Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

İlkel Yılan Türbesi Döngüsü (Evren)
#1
resim


İçeriği GösterGİRİŞ:

İçeriği GösterZaman Çizelgesi (Güncellenecek):

İçeriği GösterTanrılar (Güncellenecek):

İçeriği GösterKrallıklar (Güncellenecek):

İçeriği GösterDiyar (Güncellenecek):

İçeriği GösterIrklar (Güncellenecek):

İçeriği GösterHarita:

İçeriği GösterEvren Müzikleri:


Yaratılış aşamasında olduğundan zamanla güncellenecek ve eklemeler çıkarmalar olacaktır.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
#2
Güncellendi.
#3
Kendine güzel evren oluşturmuşsun bence burdan devam et...Oluşturduğun evrenin Yaratılış bölümünün üzerinde bence biraz daha çalış...Ülke isimlerini biraz daha kısa yazarsan on numara olur. Krallıkları oluştururken belirli bir kronoloji içerinde yapmaya çalış; atıyorum işte bir beyaz kağıt al 1.Hükümdar - kendi kafanda oluşturduğun zaman çizelgesinden bir tarihe yerleştir. Sistematik olarak gidersen daha güzel bir çalışma ortaya çıkar.. Kısa bir not ekliyeyim harita oluştururken Bir kahve yap, yanlışlıkla bir beyaz kağıdın üzerine dök  Wink Big Grin Genel olarak büyük kurgu yazarları harita oluştururken hep böyle yaparlarmış..
[+] Çepni61 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
(02.01.2018, Saat: 22:58)Çepni61 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendine güzel evren oluşturmuşsun bence burdan devam et...Oluşturduğun evrenin Yaratılış bölümünün üzerinde bence biraz daha çalış...Ülke isimlerini biraz daha kısa yazarsan on numara olur. Krallıkları oluştururken belirli bir kronoloji içerinde yapmaya çalış; atıyorum işte bir beyaz kağıt al 1.Hükümdar - kendi kafanda oluşturduğun zaman çizelgesinden bir tarihe yerleştir. Sistematik olarak gidersen daha güzel bir çalışma ortaya çıkar.. Kısa bir not ekliyeyim harita oluştururken Bir kahve yap, yanlışlıkla bir beyaz kağıdın üzerine dök  Wink Big Grin Genel olarak büyük kurgu yazarları harita oluştururken hep böyle yaparlarmış..
Yorumun için sağol. Şu an açıkçası evrenin arka planını çok düşünmüyorum. İlk olarak evrenin son dönemindeki bu hikayeyi işlemeyi planlıyorum. Bu hikaye içerisinde ilerlerken geçmişle ilgili olayları ya da loresiyle ilgili bilgiler vererek yazabilirim ya da bu hikaye sonlandıktan sonra geçmiş yüzyıllarda yaşanmış diğer olayları konu alabilirim. Ama birşey fark ettim bu iş gerçekten çok zor. Kafa patlatmak gerekiyor. Bakalım. Acemice bir heves işte. Bir yerlere varacak mı zaman gösterir.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
Hikaye içerisinde evren ile ilgili bilgiler vererek ya da geçmiş olaylardan da bahsederek hikayeye devam etmek her zaman en mantıklı tercihtir. Epik-fantastik eserlerin büyük yazarları da hikayelerini bu şekilde yazmıştır. Diğer türlü iş, içinden çıkılmaz bir hal alır. Evrenle mi uğraşacağım yoksa hikaye yazmakla mı? Cevap basit; her ikisi de. Bence de bildiğin gibi yap. Yazmaya devam et. Okuyanlar her zaman olur. Smile
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
(02.01.2018, Saat: 23:40)PhantomDancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hikaye içerisinde evren ile ilgili bilgiler vererek ya da geçmiş olaylardan da bahsederek hikayeye devam etmek her zaman en mantıklı tercihtir. Epik-fantastik eserlerin büyük yazarları da hikayelerini bu şekilde yazmıştır. Diğer türlü iş, içinden çıkılmaz bir hal alır. Evrenle mi uğraşacağım yoksa hikaye yazmakla mı? Cevap basit; her ikisi de. Bence de bildiğin gibi yap. Yazmaya devam et. Okuyanlar her zaman olur. Smile

Bende böyle düşünüyorum. Teşekkürler.
#7
Güncellendi.