Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Jewelry Crafting Detayları
#1
[Resim: fa9c8b32ff27e7f84de23a625768e886.jpg]21 Mayısta çıkacak olan Summerset Chapter'ındaki jewelry crafting hakkında detaylı bilgiler geldi.

Temelde jewelry crafting, diğer craft skillerinden (alchemy, clothing vs.) ayrı/özel bir yanı yok. Sistem kısmen aynı şekilde işleyecek. En önemli fark ise Summerset'e erişimi olmayanların bu skill ağacını kullanamayacak olması. Yani Summerset'e sahip değilseniz takı ve yüzük üretemeyeceksiniz. Fakat başkası sizin yerinize üretip siz kullanabilirsiniz. Buna rağmen crafting nodelarından materyal toplayabilir, bunların alım satımını yapabilirsiniz.

Jewelry Crafting üretim yerleri, Transmutation istasyonunun sadece Clockwork City'de olması gibi tek bir yerde olmayacak. Tamriel'ın her yerindeki crafting yerlerinde jewelry crafting masası olacak. Arzu ederseniz master writler ile bu masayı evinize de alabilirsiniz.

Jewelry crafting set itemlerinin yüzüklerini üretebilir, traitlerini değiştirebilirsiniz. Set itemlerini üretmek için o sette doğal olarak trait bilmeniz gerekiyor. Örneğin Hunding's Rage seti yüzüğü için yüzükte en az 6 trait bilmeniz gerekli. Ayrıca mevcut takıları upgrade edebilirsiniz. Misal, mavi renkteki Seventh Legion yüzüğünü altın yapabilirsiniz. Healthy olan traiti de staminaya çevirebilirsiniz.

Jewelry traitleri konusunda oyunda şuanda üç adet trait bulunuyor; Healthy, Robust ve Arcane. Bunlara ilave 6 yeni takı traiti eklenip toplam sayı 9 olacak. Yeni 6 trait ve özellikleri şu şekilde;
  • Protective: Fiziksel ve Spell resist arttırır. Trait taşı günlük dungeon ödüllerinden geliyor.
  • Triune: Üçlü stat verir (health, magicka, stamina). Trait taşı crafting nodelarından düşüyor. Summerset'te daha çok düşüyor.
  • Infused: Takıdaki enchant etkisini arttırır. Trait taşı psijic portallarından düşecek.
  • Swift: Hareket hızını %10 arttırır. Trait taşı Master Writ tüccarından writ voucher ile satın alınabilecek.
  • Harmony: Sinerjilerin etkisini %35 arttırır. Trait taşı haftalık trial görevlerinden düşecek.
  • Bloodthirsty: %25 health aşağısındakilere damage %20 arttırır. Cyrodiildeki tüccardan alliance point ile alınabilecek.

Not: Yukarıda verilen değerler oyun PTS'e geldiğinde değişebilir. Ve her traitin kendi trait taşının özel bir düşme yöntemi var. Bunlar da yine değişebilir.

Birkaç not düşelim. Summerset gelmeden önce elde ettiğiniz takıları dlc geldikten sonra deconstruct edemeyeceksiniz. O yüzden şimdiden sarı takıları stoklamanıza gerek yok. Fakat mevcut takılarınızı upgrade edebileceksiniz. Kırılamayan takılarda "Non-deconstructable" diye bir uyarı olacak.

Transmutation istasyonunda takılarınızın traitlerini değiştirebileceksiniz. Bu işlem itemi sizin hesabınıza bağlayacak.

Mevcut setler yeni traitler ile düşmeyecek. Yeni traitleri kullanmak istiyorsanız traitini değiştirmelisiniz. Örneğin Harmony traitli Spell Power Cure takısı düşmeyecek.

Diğer crafting skilleri gibi Jewelry Crafting'in de kendi master writleri olacak.

Üretilen takılar hesabınıza bağlı olmayacak. Bind on Equip olacak, yani giydiğinizde bağlanacak. Dolayısıyla bunun ticaretini yapabileceksiniz.