Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kematu Haklı Mı?
#46
(14.11.2016, Saat: 18:22)AvP.Love link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [member=5430]Prophet[/member]

Tam hatırlamıyorum ama şöyleydi.

Bu gibi insanlara yardım edip inanman gerekmiyor, sen ondan daha güzelsin.

"Don't allow yourself to be fooled by a pretty face. You're better than that."

Orijinalinde böyle diyor, bu tip şeylere kanmayacak kadar zekisin demeye getirmiş. Kadınlara karşı bir iltifat değil bu, çeviride güzelsin diye çevirmişlerse de yanlış yani.
#47
Biliyorum ben yanlış hatırlıyorumdur oyunu sadece 1 2 saat Türkçe oynadım, İngilizce oynuyorum fakat görevi yapmayalı bayağı çok oldu bana göre iltifattır bu kişiden kişiye algılama değişir teşekkürler Smile
#48
[member=5060]AvP.Love[/member] kadın olduğunda bir etkileşim olduğunu daha önce duymadım ama karakterin redguard ve kadın olursa, şehirde redguardlı bir kadını değil birisini arıyoruz diyorlar. Ben bu görevi ilk defa yaptığımda bana birisini aradıklarını söylemişlerdi, ben de "tek tek herkesle konuşmam mı gerekiyor? çok saçma." diye düşünüp internetten araştırmıştım.
#49
(14.11.2016, Saat: 20:16)CmmS link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [member=5060]AvP.Love[/member] kadın olduğunda bir etkileşim olduğunu daha önce duymadım ama karakterin redguard ve kadın olursa, şehirde redguardlı bir kadını değil birisini arıyoruz diyorlar. Ben bu görevi ilk defa yaptığımda bana birisini aradıklarını söylemişlerdi, ben de "tek tek herkesle konuşmam mı gerekiyor? çok saçma." diye düşünüp internetten araştırmıştım.

Görevi almadan önce de dışarıda 2 Alak'r adamına denk gelebiliyorsun, redguard kadınları çevirip sorular soruyolar. Adamları yollamışlar ne fotoraf var ne isim, dağ bayır kadın arıyorlar Cheesy
#50
Aslında her ikisininde haklı olup olmadıgı belli degil . Ama Saadia yı seçersen kematunun zırhının ve başlığının özellikleri güzel .(hatırladıgım kadarıyla zırh 35 zırh kapasitesi , başlık ise hitabetle alakalıydı hatırlayamıyorum)
#51
sadece 1. sayfayı okudum. Ve ben kematu'yu öldürüp saadia dan parayı alınca onuda öldürüyorum  sir
#52
Benim bu görev bug'lı xd Hiç bitirmedim. Karının yanına gidiyordum handa burda konuşamayız gel diyor diyalogta. Hancının arkasında öyle dikiliyor hiç bir yere gitmiyor. Tekrar konuşmaya çalışıyorsun gene aynı şey burda konuşamayız.
Sinirlenip öldürmüştüm görev iptal. Diğer save'de de bug'lı öyle duruyor. Bitirmedim hiç...
----
Yapılsa kıza yardım ederdim muhtemel. Herif pek bi ters konuşuyordu seni ilgilendirmez sen bulunca bize haber ver paranı alırsın falan diye. 2'side paralı askermiş zaten. Hoşlaşmam. Para için kadın satmayız biz.
+Akçay'ada güvenim olduğundan. Onların içeri girmesi yasaktı ondan bi kıllanmıştım ne ayak bunlar diye. Kematu mematu dinlemem xd

Kadın çalışıyor emekçi kadın. Kimseyede bir zararı yok orda? Ondan orada durmasında problem yok. Banane ülkesinde ne olduysa. Her ülkenin kahramanı olacağım diye bir şey yok.
---
Yolun birinde de bir kadını bu aradıklarına benzetiyorlar. Kadını hırpalıyor biraz baskı yapıyorlar. Kadın rahat bırakın beni falan diyor. Oradan kalma bir gıcıklıkta var adamlara.
#53
Ben güçsüzün tarafındayım Kematuyu güzelcene acımadan öldüryorum adamlarınıda öldürüyorum Hatta Alev Fırtınası kullanıyorum Cheesy
#54
aldmeri'de hiç güçlü değil yav
#55
Haklılığını umursamıyorum. Tanımadığım bir kadın gelip benden içinin haydutlarla dolu olan intihar niteliğindeki bir konuda yardım isterse elbette etmem. Kematu ile bizzat görüşüp pazarlık yaparak Saadia yı teslim etmek en iyisi çünkü değmez.
#56
Kadınlara güven olmaz. onlar uzman yalancılardır. Saadia bize birçok kez yalan söylüyor.

Onu bulduğumuzda bizden başka güvenecek kimsesi olmadığını söylüyor. ama onu kandırmayı seçer gidip redguardlar geliyor kaçmalıyız dersek Şehire nasıl girdiler ? diyor. demekki şehire giremeyeceklerini ve güvende olduğunu biliyor.

Thalmorun peşinde olduğunu söylüyor. ama Thalmor birini öldürmek istese Khajit suikastçilerden birini yollar. neden düşmanları Redguard askerlerini kiralasın çok saçma ve tutarsız olduğu için buda bir yalandır.

Saadia onu öldüreceklerini söylüyor. ama Kematu ona felç büyüsü yapıyor. demekki doğru söylüyor. balyozyurta götürüp yargılanacak. Saadia burada birkez daha bize yalan söylüyor. ayrıca Saadia felç olunca öldürürsek Kematu bize düşman oluyor.

Son olarak Kematunun bize söylediği o efsane söz

Don't allow yourself to be fooled by a pretty face. You're better than that
[+] Shinrai isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#57
Hort!
Sonunda bu görevi bug'sız sıkıntısız oynadım. Save-load yapıp her şeklini oynadım ve kemu'yu öldürüp kadının handa kalmasına karar verdim.

Bence de bu görevde haklı taraf yok. Aynı iç savaş gibi kurnaz hazırlanmış bir görev. İnsanlar tarafını seçsin birbirleri ile bu konuda o haklı bu haklı diye tartışsın diye. İki şekle de girebiliyor görev.

Kadın doğru söylüyor olabilir Kemu bir paralı asker olabilir. Birileri tarafından tutulmuş. O bize yalan söylüyor olabilir. Kadına daha kolay ulaşabilmek için.
Kemu doğru söylüyor olabilir kadın çok sinsi çok kurnaz bir yalancı olabilir. Soyludur ülkesine ihanet etmiş satmış bir yerleri ve oradan kaçmak zorunda kalmış olabilir canı için. 

--
Az bir şeyler söylemek gerekirse. 
İçeriği GösterSpoiler:

Ben neden kadını seçtim? 
1) Kadın bizden yardım istiyor. Biz ise kadına yalan söyleyip kadını kandırıp paralı askere teslim ediyoruz.
Bunu yapmak hoş değil.

Kesin haklı net bir taraf yoksa? Gerçekten herkes kendi isteğine göre seçiyorsa? Kemu yu bir daha nerede göreceğim? İyi konuşuyormuş yakışıklıymış. Halkına sadıkmış falan filan banane? Bu kadın ise handa duruyor sık sık görüyoruz. Oyunda güzel bir yeri var öldürmezsek. Kemu'nun yok.

Bu yüzden kadını seçtim. Kadın dursun handa çalışsın.
Banane satmışta bilmem ne yapmış. Redguard'ların memeleketinide mi biz düşüneceğiz. Nasıl olsa bağımsızlığını ilan etmişler. Aldmeriyi kovmuşlar. Daha ne ? 

Rasgele seçeceksen yani. Kim haklı karar veremiyorsun. Bir tarafı seçeceksin öylesine. Ben kadını seçtim.
O dursun hanında çalışmaya devam etsin. Banane kemu'dan memudan bir daha nerede göreceksin. 10 saniyelik oyunda ya gözüyor ya gözükmüyor.

Lore hastası da olmadığım için sıkıntı yok.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#58
Kimin haklı, kimin haksız olduğu umurumda değil.
Saadia Akçay 'da kimseye zarar vermeden takılıyor.
Onu sadece, ne olacak bir göreyim düşüncesiyle, bir kez teslim ettim.
Pişman oldum zira handa eksikliği hissediliyor ve sivillerin azalması hoşuma gitmiyor.

Merakımdan ikiyüzelli bilmem kaç level bir save indirmiştim. Şehirler bomboştu.
Adam kimseyi sağ bırakmamış Skyrim 'de. İn cin top oynuyor misali. Tatsız.

Kematu 'ya gıcık kaptım çünkü Saadia 'yı teslim ettikten sonra başka bir görev için,
Kematu ve adamlarının beklediği Swindler's Den denilen yere girmiştim.
Yine oradalardı. Teslim ettiğim Saadia 'yı götürdülerse orada hala ne işleri vardı.
Ayrıca bu yüzden de her yeni karakterimde Kematu ve adamlarını gebertiyorum.