonuna bastıktan sonra mod listemizi LOOT programıyla tekrar taratıyoruz. Sorun çıkmazsa tepe tepe kullanıyoruz. Çıkarsa ne yapmanız gerektiğine ulaşamadım.