Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Herkes burcunu söylesin
#31
Hocam sadece konuşuyoruz muhabbet olsun. Bence bir zararı yok.
Konuşmayın hem mantıksız hemde konuşması dahi yanlış bunlar din açısından'a getirmişsin sözü. Haklı olabilirsin

Ama alttada iddia oynayın diyorsun. Parayı bas Housten Rockets'a ? Kumar ?  :I
[Resim: G9BVRv.gif]
Onu yapıyorsan? Burçları neden konuşmayalım? Bir sakıncası yok. Muhabbet olsun amaçlı konuşuyoruz sadece.

O işler daha sakıncalı benim bildiğim.. :I Kısa yoldan köşeyi dönme. Şans oyunları/kumar falan vs.
Eğer bu hususlara dikkat eden önemseyen biri isen yaşantında*
#32
Din açısından'a getirmedim sözü, din benim dinim değil.

Şöyle anlatayım, panenteistim, gayrişahsi olmayan bir yaratıcı düşüncesine ne açıdan bakarsan bak mantıksız, tutarsız, insani ve ilkel bir düşünce. Dolayısıyla tüm ilahi düzene olayına ve bunu savunan düşüncelere, dinlere, akımlara falan saçmalık gözüyle bakıyorum ama yine de insanları bu konuda doğru olduğuna inandığım şeye teşvik etmiyorum, çünkü metafizik gibi soyut da olsa inançlarını temellendirdikleri düşünce akımları var.


Burçlara bakarsak, toplum tarafından ''bilim dalı'' olarak kabul edilen astrolojinin, fen bilimleri kanunlarının, daha doğrusu fizik kanunlarının içinde kalmak için 5 duyu organı şartını karşılamaması ile birlikte ortaya herhangi soyut bir dayanak da sunamaması, böyle dandik çocuk masallarını aşmamız gerektiğini gösteriyor. Dolayısıyla goygoyunu yapmak bile hoş değil, bu insanlar bu işi ticarete dökmüş ve toplum içinde haftada 30.000 yalan uydurabildikleri için itibar görüp para kazanıyorlar. Kesinlikle uzak durulması gereken bir şey.
#33
Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Soru basit: Burcun nedir? Cevaplamak istersen cevaplarsın, cevap vermek istemezsen cevap vermezsin. Bu konuda gök cisimlerinin insan karakterine etkilerini tartışmıyoruz. Astrolojinin bilimsel gerçekliğini de burada kimse savunmadı. Bu yorumu yapman fazlasıyla anlamsız.
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#34
7000 dola- Pardon ya kafam bir yere takılı da başlığı yanlış okumuşum.
[+] Sesl1harf isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
#35
(12.02.2018, Saat: 19:02)PhantomDancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen olayı çok yanlış anlamışsın. Soru basit: Burcun nedir? Cevaplamak istersen cevaplarsın, cevap vermek istemezsen cevap vermezsin. Bu konuda gök cisimlerinin insan karakterine etkilerini tartışmıyoruz. Astrolojinin bilimsel gerçekliğini de burada kimse savunmadı. Bu yorumu yapman fazlasıyla anlamsız.

Anlamsız olan şey bu tür konularla forumun kalitesinin düşmesi. Okuduğunu anlamak konusunda da sorunun var, fikrimi belirttim ve ne dediysem arkasındaki nedeni söyledim.