Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Infamy(Kötü Şöhret) Rehberi
#1
Kötü Şöhret Nedir?

Kötü Şöhret, şöhretin tam zıddıdır. Çeşitli İstatistik Menüsü'nden kötü şöhretinize ve iyi şöhretinize bakabilirsiniz. Oyunun başında kötü şöhretiniz sıfırdır, oyun içinde ilerledikçe yaptığınız kötü işlerde kötü şöhret kazanacaksınız ve halk tarafından kötü olarak bilineceksiniz.

Kötü Şöhret Neleri Etkiler?

Kötü şöhret, tanıştığınız karakterlerin size karşı olan tutumunu kötü yönde etkiler. Eğer kötü şöhretiniz çok yüksekse tanıştığınız karakterler size ona göre davranacak, belki sizi sevmeyecek, hatta nefret edecek. İlişki 100 olarak nötrdür. Her 2 kötü şöhret puanınız için bir NPC ile ilişkiniz 1 puan düşecektir.

Kötü şöhretiniz, iyi şöhretinizden yüksek olduğunda Dokuz İlahın Türbelerini kullanmaya çalıştığınızda "Repent your crimes, wicked one!" adlı bir yazıyla karşı karşıya kalacaksınız. Bu, türbelerden kutsama alamayacağınız anlamına geliyor.

[glow=limegreen,2,300]Eğer kutsama almak isterseniz:[/glow]

- Görev yaparak Şöhretinizi yükseltmelisiniz, Kutsamaları kullanabilmek için iyi şöhretinizin kötüsünden daha yüksek olması gerekmektedir.

- The Vile Lair adlı plug-in oyuna Shrine of Sithis adlı bir türbe ekliyor, ki bu türbeyi "şeytani" karakterler kullanabiliyor. Ancak türbenin kutsaması kötü şöhretinizi artırmaktadır.

- Shivering Isles'daki The Altar of Arden-Sul adlı türbede şeytani de olsanız kahraman da olsanız kutsama alabilirsiniz.

Ayrıca, eğer Knight of the Nine DLC yüklüyse eğer kötü şöhretiniz 2 den yukarı ise "Crusader's Relics" adlı zırh setinden bir parça bile giyemezsiniz.

[glow=red,2,300]Notlar:[/glow]

* Usta Seviye Kılıç Eğitimi alabilmek için kötü ya da iyi şöhretiniz 20 puan olmalıdır.

* Kötü Şöhretiniz Pilgrimage Görevi sayesinde sıfırlanabilir.
[+] TürkLokumu isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Bir yanlışını düzelteyim, eğer infamy 2'den yukarıdaysa Crusader zırhları giyilmiyor. 1 ve 2 ise giyilebiliyor. Gerçi çok büyük bir fark değil ama küçük de olsa düzelteyim dedim.
#3
(24.02.2014, Saat: 19:27)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bir yanlışını düzelteyim, eğer infamy 2'den yukarıdaysa Crusader zırhları giyilmiyor. 1 ve 2 ise giyilebiliyor. Gerçi çok büyük bir fark değil ama küçük de olsa düzelteyim dedim.

Düzelttiğin için teşekkürler, ben bir diye biliyorum ama.
#4
Ben Knights of the Nine'ı infamy 1 ile bitirmiştim, Pilgrimage'den sonra bir ara infamy 1 artmıştı anlamadığım bir nedenden, ama zırhlar düşmedi. Sonradan Mehrunes Razor görevini yaparken lanetli bir kalp yedim(infamy 3 artırıyormuş), çat diye unequip oldu o anda. UESP'de falan da 2'den yukarısı diyor zaten, uyarmadan önce kontrol ettim. Tongue