Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

HardCore Raid Guildi
#1
Merhaba arkadaşlar ben Hakan çoğunuzun tanıyacağı şekilde @kirchhofftr 
Uzun süredir hedeflediğim ancak gün yüzüne çıkartamadığım sizlerle paylaşamadığım bir konu ile karşınızdayım yalnız bu noktada sizlerin desteğine ihtiyacım var bir çoğunuzun o hasretle gözlediği ama herkesin ( kimse şahsi algılamasın ) egosunu yıkıp biraraya gelemediği o efsane  
12 kişiyi toplamaya amaçlıyorum evet belki komik belki hayal gibi gelebilir ama lütfen kendinize bir sorun 
Yabancılarla raid girmekten bıkmadınız mı 
Türk olduğunuz için oyunda dışlanmaktan yada arzu ettiğiniz guildlere girmekte sıkıntı çekmiyormusunuz ?
Ve daha bir çok sorunların olduğunu siz benden daha iyi biliyorsunuz,
Beni tanıyan tanıyor gayet açık sözlü ve dürüst bir insanım o yüzden herşeyi açık açık söylüyorum ve kafamdakileri sizinle paylaşıyorum. 
Biz türklerin şu oyundaki en büyük sorunu birlik olamamak arkadaşlar! Herkes kendi sürüsünü yönetmekle meşgul ve bi o kadar diğer guildleri kendi guildlerinden alt görmekle yalpalayıp gidiyor yalan mı ??? 


YENİ BİR RAİD GUİLDİ

Amacım sadece ve sadece sizlerin biraraya gelemediği ve egolarınızı kavgalarınızı arkanızda bırakamayıp hiç uğruna solup giden bir hayali gerçekleştirmek
Ha bu arada raid guildi demişken kimse kusura bakmasın ben öyle progressive traning derme çatma raid guildinden bahsetmiyorum . 
HARD-CORE RAİD lerden bahsediyorum ve bu oluşuma kendini layık gören kişiler zaten kuralları okurken hissedecektir.


guild yada alım şartlarımız demiyorum

BİRLİK OLMA KURALLARIMIZ DİYORUM :

- Bütün raidleri HARD MODE BİTİRMİŞ OLMAK ( vAA , vHRC , vSO , vMOL , vHOF , vAS )
-Patch yeni geldiği için kısa süreliğine ( vCR ) non hm
- Kendinden emin slacking yapmayacak 
-DRAMA YARATMAYACAK
- RAİD İÇİNDE 12 KİŞİ DEĞİL 1 BEDEN OLARAK HARAKET EDEBİLECEK 
-Tekrardan türklerin birlik olmasını canı gönülden isteyen ;

Kardeşlerimizin buradan yada oyun içi @kirchhofftr ' ye mail olarak başvurmalarını bekliyorum. VE TEKRAR DEDİĞİM GİBİ EGOLARINIZI KAVGALARINIZI BİR KÖŞEYE ATIN VE GELİN ARTIK BİRLİK OLALIM. HERKES ÇOK İYİ BİLİYOR Kİ ZATEN SAYIMIZ ÇOK AZ 3 5 TARTIŞMA KAVGA YÜZÜNDEN DAHA DA AZALMAYALIM SİZ DEĞERLİ ARKADAŞLARDAN TEK İSTEDİĞİM HAFTANIN BELİRLENEN SAATLERİ BELİRLENEN KANALDA BULUŞUP 2 3 SAAT TAM PERFORMANS RAİDİMİZE GİRİP ÇIKMAK ONUN HARİCİNDE GUİLD CHAT ÖZEL CHAT DRAMA ALT YAPILANMA İSTEMİYORUM. KENDİNİZE BİR SORUN BİRBİRİMİZE 3 SAAT DAHİ KATLANAMIYORSAK ZATEN O ÖVÜP ÖVÜP BİTİREMEDİĞİMİZ ADAMLIĞIMIZ KALMIŞ MI ??
[+] kirchhofftr isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Usta bu benim hayallerimi süsleyen bir şey ancak geçmişte bunu birden fazla denemiş biri olarak çok ümit beklememeni öneriyorum. Ben katılmak çok isterim ama diğer birçok end-game raider gibi benim de bağlı olduğum bir guild, arkadaşlarım var. Geçenlerde böyle bir şeye ben de kalkıştım, tek farkı akşam saati değil öğlen saatlerinde raid yapmaktı çünkü biliyorum ki akşam raid var desem kimse gelmez, ben de dahil. Dedim ki, hiç tecrübesi olmasa da olur, oyunun temel şeylerini bilsin, ölmesin ve hızlı öğrensin yeter. 7-8 kişi zar zor çıktı. Hardcore raid yapmak isteyen çok az Türk var, onların da zaten güzel skorlar yapan yabancı guildlerde yerleri belli.  Hele bir de senin istediğin özelliklere sahip adamları nasıl bulacaksın bilmiyorum açıkçası. Umarım bulursun gerçi. Bir de yaz geliyor şimdi, millet tatile falan da gider, her raide 12 kişiyi toplamak işkence olur.

Raid saatine göre katılmayı çok isterim. Dediğim gibi, akşam 9'a kadar vaktim var, sonrası olmuyor. Eğer böyle bir topluluk oluşturabilirsen ve saatleri bana uyarsa, her raid beni orada sayabilirsin. Eğer olur da katılamazsam, başarılar diliyorum. Umarım buradan bir şey çıkar Smile
#3
Konuyla alakam yok. Sadece okudum yorum yapmak istiyorum. Türkler (bizim millet) genelde tabiyatları gereği biraz asabi bir insanlarız. Kavgacı da diyebilirsin. Asabiyetin bir sonraki seviyesi kavga zaten. İki atıştıktan sonra eğer iki tarafta halen üste çıkmaya çalışıyor hiç biri geri adım atmıyorsa kavga kaçılnılmaz.

O sebebten bu tek eso değil bütün şuan oyun dünyası üzerinde ne kadar mmorpg varsa ne kadar guild varsa ne kadar ayrı ayrı insan varsa hepsi için geçerli hocam. Güzel bir şey söylüyorsun birlik beraberlik eğlence diyorsun ama imkansıza yakın bir şey bu kanımca ;d  Abartmıyorum bence türkler arasında imkansıza yakın evet. Yabancılar bazen yapıyor. O adamlar biraz böyle uysal oldukları için böyle 3-5 klan kardeş oluyor falan Hi may dude mude ahbap falan fıstık boncuk boş muhabbetler Cheesy takılıyorlar ama bizde zor yani. Bizde öyle bir kültür yok. Bizim bu türküz vurur parçalarız falan. İşte madem türksün senden güçlüsünü yok. Göster ürksün ortamı yüzünden insanlar öyle etkilenmiş. Bir kavga ortamı asabi ortam var sürekli. Bir sinir var. 

Her oyunda ya yarış birbirlerinden iyi olma çabası, bu çaba ile bu yarış ortamı ile (temelde güzel şeydir rekabet) ama bu ortam ile ortaya çıkan karşılıklı hoşnutsuzluk hakaretler birbirine düşman olma karalama karşı kısma falan. Kavga* kısaca. İllaki oluyor. 5 kişiyi yan yana koy. 1 hafta gitmez. O 5 kişi arasında illa birileri başlar birbirine diklenmeye. Bizde öyle. Birde bunu 20-30-40-50'lerle düşününce ? .)) Birlik beraberlik ? O iş zor Cheesy

Diğer diyeceğim şey, sorum var. ESO da türk oyuncu sayısı ne durumda ? Baya genel olarak hissedilecek derece de mi ? Yoksa azınlıkmısınız ? Hissedilecek derecede ise  ? Yabancılardan nefret görüyormusunuz ? Öyle şeyler var mı ? Başka oyunlarda görmüşlüğüm var. Bir serverda toplanmıştık o serverda ciddi derece de sayımız vardı. Normal genel oto takım zindana girerdim. Klanı tanıyorlardı. Klan isminden türk olduğumuzu biliyorlardı. Normal zindana girmişim tek başıma oynuyorum diğer random oyuncular ile. Durduk yere altta adamlar KEBAB KEBAB'dan bir başlıyorlardı ne küfürlere kadar. Yok müslim falan. 5dk zindan da cevap vermiyordum ama ne nefret görüyordum. Çoğumuz görüyordu. Blade And Soul'du oynadığım oyun o ara. Eso da var mı böyle şeyler ?

Nedir durum ? Merak ettim. Türk nüfusu ne kadar ? Ve türklere karşı kötü tutum var mı ? Hepsi bir olup çirkeflik yapıyorlar mı bize karşı.
#4
@ibodala Liofa'nın guildinde biliyorlar Türklerin olduğunu ve yabancıların sayısı fazla ama bir şey diyen yok. Başka bir yerde de yoktur. Tuğra guildi mesela geçen all chatten bir şeyler yazmış, hiç bir şey diyeni görmedim. Ruslar da yazıyor, kimse bir şey demiyor yani. Sen daha bize benzeyen, milliyetçi duyguları kabarık Doğu Avrupalılara dek gelmişsindir tahminimce.
#5
Batu dediğim gibi tek ihtiyacımız olan birbirimizi kabullenip toplanabilmek sen denemişsin 7 8 kişi bulmuşsun bende 7 8 kişi bulsam 15 kişi yeter artar bile bizim için raid saatleri günleri onlar konuşup ayarlanır önemli olan bu kadar kişi gönüllü olarak aramıza katabilmek gerisinin geleceğine inanıyorum ki gelecek kişiler senin benim gibi hardcore raiderler olduğu için hm koşulları zor olmamalı isteyen zaten yabancı guildlerle bitiriyor biliyorsun
#6
(11.06.2018, Saat: 22:11)kirchhofftr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Batu dediğim gibi tek ihtiyacımız olan birbirimizi kabullenip toplanabilmek sen denemişsin 7 8 kişi bulmuşsun bende 7 8 kişi bulsam 15 kişi yeter artar bile bizim için raid saatleri günleri onlar konuşup ayarlanır önemli olan bu kadar kişi gönüllü olarak aramıza katabilmek gerisinin geleceğine inanıyorum ki gelecek kişiler senin benim gibi hardcore raiderler olduğu için hm koşulları zor olmamalı isteyen zaten yabancı guildlerle bitiriyor biliyorsun

Saatler bana uyduğu sürece her türlü gideri var benim için Cheesy Guild hazırsa davet atabilirsin, zamanlar uymasa bile boş vaktim olduğunda ve adam lazım olduğunda gelirim.
#7
(11.06.2018, Saat: 21:27)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Konuyla alakam yok. Sadece okudum yorum yapmak istiyorum. Türkler (bizim millet) genelde tabiyatları gereği biraz asabi bir insanlarız. Kavgacı da diyebilirsin. Asabiyetin bir sonraki seviyesi kavga zaten. İki atıştıktan sonra eğer iki tarafta halen üste çıkmaya çalışıyor hiç biri geri adım atmıyorsa kavga kaçılnılmaz.

O sebebten bu tek eso değil bütün şuan oyun dünyası üzerinde ne kadar mmorpg varsa ne kadar guild varsa ne kadar ayrı ayrı insan varsa hepsi için geçerli hocam. Güzel bir şey söylüyorsun birlik beraberlik eğlence diyorsun ama imkansıza yakın bir şey bu kanımca ;d  Abartmıyorum bence türkler arasında imkansıza yakın evet. Yabancılar bazen yapıyor. O adamlar biraz böyle uysal oldukları için böyle 3-5 klan kardeş oluyor falan Hi may dude mude ahbap falan fıstık boncuk boş muhabbetler Cheesy takılıyorlar ama bizde zor yani. Bizde öyle bir kültür yok. Bizim bu türküz vurur parçalarız falan. İşte madem türksün senden güçlüsünü yok. Göster ürksün ortamı yüzünden insanlar öyle etkilenmiş. Bir kavga ortamı asabi ortam var sürekli. Bir sinir var. 

Her oyunda ya yarış birbirlerinden iyi olma çabası, bu çaba ile bu yarış ortamı ile (temelde güzel şeydir rekabet) ama bu ortam ile ortaya çıkan karşılıklı hoşnutsuzluk hakaretler birbirine düşman olma karalama karşı kısma falan. Kavga* kısaca. İllaki oluyor. 5 kişiyi yan yana koy.  1 hafta gitmez. O 5 kişi arasında illa birileri başlar birbirine diklenmeye. Bizde öyle. Birde bunu 20-30-40-50'lerle düşününce ? .)) Birlik beraberlik ? O iş zor Cheesy

Diğer diyeceğim şey, sorum var. ESO da türk oyuncu sayısı ne durumda ? Baya genel olarak hissedilecek derece de mi ? Yoksa azınlıkmısınız ? Hissedilecek derecede ise  ? Yabancılardan nefret görüyormusunuz ? Öyle şeyler var mı ? Başka oyunlarda görmüşlüğüm var. Bir serverda toplanmıştık o serverda ciddi derece de sayımız vardı. Normal genel oto takım zindana girerdim. Klanı tanıyorlardı. Klan isminden türk olduğumuzu biliyorlardı. Normal zindana girmişim tek başıma oynuyorum diğer random oyuncular ile. Durduk yere altta adamlar KEBAB KEBAB'dan bir başlıyorlardı ne küfürlere kadar. Yok müslim falan. 5dk zindan da cevap vermiyordum ama ne nefret görüyordum. Çoğumuz görüyordu. Blade And Soul'du oynadığım oyun o ara. Eso da var mı böyle şeyler ?

Nedir durum ? Merak ettim. Türk nüfusu ne kadar ? Ve türklere karşı kötü tutum var mı ? Hepsi bir olup çirkeflik yapıyorlar mı bize karşı.

Selam.
Ben sana Türklere karşı nasıl bir tutum içinde olduklarını anlatmaya çalışayım kendi tecrübelerimle. Farklı farklı guildlerde milliyetimi belli etmeden oynuyorum ESO'yu 3 senedir, gerek İngilizce üzerine  okumamdan gerekse milliyetçilik, ırk vs. gibi konulardan hoşlanmadığımdan.
Oyunu oynarken hiçbir şekilde nickinde Türkçe bir şeyler olduğu için birisi yanına gelip küfür etmez, ülkenle veya dininle dalga geçmez. ESO topluluğu bunlar için yeterince olgun zaten. Yaşadığın şey daha çok kibarca reddedilme ve psikolojik dışlanma. 
Eğer oyunu End Game PvE safhasında oynuyorsan yapacağın tek bir şey var; Herkesin yeterince tecrübeli ve iyi olduğu sağlam bir guild'e girmek. Bunun için de çeşitli forumlar üzerinden başvuru yapıyorsun ve gösterdiğin gerekçeler ne kadar iyi olursa olsun (Trial&Dummy Parse, Tecrübe) yazdığın ve konuştuğun İngilizcen ne kadar akıcı olursa olsun(kendimden biliyorum) bir şekilde ret yiyorsun. Neden? Türksün.
Bu noktada sebebini sorgulayabilirsin, ben de sorguladım. Oyunda başıboş dolaşıp partilere girip çıkan pek çok Türk var, bundan olabilir. O adamın Türklerle kişisel bir tecrübesinden olabilir veyahut Türk ulan bu, ne tecrübesi olabilir diye düşünüyor  da olabilirler ama vaziyet bu.
Türkler azınlık değil, çoğunluk da değil. ESO'da her milletten oyuncu var.  Bana göre geçmiş deneyimlerden ve yüzyıllardır süre  gelen "Türk" mentalitesinden kaynaklanıyor bütün bunlar ve biz bir topluluk yaratıp kendi kendimize iyi olmadığımız sürece dışlanmaya devam ediliriz.
Hali hazırda Casual olarak takılan pek çok Türk guildi var, aralarında kavga da etsinler eyvallah ama Türklerin içinde gerçek end game oynayan mini minnacık bir azınlık var, saçma sapan yabancı guildlerde bir o yana bir bu yana savrulan.

Öte yandan bu guild kurulup biraz skor yapsın, oraya buraya videoları, skorları atılsın, tekliflerin kendiliğinden geleceğine de adım gibi eminim.
#8
Tüm veteran trial'ları defalarca yapmış biri olarak söylüyorum, set farm yapılmayacaksa haftalık/günlük görevlerin ne önemi var ki? Onun için o işkenceyi çekmeye değmez bence dostum. Uncracked transmute taşları ve achievement'lar dışında nasıl bir artısı var ki vTrial girmenin? Bilmiyom her şeyin varsa aynı dungeon'a girmenin bi mantığı yok benim için atladığım bir şey mi var acaba oyunda. Oyuna ara verdim TES VI gelsin diye boykot ediyordum yoksa gelmeyi düşünebilirdim. Kolay gelsin şimdiden.
#9
(14.06.2018, Saat: 01:51)Dude Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm veteran trial'ları defalarca yapmış biri olarak söylüyorum, set farm yapılmayacaksa haftalık/günlük görevlerin ne önemi var ki? Onun için o işkenceyi çekmeye değmez bence dostum. Uncracked transmute taşları ve achievement'lar dışında nasıl bir artısı var ki vTrial girmenin?  Bilmiyom her şeyin varsa aynı dungeon'a girmenin bi mantığı yok benim için atladığım bir şey mi var acaba oyunda. Oyuna ara verdim TES VI gelsin diye boykot ediyordum yoksa gelmeyi düşünebilirdim. Kolay gelsin şimdiden.

Leaderboardlara girmek. Daha iyi puan yapmak kendini geliştirmek vs.

Ben katılmak isterdim, fakat bilgisayarım patatese döndü iyice. 94 dereceyi görüyorum ve fazla ısınınca laptop kendisini kapatıyor aniden. Hal böyle olunca 1 seneden beri aktif olarak oynamıyorum. Temmuzda yeni kasa toplama niyetim var, toplarsam ve siz de aktif olursanız katılmak isterim. Lakin paslandığım için alır mısınız orasını bilemem Cheesy
#10
(14.06.2018, Saat: 01:51)Dude Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüm veteran trial'ları defalarca yapmış biri olarak söylüyorum, set farm yapılmayacaksa haftalık/günlük görevlerin ne önemi var ki? Onun için o işkenceyi çekmeye değmez bence dostum. Uncracked transmute taşları ve achievement'lar dışında nasıl bir artısı var ki vTrial girmenin?  Bilmiyom her şeyin varsa aynı dungeon'a girmenin bi mantığı yok benim için atladığım bir şey mi var acaba oyunda. Oyuna ara verdim TES VI gelsin diye boykot ediyordum yoksa gelmeyi düşünebilirdim. Kolay gelsin şimdiden.

İşte bakış açıları değişiyor insanların End Game içeriğine doğru. Sen Transmute Geode olarak görüyorsun, bizler Leaderboard'da yer edinmek, zamanla ve vitality ile yarışmak, en uçtaki Achievement'ı açmak, bir bütün olarak oyun oynamak olarak görüyoruz. Zaten hepimizin setleri hazır, farmlayacağımız bir şey kalmamış. Bunları da yapmazsak oyunda vakit geçiremeyiz. 
Bunları yapan yabancı guildlere de yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü kabul edilmeyince böyle bir plan atıldı ortaya.
#11
(14.06.2018, Saat: 02:09)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Leaderboardlara girmek. Daha iyi puan yapmak kendini geliştirmek vs.

Ben katılmak isterdim, fakat bilgisayarım patatese döndü iyice. 94 dereceyi görüyorum ve fazla ısınınca laptop kendisini kapatıyor aniden. Hal böyle olunca 1 seneden beri aktif olarak oynamıyorum. Temmuzda yeni kasa toplama niyetim var, toplarsam ve siz de aktif olursanız katılmak isterim. Lakin paslandığım için alır mısınız orasını bilemem Cheesy

Kapımız herkese açıktır ilk makalede de dediğim gibi öncelikli olarak aradığımız şey tecrübe. Amacım din dil ırk kişi ayrımı yapmadan bütün türk hardcore raider arkadaşları bir araya getirmek ve saygı dostluk çerçevesinde elimizden gelenin en iyisini yapmak imkanım doğrultusunda oyunda tanıdığım tanımadığım yeterli tecrübeye sahip herkese ulaşmaya çalışıyorum id sini bildiklerim arkadaşlara özelden bilmediğim gözden kaçırdığım arkadaşlar varsa da mevcut tüm aktif türk guildi liderleriyle yada yetkilileriyle konuşup bu oluşuma dahil olabilecek kimseleri arıyorum, ve farkındayım ki yukarıda belirttiğim Hard Mode ların hepsini bitiren arkadaşları bulmak ve hepsinin aynı anda müsait olmasını beklemek çok uçuk birşey ki burda siz değerli insanların birlikteliğimize katacağı özveri ve feragatlarınızın altına sığınıyorum.. Ki bu makalenin yayınlanması çok kısa bir süre olmuş olmasına rağmen katılmak isteyen arkadaşların sayısı hayli şaşırtıcı şuan için tam 12 kişiyi toplayamadım ama inanıyorum ki ilerleyen günlerde tamamlanacaktır ve sonra hep birlikte bir masa altında oturup raid takvimimizi belirleyip hızla çalışmalara başlayacağız, ve bu raid takvimini belirlerken hassasiyetle mevcut türk guildlerinin raid programlarıyla çakışmaması için ayrı bir çaba sarf edeceğim çünkü takdir edersiniz ki amacım hiçbir türk guildinin mevcut programını bozmak değil ayrıca Şahsım adına söylemeliyim ki türkler içinde gerçekten çok iyi arkadaşlarımız var ve tek isteğim hepimizin farklı farklı yabancı raid guildler altında ayrık oynayacağımıza birlikte emek sarfederek birşeyleri başarmak bilmem farkında mısınız ama mevcut bir çok yabancı guildin sözde bir çok core u olmasına rağmen şuan ki scoreboardlarda söz de farklı yabancı guildlerde olmalarına rağmen başı çeken kişiler hep aynı buradanda anlayacağınız üzere adamların her ne kadar kendi core larıda olsa dönüp dolaşıp asıl scoreları ve achievementları bitirdikleri corelar hep aynı kalmakta..