Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kurt Adamlıktan Nasıl Kurtulurum?
#1
Değerli üstadlar, elimde 3 cadı kafası var ve ateş aktif olmuyor.Uyuyup kalktıktan sonra hep uyarı alıyorum, '' canavar tarafın dinlenmeni engelliyor'' diye.
Nasıl kurtulacağım bu hastalıktan?
#2
Öncelikle daha konu başlığınızı bir dahaki sefere daha doğru seçmeniz beni memnun eder.

Sorunuzun cevabına gelirsek:
Oyunu ingilizce oynadığım için terimlerde anlaşmamız biraz zor olacak fakat elimden geldiğince sizin anlayacağınız şekilde anlatmaya çalışacağım.

Akçay'daki Savaşçı Locasının görevlerini tamamladınız mı? Son görevde bütün ekiple gittiğimiz bir mekân var. Oraya gidip cadı kafalarından birisini ateşe atmanız gerek... Bunu zaten biliyor gibi görünüyorsunuz.

Eğer Savaşçı Locasının görevlerini bitirmediyseniz. Önce görevleri bitiriniz... Daha sonra tekrar denediğinizde ateş aktif olacaktır.
#3
Kodlak sayemde kurtuldu ama ben kurtulamadım.  Sad  Ateş yanıyor orda sorun yok sadece ''e'' harfine basınca kafayı atması gerekiyor ve bunu yapmıyor.Son olarak farkas'ıda kurtardım bana gelince aktif olmuyor.
#4
Öncelikle şunu söylemek isterim. Kurtadamlıktan çıkmanı tavsiye etmem çünkü sana neredeyse hiçbir devavantajı yok. Uyuma bonusu ise zaten çok küçük bir etmen... Onun yerine Riverwood'un(ilk gittiğimiz köy) yakınındaki taşlardan birisini aktif ederek uyuma bonusunu telafi edebilirsin. Tabii yine sen bilirsin, oyun senin oyunun...

Az önce küçük bir araştırma yaptım ve şunu öğrendim.
Oyunda senin dediğin gibi bir hata olabiliyormuş. Oyunun umarım orjinal ve günceldir.

Çözüm olarak şöyle bir şey var.
Faskas, Vilkas(yanlış yazmadım değil mi?) ve Aela'dan alabildiğin bir takıp görevler var.
Bu görevler ikiye ayrılıyor. Basit ve Özel görevler...

Faskas ile konuşuyorsun, sana birkaç basit görev verir. Ondan sonra özel görev verecektir. Özel görevlerden birisi Faskas'ı iyileştirmek.
Vilkas da aynı şekilde... biraz basit görev yap sonra Özel görev verecektir.
Aela'da da aynı şekilde 3-5 özel görev var.

Eğer bütün özel görevleri tamamladıktan birkaç gün sonra bug düzeliyor ve kendini iyileştirebiliyorsun.
Eğer özel görev yok ise biraz basit görev yap. Sonra özel görev geliyor.

Sanırım;
Faskas'da 1 yada 2 özel görev olması gerek, emin değilim. [Birkaç tane basit görev yap, eğer hâlâ özel görev gelmediyse TAMAM demektir. Sıradaki adama geçebilirsin]

Vilkas da aynı şekilde, 1 yada 2 özel görevi var. Yine emin değilim...

Aela'da 3-5 tane var. Hepsini yap... Aela'nın görevlerinde demircinin altındaki gizli bölmeye bi çeşit kurtadam totemleri falan topluyorsunuz. (Not: Aela kurtadamlıktan iyileşmek istemiyor. On da öyle bir görev yok yani... Bilgin olsun. Sadece Vilkas ve Faskas iyileşiyor)

Bütün bu özel görevleri tamamlarsan kendini iyileştirebiliyormuşsun. Umarım işe yarar...
Eğer hiçbiri olmazsa son çare hileye başvurabiliriz.

Konsol'u aç ve tırnaksız bir şekilde şunu yaz: "player.removespell 00092C48"
#5
Değerli yöneticim, Öncelikle bu uzun ve ayrıntılı yardım metni için teşekkürlerimi sunarım.Vilkas'ın yan görevleri beni çileden çıkardı.Şu kişi kaçırıldı git kurtar, şu kişi eşyasını kaybetmiş git bul...
Baktım olacağı yok firkas'a yöneldim, birkaç görevden sonra tedavi ettik adamı.Aela olmak istemiyor onu izah etti bize sorun değil.Madem bug o şekilde  kalkacak, vilkas efendiye takılmaya devam edeyim.Onu tedavi ettikten sonra olmayacak olursa konsolu devreye sokacağız mecburen.Spell eklemeyi biliyordum ama komutla spell silme işlemi mümkün değil diye yorumlanmış.Hatta bu iş için mod bile çıkarılmış, madem bu kod iş bitirecek son çare bunu kullanacağım.
Mesele uyku bonusu meselesi değil, uyurken canavar taraf etrafa zararmı veriyor endişeşi sardı beni.Önceki karakterimde yine kurtadam formunda evde uyumuştum ve evlat aldığım çocuklardan biri kaybolmuştu.Ne yaptımsa çocuğu bulamamıştım aynı olay olabilir diye hep evden uzakta yerlerde uyuyorum.  Smile

Edit:Kurtadamlık tarafımın bana biryerde iyi etkisi oldu.Dragonborn dlc görevlerinin brinde bir kurtadam grubuna yolumuz düşüyor.Önceki karakterimde henüz kurtadam değildim ve oraya varır varmaz adamlar dönüşüp saldırıyordu.Bu sefer, oo gel kardeş sen bizdensin der gibi dönüşmeden işimi hallettiler birazda sohbet ve görev bitti.
#6
Dostum kesinlikle kurtadamlıktan çıkmanı tavsiye etmem. İlle de uyuma bonusu dersen mevcut bonustan daha iyisini bile alabilirsin ancak bunun için "The Lover Stone" adı verilen taşın yanına gitmen gerekiyor. Herhalde yamada "Sevginin ya da Sevgilinin Taşı" diye geçer. O bonusu engelliyor. Bu arada, Farkas o Farkas! Ne Firkas ne de Faskas. Big Grin
#7
Geceleri uyurken kurtadama dönüşüp etrafa saldırmış olabileceğinden mi şüpheleniyorsun?
Öyle birşeyin olmadığına sana %100 garanti veriyorum. Yani oyunda öyle bir özellik yok... Cheesy Olması imkânsız.

Oyunun ilk versyonlarında oldukça fazla bug vardı. Fakat updateler sayesinde bu buglar iyice azaldı. Çocuğun kaybolması da bir çeşit bug olsa gerek. Zaten çocukları istesek de öldüremiyoruz.

#8
Aslında oyun henüz programlanma aşamasındayken çocuk öldürme vardı ama oyun çıkarılmadan önce tepki alabileceklerini düşünerek çocukların can sistemini iptal ettiler. Yani çocukların ölürken atacakları çığlıklar ve onları kılıçtan geçirme anımızın animasyonları oyun dosyaları içerisinde bulunuyor. Birtakım modlar çocukların can sistemini yeniden aktif ederek çocuk öldürme sistemi yaparlar ancak çocuk öldürme sisteminin büyük bölümünü yapımcılar yapmış ancak aktif etmemiştir modların tek işlevi bu kapalı sistemi aktif ederek çocukları öldürülebilir hale getimektir.
#9
Kardeş kurtadam iken gece dönüşme mönüşme olayın yok kokma ama genede Sarhinin sözüne aldırma kurtul hastalıktan boşver vampirdir kurtadamdır olma öyle şöyler Meridianın ışığına gel.
#10
Oyun bütün güncellemelere sahip olmasına rağmen hala çok bug var.
Orjinal olması ve bütün yamaları alması bugların önüne geçemiyor.
Unofficial yama yükledim, oda yanında başka hatalarla geldi.
Düşündümde, konsolu bu kadar hür kullanan bir oyun olması yanında bu hatalar hep olacak gibi.
Silahlar havada asılı kalıyor, öldürdüğün biri hala ayakta ve sağa sola bakıyor, tavşanlar su üstünde koşuyor vs.  Big Grin

Sarhi ustam, inan farkas olayı tamamen klavyenin eseri yazdığım metinleri tekrar gözden geçirmem gerekiyor.
Şunu öğrendim, everest isimli ürünlerden ömür boyu uzak kalacağım.
#11
(08.01.2014, Saat: 18:22)ufon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun bütün güncellemelere sahip olmasına rağmen hala çok bug var.
Orjinal olması ve bütün yamaları alması bugların önüne geçemiyor.
Unofficial yama yükledim, oda yanında başka hatalarla geldi.
Düşündümde, konsolu bu kadar hür kullanan bir oyun olması yanında bu hatalar hep olacak gibi.
Silahlar havada asılı kalıyor, öldürdüğün biri hala ayakta ve sağa sola bakıyor, tavşanlar su üstünde koşuyor vs.  Big Grin

Sarhi ustam, inan farkas olayı tamamen klavyenin eseri yazdığım metinleri tekrar gözden geçirmem gerekiyor.
Şunu öğrendim, everest isimli ürünlerden ömür boyu uzak kalacağım.

Ben orada Beyaz'a da gönderme yaptım sen üstüne alınma sadece. Cheesy Kurtadamlıkta dönüşme tehlikesini herhalde ilk kurtadam olduğunda bir kere Akçay'da serbest kalıyorsun ya oradan kafaya taktın sanırım. Öyle bir şey yok oyunda korkma. Sana dediğimi yaparsan kurtadamın dezavantajlarını yok edersin.

(08.01.2014, Saat: 18:15)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeş kurtadam iken gece dönüşme mönüşme olayın yok kokma ama genede Sarhinin sözüne aldırma kurtul hastalıktan boşver vampirdir kurtadamdır olma öyle şöyler Meridianın ışığına gel.

La bi sus la her yerde ışık ışık köreldik artık -_- Big Grin
#12
(08.01.2014, Saat: 18:29)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: La bi sus la her yerde ışık ışık köreldik artık -_- Big Grin

Gülmekten kırıldım  Big Grin hasta oldum muhabbetinize.Madem bu kadar kişi korkma ve devam et diyor, devam edeceğim.
Uyku bonusu pek önemli değil levelim 87, health ve stamina doruklarda enchanting ilede iyi destek var varsın uyumasın.
Daha ana senaryo görevlerinden sadece ilk ejderi öldürdüm ve dlc görevlerine geçtim.Dragonborn bitmek üzere bu level ile alduin'i rahat hallederim.
Tekrardan hepinize teşekkürlerimi sunarım...
#13
(08.01.2014, Saat: 18:42)ufon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gülmekten kırıldım  Big Grin hasta oldum muhabbetinize.Madem bu kadar kişi korkma ve devam et diyor, devam edeceğim.
Uyku bonusu pek önemli değil levelim 87, health ve stamina doruklarda enchanting ilede iyi destek var varsın uyumasın.
Daha ana senaryo görevlerinden sadece ilk ejderi öldürdüm ve dlc görevlerine geçtim.Dragonborn bitmek üzere bu level ile alduin'i rahat hallederim.
Tekrardan hepinize teşekkürlerimi sunarım...
Hocam sen dinleme bu kafirleri bırak hirceni yabani şeyleri.kurtul hastalıktıktan hem kurtadam olarak ölürsen oblivionda wild huntta sürüneceksin haberin olsun.Wild huntta sürünürken böyle böyle  doh doh kafana vurursun benden demesi.

Birde bizim forumda bir Sarhi vardır ki kendisi elf olup tamamen zıt bir şekilde Lorkhana tapar Akoştoşu beğenmez diğer aedraları savunur Daedraların işini yapar garip marip biridir en sonun çarpıldı (Meridia'ya şükür) kör olmuş kolu bacağı yer deişmiş falmerlar gibi ne idiüğü belirsizbirşey olmuştur  Big Grin Big Grin ara sıra gelir Meridia'ya laf atar kaçar çok aldırma çok ona  yeah yeah
#14
Hazır konu açılmışken şunu söyleyeyim.

Unoffical Patch bazı hatalar getirdi demişsin ya... Onun basit bir çözümü var.
Oyunu açarken beliren pencerede "Data Files" var. Yüzlü olan mod ve DLC'lerin göründüğü pencere...
O pencerede en üstten başlayıp sıralamayı şu şekilde yap:

"Skyrim.esm" [Bunun zaten görünmüyor olması gerek]
"Update.esm" [Bunun zaten görünmüyor olması gerek]
"Dawnguard.esm"
"Heartfire.esm"
"Dragonborn.esm"
"Unoffical Skyrim.esp"
"Unoffical Dawnguard.esp"
"Unoffical Heartfire.esp"
"Unoffical Dragonborn.esp"

Sıralamayı böyle yaparsan sorunun bugların düzeleceğini umuyorum. Sadece umuyorum... Garanti veremem.
#15
(08.01.2014, Saat: 18:54)Meridia link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam sen dinleme bu kafirleri bırak hirceni yabani şeyleri.kurtul hastalıktıktan hem kurtadam olarak ölürsen oblivionda wild huntta sürüneceksin haberin olsun.Wild huntta sürünürken böyle böyle  doh doh kafana vurursun benden demesi.

Birde bizim forumda bir Sarhi vardır ki kendisi elf olup tamamen zıt bir şekilde Lorkhana tapar Akoştoşu beğenmez diğer aedraları savunur Daedraların işini yapar garip marip biridir en sonun çarpıldı (Meridia'ya şükür) kör olmuş kolu bacağı yer deişmiş falmerlar gibi ne idiüğü belirsizbirşey olmuştur  Big Grin Big Grin ara sıra gelir Meridia'ya laf atar kaçar çok aldırma çok ona  yeah yeah

Ayıp ettin ben öyle birimiyim. Bir kere Akatosh en sevdiğim tanrılardan biridir ona laf attırmam. İkincisi ben oyunlar ve ırklar bakımından Elfleri savunuyorum ancak Lorkhan inanışını benimsiyorum ki son yazdığım ve öğrendiğim yazılardan sonra (Ehlnofey gibi) Anu'nun en kutsal güç olduğuna inanmaya başladım. Meridia da en dandik Daedralardan biridir.
[+] Sarhi isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi