Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kodların Rehberleri Baltalaması
#1
Büyük zahmetlerle hazırlanan rehberler artık kodlar yüzünden mahvoluyor.

Bunu nasıl çözebilirim?
#2
Nasıl?
#3
(07.05.2018, Saat: 19:47)Darkdeep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl?

[fon‌t=Comic Sans MS] Eklentileri ile.
#4
Sorunu tam anlamadım. Eski rehberlerden bahsediyorsan, geçen sene forumun alt yapısı değiştiği için öyle gözüküyorlar. O rehberlerde kullanılan kodların hepsi şu anki forumla uyumlu değil. Rehberlerin tekrar elden geçmesi lazım.
#5
(07.05.2018, Saat: 19:54)Darkdeep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorunu tam anlamadım. Eski rehberlerden bahsediyorsan, geçen sene forumun alt yapısı değiştiği için öyle gözüküyorlar. O rehberlerde kullanılan kodların hepsi şu anki forumla uyumlu değil. Rehberlerin tekrar elden geçmesi lazım.

Peki ben rehber hazırlıyorum fakat hiç de hoş bir görüntü vermiyor ne yapmamı önerirsiniz?
#6
Eğer yazı başka bir yerden kopyalanarak (word, harici siteler vs.) konulduysa font ismini de yazıyor. Bunu önlemek için metni önce windowstaki not defterine yapıştırıp oradan siteye aktarmanız gerek.
Öte yandan forumun metin editöründeki font seçimini de kullanmamanızı tavsiye ederim. Bazen sapıtıyor Smile Javascript bilsem kaldıracağım ama nafile..
#7
(07.05.2018, Saat: 19:58)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer yazı başka bir yerden kopyalanarak (word, harici siteler vs.) konulduysa font ismini de yazıyor. Bunu önlemek için metni önce windowstaki not defterine yapıştırıp oradan siteye aktarmanız gerek.

Kesinlikle kopyala yapıştır yapmama rağmen kodlar yanlarda gözüküyor ve çok sinir bozucu bir durum oluyor maalesef.
#8
Forumda font tanımlamada bir problem var. Sen hiç bir kod yazmasan düz yazı yazsanda. Konuyu gönderdiğinde yada ön izle yaptığında başında sonunda bazı kodlar beliriyor. O yüzden çirkin bir hal alıyor yazı. Bir süredir var bu problem.

Örnek;
Ben burada roma rakamlarını şipşak google'dan baktım. O 3 harfi kopyala yapıştır dedim buraya öyle yapıştırdım. Kendim yazmadım. Mesajı gönderirken normaldi. Mesaj gönderildikten sonra başında font akwjlkjeaw font şlkaşweklae kodlar belirdi.
[spoiler]
(07.05.2018, Saat: 15:20)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: VI olacakmış yanlış olmuş.

[font=Arial, Arial, sans-serif]4 IV
5 V
6 VI[/font]


[font=Arial, Arial, sans-serif]Olur öyle. Asker adam, tankın üzerine otururken alttan soğuk falan almıştır. :'D Çelik yığını nede olsa soğuktur. [/font]
[/spoiler]
+Başka örnek. Arkadaş şuan taze yeni konu açmış.  Ondada aynı font kodları fışkırmış.
Link

--
Düzenleme. @Mertusta açıklamış. Ben onu görmedim. Bunu @Darkdeep'in yazısından sonra yazdım. Durumu biraz daha anlatmak açıklamak niyetle.
#9
(07.05.2018, Saat: 20:02)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Forumda font tanımlamada bir problem var. Sen hiç bir kod yazmasan düz yazı yazsanda. Konuyu gönderdiğinde yada ön izle yaptığında başında sonunda bazı kodlar beliriyor. O yüzden çirkin bir hal alıyor yazı. Bir süredir var bu problem.

Örnek;
Ben burada roma rakamlarını şipşak google'dan baktım. O 3 harfi kopyala yapıştır dedim buraya öyle yapıştırdım. Kendim yazmadım. Mesajı gönderirken normaldi. Mesaj gönderildikten sonra başında font akwjlkjeaw font şlkaşweklae kodlar belirdi.
[spoiler][/spoiler]
+Başka örnek. Arkadaş şuan taze yeni konu açmış.  Ondada aynı font kodları fışkırmış.
Link
Çok kötü bir durum insanın oturup ağlayası geliyor.
#10
Katılıyorum, gerçekten de irite edici bir durum. Yapan yapıyor yine de, yetenek.
#11
(07.05.2018, Saat: 20:28)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Katılıyorum, gerçekten de irite edici bir durum. Yapan yapıyor yine de, yetenek.

Güldüm ;D 

@sHEsbrOKen Yani uslu bir çocuk olur ve azimle çalışırsan. Belki sende yapabilirsin Cheesy
#12
Yazıyı bir de metin editörünün alt satır en sağındaki Kaynağı göstere tıkladıktan sonra yapıştırmayı deneyin. Kısayolu ctrl shift s
#13
Uslu bir çocuk olmak veya başka bir şey ile alakası yok.. 

[font=Comic Sans MS]Healer bir karakter rehberi hazırlıyorum fakat paylaştığımda onları görmekten aşırı derecede korkuyorum.[/font]

Fakat galiba renk ile ilgili bir kaç problem var denediğime göre renkli yaptığında oluyor resimler vb