Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Her konunun dağılması hakkında
#1
Zamanında alakalı-alakasız her konuda "Skyrim İç Savaş" konuşma tartışmaları dönerdi. Garibim üye geliyor "Arkadaşlar şu imperial görevini yapamadım. Nasıl geçicez? diye soruyor. Sonra hobaaaa bütün site konuda toplanıp imperial vs isyancılar konuşuyor. Bizim garip üyenin sorusu da cevapsız kalıyor bu da yetmezmiş gibi konunun altında dozu kaçılırmış RP ve tartışmalar dönüyor, hakaretler edilmeye başlanıyor. İnsanlar kendini fazla kaptırıyor.

Neyse ki üyelerimizin de duyarlılığı ile bu sorunu hallettik. Şu anda İç Savaş hakkında her şey tek bir konuda toplanmış durumda, hem de diğer konular dağılmıyor. Arada yine oluyor tabii ama o kadar olur. Kuzey Kore değil burası. Normal bir şeydir ve tadı da buradadır zaten. Arada sırada olduğu zaman kimse de bir şey demiyor zaten.Şimdi ise aynı sorun İnsan vs Elf ya da Tanrılar arası kapışmaya döndü. Neredeyse her konunun altında gereksiz bir RP ve ya tartışma okuyorum. Konu başlığında "Allah kabül etsin" yazıyor. Belli kurban bayramıyla ilgili bir şey. Konun son iletisine tıkladım. Yine bir tanrı kapışması dönüyor.

Hani bu böyle bir tane olsa tamam, hatta gelir ben de katılırım. Tartışırız. Fakat her konunun bu tarz tartışma ve RP oyunlarına dönüşmesi kaosa yol açıyor. Her konunun bir yeri ve her bölümün bir amacı var. Yoksa tek bir bölüm açardık. Herkesi kafasına göre takılırdı orada.

Eskiden izin vermememize rağmen artık istediğiniz gibi RP yapıp, eğlenmeniz için ayrı konu açılmasına da izin veriyoruz. Bu tarz tartışma ve RP'ler için ayrı bir konu başlatmak ve olayı o konunun içinde tutmak çok da zor bir şey değil.

Bu durumdan rahatsız olan sadece yönetim ekibi değil. Biz şurada yönetim olarak 5-6 kişiyiz. Sadece biz değil. Sık sık çeşitli üyelerden bu konu hakkında iletiler alıyorum. Bu durumdan rahatsız olan insanların sayısı, olmayanlardan oldukça fazla, emin olun. Lütfen arkadaşlar, bu konuda duyarlı olmanızı bekliyoruz.Söylediklerime ekleyecek bir şeyi olan, buyursun eklesin yalnız kimse bu yazdıklarımı üzerine alınıp da burada kendi haklı çıkarmak için mıykıldamaya gelmesin. Yazdıklarım tamamen genele ifade etmektedir. Tekrar söylüyorum, kimse üzerine alınmasın.
#2
Eskiden dönüyor muydu bilmem ama keşke RP muhabbetini başlatmasaydım Undecided
#3
(13.09.2016, Saat: 18:38)Diist Kiin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eskiden dönüyor muydu bilmem ama keşke RP muhabbetini başlatmasaydım Undecided
Eskiden izin mi veriyolardı ? Cheesy Biz eskiden açmış olsaydık direk konu kilitlenirdi. .d
#4
İtiraf ediyorum bu konuların çoğunda bende vardım. Bugün ceza aldığımız ve kitlenen konudan sonra biraz düşündüm ve fark ettim ki olayın ucunu gerçekten fazla kaçırmışız aldığım ceza için teşekkür ediyorum. Yazdıklarına ek olarak sürekli bir chat sitesi gibi mesaj attığımız için bir çok kez anasayfayı baltaladık ve en başlarda görünmesi gereken yardım konularını ezdik bu yüzden arkadaşlardan özür dilerim bu tarz bir olayın bir daha yaşanmamasını dileyerek RP bölümüne geçiyorum.
#5
Sonunda beklediğim konu Cheesy Ben de artık cidden her konunun altında Elf ve Tanrı kavgası görmekten bıkmıştım. +1
#6
Sanırım  artık öz eleştiri yapmanın zamanı geldi.  Öncelikle bunların başlangıcına dönecek olursak benim bu tür konularına girme nedenim 2015'in Mart'ın dan Haziran sonuna kadar olan ve bana forumda geçirdiğim en iyi zamanlar da ki sıcaklığın ve samimiyetin şimdilerde olmamasıydı.

Klişe gibi olacak ama eskilerden kim kaldı?  [member=2675]bluestorm02[/member],  [member=5776]Brond[/member], [member=3223]Legolas[/member], [member=150]ufon[/member],  @Maestro ve moderasyon ekibi hariç çoğu kişi ayrıldı. Oyle ki bende uzun bir süre forumdan uzak kaldım. Vatansever, khajiit 1903, Ogün Dadaş,  Bilinmiyor,  Bazey,  Rey,  Zagor,  Grogi ve ismini yazsam yazının kendisinden uzun olacak kadar kişi gitti.

Dediğim gibi böyle seylere bulasmamin nedeni forumda ki eski ortamı geri dondurebilme umidiydi. Baştan söyleyeyim kensimi haklı çıkarmaya çalışmıyorum. Biliyorum hatalıyım ve özür dilerim.

Forumca eglenebilmek ve kaynasabilmek için geyik muhabbetleri yapiliyordu zaten ben de bazı insanlar rahatsız olmasın diye en az üyenin bulunduğu gece 00.00 dan gidebildigi kadar geyik muhabbetleri yapmaya başladık. Öyle ki artık kemik kalıp bir gececi tayfa oluşmuştu. Forum da eskiye nazaran daha iyi bir iletişim sergiledigimizi ve once ki samimiyete yakin bir samimiyet olustugunu görünce devam etmeye başladık. Ilk bir kaç gün bu tür konular akşam yapılır sabah ise kaybolurdu ama ne yazık ki artık akşam yapılan geyikler sabaha da tasmaya başlamıştı. Bu konuda özür dilerim.

İkinci olarak Tanrı kavgaları bu kesinlikle benim sucum olan bir konu. Ben trol havasında değilde  muhabbet havasında bilmeyenlerin de bilgilendirme amacıyla espirili ve dikkat çekici bir sekilde ALL-MAKER'i yazmaya başladım. Ilk başlarda eğlenceliydi. Sonradan fark ettim ki oyun ile gerçek hayat birbirine karıştırmaya başlanmıştı. Bu da din konusu gibi aşırı hassas bir konu olunca uyarımı da yapmıştım. Ilerleyen sayfalarda konu da yine rp dönmeye başlamıştı. Asanlar kesenler Tanrıları kapistiranlar. Konunun amacından saptigini görünce açtığım konuyu bizat ben kitledim ama ne yazık ki bu yeterli olmadı.

Konuşulacak konu kapandığında konunun diğer konulara sicrayacagini ongoremedim. 

Bu tepkileriniz tamamen haklı. Aldığım cezayı ise kesinlikle kabul ediyorum. Sonuçta ben bir moderatorum ve forumda ki arkadaslara örnek olmam gerekiyordu ki hâlâ gerekiyor.

Ben verdiğim rahatsızlıktan dolayı öncelikle rahatsız ettiğimiz ne kadar kişi varsa, moderasyon ve diğer herkesten de kendi adıma özür diliyorum.
#7
Biz sabah [member=2675]bluestorm02[/member] ile atışırken konuya [member=3]mertusta[/member] girdi.Biz anladık kesin uyarı yiyeceğiz.Mertusta konudan çıktı.Daha az önce uyarı yemekten kurtulmamış gibi devam ettik.10 dakika önce uyarı yemekten kurtulmamıza rağmen atışmaya hala devam edip başkalarının da uyarı yemesine sebep olduğumuz için özür dilerim.
#8
Bugün o allah kabul etsin konusunda konuyu dağıtanları tespit edip herkese +45 uyarı verdim. Bazılarının önceden uyarısı olduğundan 70'i geçti ve susturuldular. Lich King'e moderatör olduğu için 55 verdim, yanlış örnek oluyor diye Cheesy Bir de kirfanatik'e 75 attım direkt. 45 konu dağıtma, 30 da Irak'ta düğün yaptığı için.

[member=18]Beyaz[/member] a da böyle bi konu açtığı için teşekkür ediyorum (adam king ya). Ve arkadaşlar, burası forum ortamı. Ahmet gider mehmet gelir. Aktif üyeler değişir her zaman. Sıcak ortam oluşturalım derken elinizi yakmayın  Leach
#9
İmparator emiri. Uymaktan başka şansımız mı var Cheesy
#10
Üyenin altında izlemede yazıyorsa bilin ki bu tartışmaların büyük sebebi onlardan çıkmıştır. Cheesy Benim gibi bu tartışmaları sevmeyenler "İzlemede" olan arkadaşlar için ek bir cevap verme niyetine girmesinler. Böylece tartışmalar başlamadan biter.

Bir insan durup dururken "İzlemede" uyarısı almaz.
#11
(13.09.2016, Saat: 20:06)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün o allah kabul etsin konusunda konuyu dağıtanları tespit edip herkese +45 uyarı verdim. Bazılarının önceden uyarısı olduğundan 70'i geçti ve susturuldular. Lich King'e moderatör olduğu için 55 verdim, yanlış örnek oluyor diye Cheesy Bir de kirfanatik'e 75 attım direkt. 45 konu dağıtma, 30 da Irak'ta düğün yaptığı için.

[member=18]Beyaz[/member] a da böyle bi konu açtığı için teşekkür ediyorum (adam king ya). Ve arkadaşlar, burası forum ortamı. Ahmet gider mehmet gelir. Aktif üyeler değişir her zaman. Sıcak ortam oluşturalım derken elinizi yakmayın  Leach
Şimdi şikayet etmiş gibi olmasında ben 38 aldım. Cheesy (Usta +45 verdin dediğin için dedim yapma. Big Grin)
#12
Benim de suçum çok. Başka forumda tuttu ve zevkli oldu diye buraya uyarlayalım dedim. Çünkü girip bakıyorum işte "Şu problem var nasıl çözülür? Şu görev hakkında... Şu olay hakkında..."  bu tarz şeyler görüyordum. Foruma da hareket kazandırır dedim, kazandırdı kazandırmasına da konudan çıktı başkalarının sorularını da engelledi. Bu yazıyı okuyana kadar bu olayı fark etmemiştim. İmparator dediyse ben bırakıyorum RP olayını.
#13
(13.09.2016, Saat: 20:06)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün o allah kabul etsin konusunda konuyu dağıtanları tespit edip herkese +45 uyarı verdim. Bazılarının önceden uyarısı olduğundan 70'i geçti ve susturuldular. Lich King'e moderatör olduğu için 55 verdim, yanlış örnek oluyor diye Cheesy Bir de kirfanatik'e 75 attım direkt. 45 konu dağıtma, 30 da Irak'ta düğün yaptığı için.

[member=18]Beyaz[/member] a da böyle bi konu açtığı için teşekkür ediyorum (adam king ya). Ve arkadaşlar, burası forum ortamı. Ahmet gider mehmet gelir. Aktif üyeler değişir her zaman. Sıcak ortam oluşturalım derken elinizi yakmayın  Leach

[member=3]mertusta[/member]

Bu arada hocam sa Cheesy tekrar geldim Smile (Çok önceden sözünü verdiğim Skyrim gameplay serim ile beraber hem de)
#14
Arkadaşlar, kimsenin eğlencesini, muhabbetini engellemek istemeyiz, RP olayını da kökten bırakın demiyoruz. Tek istediğimiz RP ve ya muhabbetiniz için alakasız konulara sıçrayıp, siteyi baltalamamanız. Olabildiğince "Konu Dışı" bölümünü kullanarak, RP'nizi, muhabbetinizi yapın arkadaşlar, gelelim biz de katılalım.
#15
(13.09.2016, Saat: 23:04)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, kimsenin eğlencesini, muhabbetini engellemek istemeyiz, RP olayını da kökten bırakın demiyoruz. Tek istediğimiz RP ve ya muhabbetiniz için alakasız konulara sıçrayıp, siteyi baltalamamanız. Olabildiğince "Konu Dışı" bölümünü kullanarak, RP'nizi, muhabbetinizi yapın arkadaşlar, gelelim biz de katılalım.

[member=18]Beyaz[/member] Acaba benim konumu taşır mısın Konu Dışı bölümüne? Böylesi daha hayırlı olur.