Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Hangi rol yapma tekniğini önerirsiniz?
Anket kapatılmıştır.
Öncelik ana görev.
9.38%
6 9.38%
Hem ejderdoğan, hem bir insan.
25.00%
16 25.00%
Alduin bekleyebilir, siz insansınız.
28.13%
18 28.13%
Ne, ejderdoğan mı? O da kim?
32.81%
21 32.81%
Diğer, aşağıda belirtiniz.
4.69%
3 4.69%
Katılımcı sayısı: 64 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Hangi Rol Yapma Tekniğini Önerirsiniz?
#1
Evet, rol yapmak isteyenlere hangi rol biçimini tavsiye etmek istersiniz?

Öncelik ana görev.

Ana görevi bitirin, ejderdoğan olarak görevinizi tamamlayın ve alduinsiz bir skyrimda yaşayın. Tabi rol yaparken başınıza yolda olaylar gelecek, acıkacak susayacak ve bir yerlerde konaklayacaksınız. Öyle saf görev değil.

Hem ejderdoğan, hem bir insan.

Önceliğiniz ejderdoğan olarak skyrimi kurtarmak olurken, bazen diğer şehirlere seyehat edip ticaret yapın. Ailenize bakın, hem insanlık görevlerinizi hemde ejderdoğan olarak skyrim'i kurtarma görevinizi yerine getirin.

Alduin bekleyebilir, siz insansınız.

Şehirlerde gezin, maceracılık yapın. Küçük görevleri tamamlayın, ana görevleri ise yavaş yavaş yapın.

Ne, ejderdoğan mı? O da kim?

Bazı ejderdoğan olmamamızı sağlayan modlar var, onları kurmanız tavsiye edilir. Ana görevi unutun, kafanıza göre yaşayın.

Peki ben nasıl rol yapıyorum?

Benim yeni karakterimde yaptığım rol şu şekilde;

  Öncelik olarak Ulukışlaya idama gidiyordum.  Tongue Ulukışladan kurtuldum, fakat henüz ejderdoğan olduğumu bilmiyordum. (İlk görevi biraz erteledim, görmemiş gibi yaptım.) Genelde küçük küçük görevler alıp halka yardım ediyordum ve bu işlerden para kazanıyordum. Sonra birkaç gün sonra Akçay Derebeyi Muhteşem Balgruuf beni çağırdı. Ulu kışladan kurtulduğumu biliyordu, ejderlerin geri dönmesi hakkında bir araştırma yapıyorlarmış. Beni de yardımcı olarak tuttular ve maaşa bağladılar. Gel zaman git zaman bir ejderha öldürdük ve ejderdoğan olduğumu öğrendim.

Neyse işte, şehirlerde gezdim etrafta küçük mağralara girdim falan... Ama ana görevi ise asla ihmal etmedim. Sonuçta alduin ve çapulcu tayfası skyrimi talan ediyordu. Yol üzerinde gördüğüm görevleri, ilginç yerleri ve mağraları ziyaret ettim. Başıma birsürü garip olaylar geldi, unutmayın asla karakterinizin zihniyetine uymayan şeyler yapmayın. Alduin öldü, peki şimdi bu bitecek mi? Hayır, birkaç ay boyunca skyrimda gezdim. Sonra Akçay Derebeyi Muhteşem Balgruuftan bir mektup geldi. Benim adıma bir saray yaptırmışlar...

Selam olsun ejderdoğana!
Selam olsun kurtarıcımıza!
Selam olsun Akatosh'a!

Çok yaşa ejderdoğan! Kralımız çok yaşa!
#2
Dragonborn olarak RP yaptım fakat karakterim sadece ejderha peşinde koşmadı aynı zamanda bir insan olduğu için kendi hayatı da vardı.
#3
(06.10.2013, Saat: 20:22)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dragonborn olarak RP yaptım fakat karakterim sadece ejderha peşinde koşmadı aynı zamanda bir insan olduğu için kendi hayatı da vardı.

Benimkinin kısaltılmış versiyonu.  Tongue
#4
Valla ben bard olarak oyuna başladım başladığımda sadece köylülerin giydiği elbise ve elimde çalgılarım vardı ordan oraya yürürdüm ve hanlarda şarkı söylerdim 1000 goldum olunca at aldım ve daha rahat haraket ettim yollardaki saldırılardan hep kaçıyordum felan sonra winterholddaki bir seyahatta elimdeki parayı 200-300 gold koleje girmede kulanndım ve büyücülerin orda takıldım ve kendimi savunmayı öğrendim Cheesy bard rpsi biraz zorluyor ama tavsiye ederim Cheesy
#5
Bir sürü güzel mod yükleyip dovahkiin olmadan takılıyorum kafama göre.Bazen bir suikastçi bazen vampir avcısı bazen kurtadam bazen şovalye bazen ayyaş oluyorum.Param olmadığında çadır kuruyorum.Olduğu zaman handa kalıyorum.Eğer ana görevden ilerlemişsem Whiterundan ev alıp çocuk evlat edinip aile babası oluyorum.Demircilikte yaptım ama pek beceremedim.
#6
Hiç denemedim ama hem avcı hem tüccar ol sadece balık avla kurt avla postlarını sat ticaret yeteneğini geliştir ucuza at daha pahalıya sat ateşli  kamplar bulunan çadırlarda uyu  :tebrik
#7
Dragonborn olmaktan bıktım, artık sıradan vatandaş gibi davranıp birçok mod ile rp ve görev serilerini yapıyorum (db,companions,tg vs).