Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kadir Gecesi
#1
Klasik kandiliniz mübarek olsun konusu.

Mani falan yok size.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
#2
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Kalenin ardı mersin,[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Beklerim yarim gelsin,[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Beklemekten usandım,[/font]
[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Allah belanı versin. [/font]

[font=Arial, Helvetica, sans-serif]Kadir Gecesi tüm İslam alemine mübarek olsun. Tek dileğim, yağmurun, dolunun güzelim Vavru Kirazını yarmaması.[/font]
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
Keşke Kadir Gecesi uğruna, @vatansever bir hikaye patlassa. Keşkeee--- da, nerede...
#4
Herkesin mübarek olsun.
#5
@Folcred

O zaman Kadir Gecesi özel ben de bir anımı anlatayım:

Geçen Ramazan iftarı yapmışım, Whiterun'da balkonda pipomu tüttürüyorum, aklıma geldi bugün Kadir Gecesi diye. Ben de dedim "cemaati toplayayım, teravih kılalım, toptan sevabına girelim," dedim, gittim Ejderdoğan'ı buldum. Dedim "Ejderdoğan, aklın yolu birdir, abidik gubidik tanrıları bırak, Allah yolunda bir namaz kılalım," dedim. Ejderdoğan dedi, "Abi ben de zaten elhamdülillah müslümanım, yoksa millet çeşit çeşit, ibadetimizi gizli yapıyoruz," dedi. Tamam dedik işte, büyüyle haber göndermedir falan milleti topladık. Bayağı kişi geldi sağolsunlar, işte Cicero'nun soytarı kıyafetlerini çıkardık, adam gibi bir şeyler giydirdik, Mikael abazanını eve yolladık, bir duşa girip geldi, Yalancı M'aiq bile gelmek istedi. Yürüdük Solitude'deki büyük tapınağa gittik, heykeldir saçma sapan biblolardır dışarı çıkarttık. 200 kişi falan doluştuk içeri, mübarek Tolfdir dayı imam oldu, kıldık.

Her şey güzel gidiyordu ancak çıkışta Ejderdoğan'ın çizmeleri çalınmış, herif yaygara koparttı, dedi "çalınmasın diye daedric çizme getirmedim, deri çizme giydim, onu bilem çalmışlar" dedi. Çıkışta cemaati ayıkladık, kimin ayağında deri çizme varsa topladık bir yere. Brynjolf diyor işte "benimkiler çalıntı ama seninkileri çalmadım, 2 ay önce çaldım," diyor. Herkes çizmeler benim diyor. M'aiq "ben çaldım" dedi ama inanmadık tabi, yalancı adama inanılır mı? Kimse çıkıp ben çaldım demedi. Millet söyleniyor abi sahur yapacağız, tutmayın gece vakti bizi diye. 2 saatlik yoldan geleni var, ayıp yani. Millet bana döndü işte "ne yapacağız abi, aramızdaki en bilge kişi sensin, çözüm bul" diye. Ben de düşündüm taşındım, döndüm kalabalığa dedim ki "Aramızda görev vermeyi en çok kim biliyor" diye sordum.

Farkas atladı, "ben sonsuz sayıda görev veriyorum, inadına lonca üyeleri görev bitirdikçe aynı görevleri tekrar tekrar veriyorum," dedi. Ona işte ne yapacağını söyledim. Farkas döndü, Ejderdoğan'a "kendi kendisinin deri çizmelerini bulma" görevi verdi. Ejderdoğan açtı işte günlüğüne yazıp görevi aktif olarak işaretledi. Sonra ona bir Clairvoyance büyüsü yaptırdım. Elinden mavi duman çıktı, dumanın ucu Brynjolf'un ayağını gösteriyor. Tuttuk adamı, çizmeleri çıkarttırdık, ama ne hikmetse duman hala adamın çıplak ayaklarını gösteriyor.

Sonradan meğersem anladık ki, adam çizmelere görünmezlik büyüsü yapıp giymiş, üstüne kendi çizmelerini giymiş. Böyle de saçma sapan bir olayla kapandı gece. Bir daha Brynjolf'u camiye falan çağırmadık.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 11 üye beğendi
#6
Abi ya :d adamsın sen
#7
Gece gece iyi güldüm. Cheesy Hayın Brynjolf. Hayın M'aiq, Putperest Ejderdoğuran.
#8
"benimkiler çalıntı ama seninkileri çalmadım, 2 ay önce çaldım,"

şurası muhteşemdi ya Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
#9
Cennete gitmem için gereken sevap ihtiyacının çok gerisindeydim bende gün doğana kadar cihad ederek bu açığı kapattım. Umarım kabul olur.
İçeriği GösterSpoiler:
[+] savastutkunu67 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi