Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kaya Gibi Sağlam Savaşçı İstiyorum Ama Nasıl Olacak...
#1
Oyunum Türkçe olduğundan dolayı türkçe olarak cevap verirseniz sorularıma sevinirim...

1) Kaya gibi sağlam bir savaşçı istiyorum nasıl olacak..
2) Hafif Zırhmı, Ağır zırhmı kullanmalıyım
2) Büyüye karşı dayanıklı olmasını istiyorum oyundaki büyücülerin karşısında fazla dayanamıyorum..
3) İyileşme iksir yapımı nasıl, kendime bir türlü iyileştirme iksiri yapamadım gitti zehir felan yapıyorum ama değerleri düşük oluyor neden...
4) silahlarıma takılarıma nasıl büyü ekleyebilirim...
#2
1)Level atladıkça olur zaten.
2)Ağır tabiki.
3)Kalkan kullan perklerde magis resisitini geliştirme seçeneği var.Kalkanına magic resist enchantı bas.
4)MAvi dağ çiceği,Buğday ve iblis oturağı kullan türkçe yama kullanıyorsun sanırım.
5)Enchaning Table bul orda ekliyorsun ama önce ekleyeceğin enchantı öğrenmen gerek bunun için üstünde enchant olan bir eşyayı o masada yok edeceksin.
#3
3)Kalkan kullan perklerde magis resisitini geliştirme seçeneği var.Kalkanına magic resist enchantı bas.
demişsin ama şu magis resisit ne demek anlamadım kusurabakma acemiyim o yüzden bilmiyorum birde türkçe yama ile oynuuorum oyunu o yüzden yabancı geliyor bana... Birde skillerimi nasıl geliştirebilirim mesala fırtınapelerin denilen grubun mekanında ok atma yeri ve kılıç salmamk için samandan yapılmış adam var onlar üzerinde çalışmam silah skilimi geliştirirmi?
#4
(05.02.2014, Saat: 16:13)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:3)Kalkan kullan perklerde magis resisitini geliştirme seçeneği var.Kalkanına magic resist enchantı bas.
demişsin ama şu magis resisit ne demek anlamadım kusurabakma acemiyim o yüzden bilmiyorum birde türkçe yama ile oynuuorum oyunu o yüzden yabancı geliyor bana...
Büyü direnci gibi bişeydir heralde.
Bazı şeyler okadar saçma çevrilmiş ki neyin ne olduğu belirsiz olan şeyler var.
#5
Birde skillerimi nasıl geliştirebilirim mesala fırtınapelerin denilen grubun mekanında ok atma yeri ve kılıç sallamak için samandan yapılmış adam var onlar üzerinde çalışmam Tek El silah skilimi geliştirirmi? mesala diyorki Tek El silah skili geliştirildi diyorya o işte..
#6
(05.02.2014, Saat: 16:21)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Birde skillerimi nasıl geliştirebilirim mesala fırtınapelerin denilen grubun mekanında ok atma yeri ve kılıç sallamak için samandan yapılmış adam var onlar üzerinde çalışmam Tek El silah skilimi geliştirirmi? mesala diyorki Tek El silah skili geliştirildi diyorya o işte..
Kullandıkça gelişir mesela dayak yedikçe armor becerilerin,adama vurdukça one handed gelişir yada her başarılı block yaptığında block yeteneğin ama saman ve korkuluk dövmen sana bişey kazandırmaz.
#7
verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkürü borç bilirim iyi forumlar...
#8
(05.02.2014, Saat: 17:37)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:verdiğiniz bilgilerden ötürü teşekkürü borç bilirim iyi forumlar...
Ne demek her zaman.
#9
1) Kaya gibi bir savaşçıyı yetenek puanlarını ne kadar çok harcarsan o kadar hızlı elde edebilirsin ki bunu da seviye atlayarak gerçekleştirebilirsin. Seviye başına oyun sana bir tane yetenek puanı veriyor. Kaya gibi bir savaşçı senin oynayış stiline göre değişir. Kimisine göre en iyi savaşçı elinde kılıç ve kalkanla dövüşen birisi, kimisine göre ok ve yay kullanan, kimisine göre de çift elli ağır silahlar kullanan birisidir. İyi bir savaşçı elde edebilmek için kullandığın silah türü hangisiyse yetenek puanlarını o başlık altında harcamandır. Örnek olarak çift el silah kullanıyorsan ona yoğunlaş. Arada sırada da ok ve yay kullanıyorsan arada bir onlara da puan ver. Kılıç-kalkan kullanıyorsan hem kılıca, hem de kalkana puanlarını harca.

2) Aslında bu senin oynadığın dövüş stiline göre değişmektedir. Kılıç-kalkan kullanıyorsan ve hızlı hareket etmeyi seven birisiysen sana hafif zırhı öneririm. Ama yok, hızdan çok daha fazla hasar veren savaş stillerine yoğunlaşmak istiyorsan sana daha fazla can sağlayacak olan ağır zırha yoğunlaşman daha iyi olacaktır.

3) O konuda büyüye direnç sağlayan iksirler var ve Meridia'nın da dediği gibi efsunlu giysi ya da kalkanlar bulunuyor. Yoksa da kendin yapmanı öneririm. Fazla malzeme bilgin yoksa da ya öğrenmeni ya da şehirlerdeki dükkanlardan iksir satın almanı tavsiye ederim ki Issızkent ve Akçay'da bu konuda zengin seçenekler var.

4) Oluşturduğun iksirlerin değerlerinin düşük olması senin simya yeteneğinin gelişmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Yetenek ağacında simya ya da yetenek puanı verirsen oluşturacağın iksirler daha güçlü olur. Onun dışında Skyrim'de bazı mağara veya yerleşim yerlerinde -özellikle de avcı kulübelerinde- bir iksir oluşturmak için hangi malzemelerin gerektiği yazar. Can iksiriyle ilgili bir kağıt bulursan oradaki yazanları temin ederek oluşturabilirsin. Bir de deneme-yanılma yöntemi var. Rastgele malzemeleri deneyerek can iksiri oluşturabilirsin ama bu biraz zaman alabilir. Meridia'nın dediği malzemelerden can iksiri elde edebilirsin.

5) Bunun için enchant masaları var oyunda. Orada üzerinde herhangi bir efsun bulunan silah ya da giysiyi "R" tuşuyla kırarak içindeki enerjiyi açığa çıkarıyorsun ve efsunlu olmayan silahlarına o enerjiyi aktarabiliyorsun ama bunun için içi dolu bir ruh taşına ihtiyaç duyarsın.
#10
(05.02.2014, Saat: 16:21)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Birde skillerimi nasıl geliştirebilirim mesala fırtınapelerin denilen grubun mekanında ok atma yeri ve kılıç sallamak için samandan yapılmış adam var onlar üzerinde çalışmam Tek El silah skilimi geliştirirmi? mesala diyorki Tek El silah skili geliştirildi diyorya o işte..

Onlarla zaman harcama işe yaramaz, onlar göstermelik gibi birşey.Canlı üzerindeki talimlerin puan verir.
Sağlık iksirini çabuk yapmak için, simya yeteneğinden araştırmacı bölümüne perk ver.Malzemeleri yiyerek özelliklerini öğreneceksin.
#11
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok yararlı çok saolun birçoğunu bilmiyordum öğrendim sayenizde simya ve tılsım larada yetenek puanını veriyorum takılarımı efsunlamam lazım yoksa dediğiniz gibi zayıf kalıyor karakter birde ruh dolumu yapabilmek için ne yapmam gerekir?
#12
(06.02.2014, Saat: 15:53)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:arkadaşlar verdiğiniz bilgiler çok yararlı çok saolun birçoğunu bilmiyordum öğrendim sayenizde simya ve tılsım larada yetenek puanını veriyorum takılarımı efsunlamam lazım yoksa dediğiniz gibi zayıf kalıyor karakter birde ruh dolumu yapabilmek için ne yapmam gerekir?

Ruh dolumu için "Soul Trap" (türkçesini bilmiyorum) büyüsünü öğreneceksin. Sonra soul trap büyüsünü (insan hariç) herhangi bir varlığa uygulayacaksın. 60 saniye içinde öldürürsen bir ruh taşını dolduruyor. Evet, takılarını, silahlarını efsunla tabi.
#13
soul trap dediğin dediğin ruh cevheri var oyunda küçük ruh cevheri, orta ruh cevheri ve büyük boy ruh cevheri var bunlardan en büyüğünümü kullanmalıyım kaliteli bi cevher doldurmak için yoksa farketmiyormu küçük veya büyük olması mesala ayı ruhu ile tavşan ruhu arasında ne gibi farklar olur... Kusurabakma çok soru doruyorum çözmeye çalışıyorum işte Smile
#14
(06.02.2014, Saat: 16:03)gelsene33 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:soul trap dediğin dediğin ruh cevheri var oyunda küçük ruh cevheri, orta ruh cevheri ve büyük boy ruh cevheri var bunlardan en büyüğünümü kullanmalıyım kaliteli bi cevher doldurmak için yoksa farketmiyormu küçük veya büyük olması mesala ayı ruhu ile tavşan ruhu arasında ne gibi farklar olur... Kusurabakma çok soru doruyorum çözmeye çalışıyorum işte Smile

Ruh cevheri değil yav, bir büyü.. Mor renk böyle, büyücülerden kitap olarak alabilirsin. Heh, baktım internetten "Ruh Kapanı" büyünün adı. Kaliteli cevher için büyüğü kullanmalısın tabi. Ek olarak, tavşan ruhu küçük cevher doldurur, ayı ruhu büyük cevher.
#15
Kocaman ruh cevheri daha yüksek tılsımlama yapar.Miniler fare ruhu felan için.Kocaman ruh cevheri satın al ve onunla işle.Eğer elinde boş olan varsa dev öldür onun ruhu ile doldur.
Ruh kapanı diye tılsımlı eşya bul onu boz ve silahına ekle yada ruh kapanı isimli kitabı satın al.