Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kematu Haklı Mı?
#1
Lore'da kesin biçimde Hammerfell'in bağımsızlığını ilan ettiği ve Aldmeri Hükümdarlığı'nı bozguna uğrattığı yazıyor. Saadia ise bunlar Thalmor'a sattı diyor. Kematu, lore'a göre haklı sayılmaz mı?
#2
O görevde ben araştırma yapmıştım okuduğum yabancı sitelerde iki tarafın da haklılığı hakkında kesin bir bilgi olmadığında fikir birliğine varılmıştı.
#3
Saadia'yı hep teslim ediyorum ama içimden bir ses ya Saadia haklıysa deyip duruyor.
Yalnız Kematu'nun anlattıkları Saadia'nın anlattıklarından daha akla yatkın.
#4
[member=5776]Brond[/member] İnsanlar öyle diyor da viki tam tersini diyor? Ama zaten Kematu'nun haklılığı belliyse (lore'a göre) neden böyle bir görev eklemişler? İşte bu kafama takıldı.
#5
(22.09.2016, Saat: 20:38)Diist Kiin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [member=5776]Brond[/member] İnsanlar öyle diyor da viki tam tersini diyor? Ama zaten Kematu'nun haklılığı belliyse (lore'a göre) neden böyle bir görev eklemişler? İşte bu kafama takıldı.
[member=5678]Diist Kiin[/member] belki Kematu ve adamları ülkesini Thalmor'a satmıştır ama Thalmor orada tutunmayı becerememiştir?
#6
Viki'de şöyle yazıyor: "İmparatorluğun Dördüncü Çağ 175 yılında güç bela kazandığı Kızıl Yüzük Savaşından sonra Beyaz Altın Antlaşması imzalanmış ve savaş bitmiştir. Antlaşmanın maddelerinden biri Hammerfell’in büyük bir bölümünü Aldmeri hakimiyetine vermekteydi lakin Redguardlar bunu reddetti. II. Titus Hammerfell’in bir İmparatorluk toprağı olduğu ve kendisini dinlemelerini emrettiyse de dinleyen olmamıştır. Aldmeri Dominion ve Hammerfell arasındaki savaş devam etmiştir. 4. Çağ 180 yılında bu savaştan bitap düşen Aldmeri Dominion sonunda İkinci Stros M’Kai Mukavelesi’ni imzalamış ve bölgeden çekilmiştir. Mukavele sonucu Hammerfell bağımsızlık kazanmıştır."
#7
(22.09.2016, Saat: 20:49)Diist Kiin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Viki'de şöyle yazıyor: "İmparatorluğun Dördüncü Çağ 175 yılında güç bela kazandığı Kızıl Yüzük Savaşından sonra Beyaz Altın Antlaşması imzalanmış ve savaş bitmiştir. Antlaşmanın maddelerinden biri Hammerfell’in büyük bir bölümünü Aldmeri hakimiyetine vermekteydi lakin Redguardlar bunu reddetti. II. Titus Hammerfell’in bir İmparatorluk toprağı olduğu ve kendisini dinlemelerini emrettiyse de dinleyen olmamıştır. Aldmeri Dominion ve Hammerfell arasındaki savaş devam etmiştir. 4. Çağ 180 yılında bu savaştan bitap düşen Aldmeri Dominion sonunda İkinci Stros M’Kai Mukavelesi’ni imzalamış ve bölgeden çekilmiştir. Mukavele sonucu Hammerfell bağımsızlık kazanmıştır."
Aslan Hammerfell Cheesy
#8
(22.09.2016, Saat: 20:38)Diist Kiin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [member=5776]Brond[/member] İnsanlar öyle diyor da viki tam tersini diyor? Ama zaten Kematu'nun haklılığı belliyse (lore'a göre) neden böyle bir görev eklemişler? İşte bu kafama takıldı.

Ben lore ile pek ilgilenmiyorum, ancak insanların tartışmalarını bir çok yerden okudum, kimse bir lore konusunda atıfta bulunmamış. Birçok yerde de gerçeğin aslında bilinmediği yazıyordu. Hehangi biri çıkıp durun burada lore var dememiş yada ben hiç denk gelmedim.
#9
ben hep kematunun tarafını seçiyordum ama anlattıkları hikayeyi unuttum gibi.kematuya göre saadia kendi ırkına ihanet etti ve bu yüzden yakalanıp yargılanmak için geri götürlmesi  lazım.saadiaya göre kematunun tayfası haydut ve onu yakalayıp  babasından fidye mi isteyecekler(?) tam hatırlamıyorum birisi anlatsa iyi olur.
#10
Saadiaya neden inandınki hemen Cheesy Yalancının önde gideni...
#11
(22.09.2016, Saat: 20:56)ismetisgor link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saadiaya neden inandınki hemen Cheesy Yalancının önde gideni...

Hocam normalde ben Kematu'ya veririm kadını da işte madem lore'a göre bu adam haklı neden böyle bir görev eklenmiş. Aklıma bu takıldı Cheesy
#12
(22.09.2016, Saat: 21:01)Diist Kiin link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam normalde ben Kematu'ya veririm kadını da işte madem lore'a göre bu adam haklı neden böyle bir görev eklenmiş. Aklıma bu takıldı Cheesy

Yalnız loreden alıntı yaptığın yerde Kematu'dan şahsen bahsetmiyor, redguardlardan bahsediyor. Bu adamlar paralı asker Saadia'nın da dediği gibi kim daha çok para verirse onun için çalışırlar. Bütün redguardlar aynı derecede milliyetçi olmak durumunda mı?
[+] Brond isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#13
Haydee. Paralı asker mi bunlar? Ben bizzat devlet askeri sanıyordum Cheesy
#14
aman anlatmazsanız anlatmayın.ben hep kematuyu seçiyorum sebebi ise saadiaya onu aradıklarını söylediğimizde bizi tuzağa çekmek için kandırması.bu bence onun güzel yüzünün altında bir şeytan yattığını gösteriyor.ama  bir başka seçim olan questte hapisteki karafunda  veledinin görevinde kızı bulduğumuzda kız nasıl hemen olayı anlatıyor ve bize yalvarıyor.hiç oyun yapıyor mu bize?yok çünkü iyi bir kız ve herkesi kendi gibi görüyor.hemen bizim merhametimize sığınıyor.ama saadiya yılan ki ne yılan.hemen oyun tezgahlıyor ayaküstü.böylelerinden korkucan anam.
#15
Ama yine de Saadia'nın dediği hala saçma. Adamlar bağımsızlığını güç bela kazanmışlar, işleri güçleri yok satacaklar mı?