Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kayıtlarım Yüklenmiyor
#1
Ben tatlı tatlı oblivion'umu oynarken oyundan attı beni. Aşşağıdan obliviona tıkladığımda saçma sorunlar oluyordu. Bu yüzden oblivionu kapatıp tekrar açtım. Açtığımda ise kayıtlı oyunuma başlamıyor imleç biraz ilerledikten sonra oyun durduruldu hatası geliyor. Önceki kayıda baktım oda aynısını yapıyor. Diğer kayıt ise ben taa 9 levelken olan. Ona hiç bakmadım. Yok mudur bunun çözümü ?

Oyun aşşağı alınca oyuna bir daha tıkladığıma imkanı yok düzgün çalışmıyor tekrar kapatıp açmam gerekiyor.
#2
Aynı sorun bende de olmuştu. Save'in bozulmuş dediler. Bundan sonra oyundan çıkmadan önce quicksave yerine new save yapmanı öneririm.

Çözümü ise bilmiyorum.
#3
Oyunu aşağı çekip bir süre süre sonra dönüşte donuyorsa: Oyunu klasör içindeki exe ile açın, launcher.exe ile değil. Bu şeklde sıkıntı olmaz ama kesinlikle ESC tuşuna eliniz varmasın!
Birçok oyunda alıştığımız ESC ile durdur ve geri dön mantığı bu oyunda geçerli değil. Görev çubuğuna çekmeden önce ESC yaptık ve oyunu durdurduk diyelim... Oyunu bir süre sonra tekrar açtığımızda ESC ile tekrar dönmeye çalışmayın!

Oldu da bir şekilde tekrar dondu diyelim? Görev yöneticisine gidelim. Oyunun üstüne tıklayıp genişlet diyelim. hemen altta açılan simgeye sağ tık ve geçiş yap diyelim. Bu her zaman işe yarar.

Bozulan save ile ilgli de şunu deneyebilirsin?
Save klasöründeki bütün save dosyalarını masaüstünde bir klasöre kes/yapıştır ile aktaralım. Klasör içinde sadece autosave.bak isimli kayıt dosyası kalsın. Adını autosave.ess olarak değiştirelim. Yani bak olan uzantıyı ess olarak değiştireceğiz. Oyunu o save dosyasından açmaya çalışalım.