Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

iki elede kısa yol atama ?
#1
İki elimdede silah var büyü yapacağım zaman biri iptal oluyor favorilerden tuş atıyorum devamlı sağ eli değiştiriyor kısacası sol el için yapabileceğimiz bir pratiklik yokmudur ? Okadar araştırdım bulamadım.
#2
Yanlış hatırlamıyorsam SKYUI yükledikten sonra Shift+ilgili tuş kombinasyonu ile sağ ele veya sol ele gelsin diye ayarlayabiliyorduk tam emin olmamakla beraber böyle bişey hatırlıyorum belki işine yarar.
#3
(11.01.2018, Saat: 02:10)TheDest Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış hatırlamıyorsam SKYUI yükledikten sonra Shift+ilgili tuş kombinasyonu ile sağ ele veya sol ele gelsin diye ayarlayabiliyorduk tam emin olmamakla beraber böyle bişey hatırlıyorum belki işine yarar.

Skyu dediğiniz modmu ? Bilgi için teşekküler.
#4
(11.01.2018, Saat: 02:53)MogolKhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyu dediğiniz modmu ? Bilgi için teşekküler.
Evet mod kardeşim. Kullanımı kolaylaştıran oyuna herhangi bir şey eklemeyen bir mod.

VIA_A1_Plus_64 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#5
Modlarla belki imkanı vardır bilemem ama normal vanilla oyun için konuşuyorum. Skyrim'de bir tuşa basıyım silah o elime gelsin diğer tuşa basıyım bu elime gelsin çift silah olsun diye bir şey yok. Pintipanda bu oyunu neredeyse senelerdir oynuyor. Haftada bir pazar günleri 30-40dk oynar çıkar. Senelerdir halen bunu, aynı şeyi soruyor o da :I

Favorite menusu var. Oyunda istediğin, sıklıkla kullanacağın silahları oraya atıyorsun. Kısayol tuşu var. Ona basarak ekranın sol kısmında favorite penceresi beliriyor ve oradan (bu süreçte oyun duraksar yada çok ağır şekilde yavaşlamış olur tam net hatırlamıyorum şuan) oradan fare'ni kullanarak. Normal imlecini istediğin silahın üzerine getirip tıklarsın. Sağ tık sağ kolunu temsil eder. Sol tık sol kolunu. İstediğin eline almak istediğim silahın üzerine mouse'un o taraftaki tuşu ile tıklarsın ve silah ele alınmış kullanımda ibaresi + L yada R olarak yanında küçük bir işaret çıkar.

Olay böyle çalışıyor. Büyü yaptıktan sonra favori pencerisini açıp hangi eline ne almak istiyorsan ona tıklayıp alacaksın her defasında. Elindeki silahı beline takması gibi düşün ve beline taktıktan sonra her defasında o elinle o silaha uzanıp tekrar çekmen lazım. Hangi eline hangisini alıp çekeceğini.

---
Counter Strike, fps oyunu değil yani bu 1 tüfek 2pistol 3 pıçak. Menüyü, mekanizmayı o şekilde yapmışlar. Gayet iyi aslında bana sorarsan ama bazıları çok dert ediyor bu ufak şeyi. 1,5 saniyeni bile almayan şey. Ben hiç skyUI falan kullanmadım. Orjinal arayüzünü kullandım hep hiçte bir sıkıntı yoktu.

Yani oyun witcher gibi ekşın oyunu değil ki.. Çat çat tuşlara bas onu yap bunu yap taklalar at. Üzerine bilmem ne sıçramış falan.. Dodge'la.
Yavaş ağır oyun, gerçekci. İstediğin zmn menuye basıyorsun oyun duruyor ztn istediğini yapıyorsun. İster en baba ejderle kapışıyor ol ister çayır çimende yürüyor ol. İster en hareretli fight'a ol. Np.

Neydi onun adı ? Mirakla kapışırken arada 3-4 tekerler peynir yemiş adamım. Aç karnına savaşılmaz Cheesy