Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kutsanmış Almalexia'dan Nasihatler
#1
Kutsanmış Almalexia'dan NasihatlerYazar: Almalexia

Her biri farklı öğütler veren bir çocuk masalları dizisidir.Sotha Sil ve Tırtıllar

Küçük Sotha Sil, bir gün yumurta madenlerinde oynarken, derin kuyulardan birinde bir sürü tırtıl görmüş. Bunun üzerine onları taşlamaya başlamış, tırtıllar hoplayıp etrafa saçıldıkça kıkırdıyormuş. Taa ki tırtıllardan biri acı içinde feryat edene kadar. “Lütfen, lütfen, acı bize, küçük çocuk, sana zevk gibi gelen bize acı ve ölüm getiriyor."

Ve böylece Sotha Sil bir kimsenin boş eğlencesinin bir başkasına işkence olabileceğini anlamış.


Efendi Vivec ve Didişen Yaratıklar

Bir şalk ve bir kaguti, bir vadide ileri geri kasılıyor, birbirlerinin görünüşleriyle dalga geçiyorlarmış. “Dünyadaki en çirkin yaratık sensin,” demiş şalk kaguti’ye. “Hayır, asıl SEN dünyadaki en çirkin yaratıksın,” demiş kaguti şalka. Her biri kendisini en yakışıklı, karşısındakini en çirkin olarak görüyormuş.

Bunun üzerine Efendi Vivec tartışmayı çözmek için şansını denemeye karar vermiş. “Hayır, İKİNİZ birden yaşayan en çirkin yaratıklarsınız, ve sizin münasebetsiz tartışmanızın dinlencemi bölmesine izin vermeyeceğim.” Sonra ikisini de bir güzel dövmüş, kafalarını kırmış, tartışmayı sona erdirmiş ve keyifle yoluna devam etmiş.

Ve böylece Efendi Vivec çirkinliğin en az görünüş kadar davranışlarda da bulunduğunu kanıtlamış.


Kaynayan Kaguti

Derler ki, eğer bir kaguti kaynayan bir gölete dalarsa, can havliyle hemen kendini dışarı atarmış.

Ama eğer kaguti, zaten göletin içinde duruyorsa, ve bir büyücü su sıcaklığını yavaş yavaş kaynayana kadar yükseltirse, kaguti de kaynayana kadar tepişmeden yerinde dururmuş.

Burdan anlıyoruz ki, aniden gelen tehlikelere karşı dikkatli olduğumuz kadar, sonucu tehlikeli olabilecek değişken durumlara karşı da hazırlıklı olmalıyız.


Şüpheli Şifacı

Bir zamanlar, bir Telvanni kendi kulesinden bütün dünyaya güçlü ve bilge bir şifacı olduğunu, simya ve iksirlerde usta olduğunu, ve bütün hastalıkları tedavi edebileceğini bildirmiş.

Efendi Vivec, büyücüye şöyle bir bakmış, böbürlenmelerini dinlemiş, ve demiş ki, “Nasıl bütün hastalıkları iyileştirebileceğini iddia ederken, daha kendi apaçık kibir ve aptallığını tedavi edemiyorsun?”


Guar ve Çamuryengeçleri

Guarlar, başıboş gezen diğer yaratıklardan çok korkarmış, ve onlara yaklaşan bir yaratık gördükleri an panik içinde kaçışırlarmış.

Bir gün bir Hiç-tazısı sürüsü ortalıkta gezinirken, bütün guarlar panik içinde denize doğru kaçmaya başlamış, korku içinde yaşamaktansa denizde boğulmayı tercih etmişler. Fakat kıyıya ulaştıkları an, bir çamuryengeci kolonisi, guarların yaklaşmasından ürkmüş ve kendilerini suya atmışlar.

“Sahi,” demiş guarlardan biri, “olaylar hiç de göründüğü kadar kötü değil. Çünkü hep senden daha kötü durumda birisi çıkıyor.”


Yaralı Gökanası

Yaralı bir gökanası kendi beslenme alanının kuytu bir köşesine uzanmış. Sağlıklı yoldaşları, durumu görüşmek için kalabalık halinde başında toplanmışlar, fakat her biri hastanın yemesi için bırakılan otlardan biraz yemiş; ve zavallı gökanası ölmüş, yaralarından dolayı değil, vaktiyle arkadaşı olanların açgözlülüğü ve dikkatsizliği yüzünden.

Buradan şunu anlıyoruz ki düşüncesiz yoldaşlar yarardan çok zarar getirir.İbretlik..
#2
Ellerine sağlık cidden ibretlik Cheesy.
Alıntı:Sonra ikisini de bir güzel dövmüş, kafalarını kırmış, tartışmayı sona erdirmiş ve keyifle yoluna devam etmiş.
Ve böylece Lord Vivec çirkinliğin en az görünüş kadar davranışlarda da bulunduğunu kanıtlamış.
#3
Aynen bende ibret loaded.  lipsrsealed
#4
ESO'da Almalexia'nın bir mudcrab'a ibret pompaladığı kitap vardı. Bulursam atayım Cheesy

http://www.imperial-library.info/content...nd-mudcrab
#5
(31.08.2015, Saat: 17:42)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ESO'da Almalexia'nın bir mudcrab'a ibret pompaladığı kitap vardı. Bulursam atayım Cheesy
http://www.imperial-library.info/content...nd-mudcrab
#6
Alıntı:İbret Pompaladığı

Ne kast ettiğini anlamadım Cheesy.Birde bende Bug oluyor neden'ini bilmiyorum hem yanıta bastığımda Hızlı yanıttaki her şeyi buraya yazıyor.Normal bir şey mi bu? @mertusa mesela oraya Merheba yazdım sonra yanıta yazdım.Böyle çıkıyor mesaj Merhabe,Merhaba bütün forumlarda böyle acaba kullandığım bir Add-on var ondan mı?
#7
(31.08.2015, Saat: 17:42)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ESO'da Almalexia'nın bir mudcrab'a ibret pompaladığı kitap vardı. Bulursam atayım Cheesy

http://www.imperial-library.info/content...nd-mudcrab

İsterseniz bunu da çevireyim. Cheesy
#8
Salih 5. boyut yükleniyor...
#9
Eline sağlık.
#10
(31.08.2015, Saat: 17:59)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Salih 5. boyut yükleniyor...

[spoiler][Resim: e12ott.jpg][/spoiler]
#11
(31.08.2015, Saat: 18:36)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [spoiler][Resim: e12ott.jpg][/spoiler]
Bir bakışı var herkesi müslüman eder Cheesy.
#12
Vivec mahalle abisiymiş haberimiz yok. Cheesy
#13
(31.08.2015, Saat: 19:12)LorkhaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vivec mahalle abisiymiş haberimiz yok. Cheesy
bkz:klavye delikanlısı Big Grin
#14
Şu yazıları görünce Tribunal'a olan öfkem daha da artıyor. Hele şu Vivec var ya... Daha fazla yazmayacağım [emoji35] [emoji35]
#15
Vivec neymiş ya.