Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Legends Genel Sohbet ve Ufak Sorularınız
#1
Legends hakkındaki sohbet konularınızı ve varsa minik sorularınızı bu konu altından sorabilirsiniz.
#2
Teşekkürler abi <3 Siftahı ben yapıyorum. Yeni kartları incelerken şöyle ilginç efsanevi bir kart gördüm. Bunun nasıl kullanıldığına dair bir bilgisi olan ?

[Resim: unitethehouses.png]

''If you have at least one card of each attribute in play, you win the game''  Attribute dediği kart grupları oluyor. 
Destemizde iki grup bulundurabiliyoruz normalde. Yeni gelen 3lü multi attribute kartları ile onlardan destenize bir tane eklerseniz en fazla 3 grup oluyor desteniz.

Masaya sadece 3 gruptan kart atar ve sonra bu kartı oynarsam maçı kazanacakmıyım şimdi ? Sadece bu kadar mı?  Öyleyse bu çok kolay. Bu numara ile bir sürü maç kazanırım ben bu kart elime geldikçe ? 

Each attribute* ? Eğer bütün gruplardan bir tane istiyorsa ? O zaman zorlu, ödüllendirici olur. Ama öyle bir şeyde mümkün değil ki. Nasıl bütün attribute'lerden bir tane oynamış olmalısın ?  Anlayan ? Yoksa? Unite of Houses derken? Bu morrowind şeylerini mi söylüyor? Atıyorum telvanini redoran bilmem bir şey o tarafların hepsinden bir kartın olacak? Attribute derken onu demek istemiş? Eee o da nasıl olacak ki ? Onlarda farklı kart gruplarında benim bildiğim. Willpower'da atıyorum telvanini zekada bilmem bir şey.

Kullanışlı bir kart gibi duruyor ama çözemedim ne yapmamız gerektiğini. Ne kadar zor kolay olduğunu
#3
@ibodala Tüm Attributeler yani; Strength, Agility, Endurance, Willpower, Intelligence attributelerin hepsinden en az birer tane masanda olması lazım bu kartı oynamak için, oynayınca direkt kazanıyorsun.
#4
@chiyoko O iş nasıl olacak? 3 grup oluyor desten en fazla. Bütün gruplardan kart nasıl oynayacaksın?
#5
@ibodala Miraak, Arrest, Barter vb. kartlar ile rakibinin kartlarını çalabilirsin.
#6
[Resim: NZjaag.png]

Sağ tarafta Argonian Deck gibi bir şey gelmişti ama içindeki kartlara tıklaya tıklaya kayboldu, nasıl geri getiririm?
#7
(16.04.2018, Saat: 08:56)320x200 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [Resim: NZjaag.png]

Sağ tarafta Argonian Deck gibi bir şey gelmişti ama içindeki kartlara tıklaya tıklaya kayboldu, nasıl geri getiririm?
Kartları almışsın deckden. Geri getirmenin bir yolu yok ama buradan aynı decki bakarak yapabilirsin.
https://www.legends-decks.com/deck/14/st...-smugglers
#8
teşekkürler
#9
[Resim: MdrEd1.png]
Thief Mage oynamak çok eğlenceli. Altar Assassin oynayan rakibimin tüm Alterlarını 'çalmak' daha da eğlenceli.  yeah
#10
Selam oncelikle bende yeni başladım. Smile
Breton açtım avatar olarak ..
Sanırım bildiğim kadarıyla ..
Avatarlar bizim sınıfımızı belirliyor ne kadar dogrudur bilemem ?
Daha dogrusu daha antreman modundayım.
Breton olarak ne yapmamı onerirsiniz ?
Neler yapmalıyım ?
Teşekkürler.
#11
Profil fotoğrafınız (yani ırkınız) max lv'e ulaştıktan sonra sadece görüntüdür. İstediğinizi yapar değiştirir takılabilirsiniz bir problem/değişiklik/etkisi olmuyor oyununuza ama eğer oyuna yeni başlamış biri iseniz yeni level atlıyor iseniz?

Lv 24 ve Lv 32 de Efsanevi kart kazanırsınız, bu efsanevi kartlar ırkınıza göre veriliyor. 
Level alırken elde edeceğiniz kartları bu linki inceleyerek görebilirsiniz.

----
Ayrıca hangi kart grupları hangi ırkı sembol ediyor (içinde barındırıyor) ;
[Resim: toSRoZ.png]

Küçük bilgiler olarak konuya yazmış olayım.

---
Bunlara zamanında dikkat etmemiş olanlar varsa? Onlarda canını sıkmasın çünkü bir kaybınız olmuyor. Bende level alırken bilmiyordum kafama göre takılmıştım. Oyunda biraz ilerleyince baya oynayınca zaten oyunda olan bir çok kartı bir şekilde elde ediyorsunuz yada craft'layabiliyorsunuz. Bir eksiğiniz olmaz ama şuanda bu olayı biliyoruz. O yüzden kullanmakta fayda var. Hangi ırka beğeniniz varsa o kart grubunu kullanın ve hangi legendary kartı istiyorsanız o ırkın profil fotoğrafını kullanın.

Benim favori kart grubum: Agility.[Resim: agility.png]Khajiitler, Argonyalılar, WoodElf ve Dark Elfler Wink  Cool
Commander bluestorm02 de imperial ordularını çok iyi kullanıyor misal Cheesy Willpower.[Resim: willpower.png] Birde onu biliyorum Cheesy Sizi bilemem.

Şimdi misal Willpower'ı iyi kullanan komander bluestorm02'nin bir argonyalı profil fotosu kullanması, ırkını o olarak seçmesi biraz saçma olurdu. Argonyalıların willpower ile willpower kartları ile ordu oynanışı ile yakından uzaktan alakası yok. Öyle oynasaydı oyunda level'ine gelip efsanevi kartını kazandığında endurance veya agility gruplarında olan argonyalı kartı alacaktı ve bir işine yaramayacaktı. Öyle yatacaktı kartları arasında büyük ihtimal. Oynanışına uygun olmadığı, kullandığı kart grubundan olmadığı için.

Sınırlama yok istediğinizi seçebilir takılabilirsiniz ama böyle bir bağlantı oluşturmuşlar. Irklar ve kart grupları hakkında. O şekilde usulüne uygun, kullandığınız kart gruplarına oynanış tarzınıza uygun profil fotosu kullanmak daha mantıklı.

----
+Olarak. Her 3 zafer aldığınızda ödül kazanırsınız. Bir ufak altın kesesi ve bir tane kart. Bir mit* söylenti olarak*
Irkınızın, profil fotonuzun burada kazandığınız/gelen kartlar türlerine de biraz etkisi var diyorlar. Kesinliği belli değil. Söylenti olarak*
Doğruluk payı var mı? Yanlış mı? Bilemiyorum.

Tamamen rng değilmiş yani. Şansına rasgele çıkıyorda. Ondanda etkileniyormuş. Göya*
Alıntı;
[spoiler]Avatar reward.
[Resim: TlXi6p.jpg]
Sometimes you will be rewarded a card based on your avatar. That’s exactly how avatar system works – at certain levels you will earn a random card but not completely random. Depending on your current avatar that card will be in accordance to it. So how do you know what you will get?
First you need to enter the game and click on your profile. Then you should click on your current picture and get to an avatar’s selection. Right there you can read which cards you will get more quickly for each race. The problem is that this explanation is not good enough for new players and there is a huge chance you will not understand what to do.
Let’s try to make it simple. You choose a race (Dark Elf, Imperial, Nord) and then you can pick one of 4 pictures. The picture itself is not important – it is just a matter of what you think look better, the real important thing is the race. It works pretty easy – if you pick up a nord, you will get “nord’s cards”. What are the “nord’s cards”? These are the cards which in this game are associated with nords – all nord’s minions and items/actions/supports which in game’s opinion belong to nords.To understand it better enter your collection, click soul sight and type “nord” in search.
Now you can see all the nord’s minions. That’s what you may get if you choose your avatar as a nord. Same works for every other race(avatar) in this game. What you can’t see there is “nord’s actions/items/supports”. For example, write down in a search “cast out”. That is action(spell) which returns a minion in it’s owners hand. You may be rewarded with this card as a nord even though there is no a clear sight that this is a “nord’s card”.
I think you should not study all the actions/items/supports because the impact of avatar’s rewards is very small. I would suggest to look through all the minions and pick a race which you like. I also think that you will get either rare(blue) or epic(purple) card as an avatar’s reward, so check those cards first. As we just found out the avatar effect is not significant. But there are two exceptions. On level 24 and level 32 you will earn a legendary card. And this is when your avatar should be “right”.[/spoiler]

[spoiler][Resim: 4CEJVx.jpg]
[Resim: 1JXDpb.png]

Oyun içinde avatar seçme bölümünde altta gerçekten, şu ırk iseniz ''daha çabuk'' şekilde şu falanca kartları elde edersiniz yazıyor.
Ama kesinliğini bilmiyoruz. Bu kazandığımız belli seviyerlerde bize verdiği 3-5 karttan mı bahsediyor ? Yoksa gerçekten elimize her 3 zaferde aldığımız rasgelen gelen 1 kartı veya shop'dan satın aldığımız kart paketlerinin içinden rasgele çıkan 6 kartı kastediyor mu?

Gerçekten tamamen rng değil. Profil fotonuza göre bazı kartlar daha yaygın mı geliyor size? Öyle bir söylenti var. Artık inanıyorsanız dikkat edecekseniz o işe ona göre seçin ırkınızı/profil fotonuzu. Kimse kesin %100 şöyle demiyor. Ama böyle bir muhabbet var.

Ben hiç dikkat etmemiştim. Bu zamana kadar bir çok kez profil fotomu ve tittle'ımı değiştirdim. Hangisi daha güzel gözüküyorsa, o an hoşuma gidiyorsa onu yapıyorum.
Şuan böyle;
[Resim: YgAWVD.jpg]
Lethal sevdiğim için böyle yaptım. Daha öncesinde uzunca süre WoodElf onun öncesinde nord kullandım bir ara breton takılmıştım kısa süreliğine.[/spoiler]
#12
[Resim: W7JXjY.jpg]


Yeni rekor! Rank 2 ye yükseldim. Champion! D: 
Lider olarak Redoran Mercenary geldi. 3attribute D: 1 canla yendim D: Çok zordu :'D  

Bir daha girmem D: Acaba zorlasam mı rank1 i ? :O  Big Grin
#13
Oyunun geliştirici stüdyosu değişmiş. Artık Direwolf Digital değil, Sparkypants geliştirecekmiş. Oyunun temel yapısı aynı kalacak diyorlar.

https://www.reddit.com/r/elderscrollsleg..._new_home/

http://m.ign.com/articles/2018/05/31/eld...-developer
#14
Kesin bilgim yok ama mantık yürütebilirim. Bu olayın gerçekleşmesinin sebebi oyunu korumak*

Son gelen Houses of Morrowind patch'i oyunu gerçekten kötü etkiledi. Oyunda bir düşüş söz konusu. Anlaşmazlıklar bazı tartışmalar olmuş olabilir ve o yüzden böyle bir karar alınmış ve oyunu o stüdyodan almış bu kişilerle anlaşıp bunlara emanet etmiş olabilirler. Oyunu seviyorum ben inş oyun açısından güzel olur bu değişiklik.
---
Direwolf güzel bir iş çıkarttı. Bu vakte kadar olan sevdiğimiz oyunu onlar yarattı helal olsun teşekkür ederiz bunun için ama son şeyler iyi değildi.
Şuanda oyunun atmosferi baya kötü. Yeni getirdikleri şu hlalu telvanini falan cart curt 3 attribute desteleri yüzünden.

İki tane kazanma yöntemi var herkes onu kullanıyor. Ya 3 attribute Spell Spam destesi oluşturuyorsun. Sabah akşam destrction büyüleri fırlatıyorsun. İsmi bilmem ne.. Morrowind clan'larından biri işte.

Yada face deck diyorlar. Rally Aggro destesi oynuyorsun. Sürekli kafalama adama girişmek. Her kartla rally diye bir özellik var hem rakibe vuruyor vururoykende bir yandan kendi elindeki kartları buff'luyor. Daha oyun 5-6 manaya gelmeden oyunu kazanıyorlar.

Bütün çoğu oyuncular bundan sıkılmış durumda. Eskisi gibi ''tarzını oluştur'' oyna değil. Böyle bir iki yol var. O şekilde oyna ve kazan yada o şekilde oynama inatla halen eskisi gibi oynamaya çalış ve bu adamlar karşı güçsüz kal ve yenil tarzı.

Ben halen eski tarzı kullanıyorum. 2 kart grubu sadece 50 kart deste.
Ve Rank4 den yukarı çıkamıyorum. Rank4+ Legendary arası hep bu adamlar şuan için. 3 attribute 100 card desteli.
OP kartlar falan kullanıyorlar falan. Eski tadı yok. Çekişme eşit mücadele falan.. Mantıksız kötü geçiyor maçlar.

Son getirdikleri içerik tutmadı patladı. Umarım ileride daha iyi olur.
---
Oyunun yapısı aynı kalacak diye açıklama yapmasının sebebi de o bence. Bu son güncelleme ile kökten değişiklik yaptılar işte. 3 grublu destleler. Destene koyabileceğin kart sayısı 100 e falan çıkartıldı. O yüzden bunu belirtmişler ki daha fazla oyuncu bırakmasın. Oyun değişmeyecek aynı kalacak diye belirtme gereksinimi hissetmişler. Oyuncuları ikna etmek için. Endişelenmesinler soğumasınlar diye oyundan. Bence*
#15
Wink 
Geçen gün kafama full canla kale düşünce farlettim bu kartı (animasyonu çolk iyi bu arada) arkadaşlarında dediği gibi farklı türde kartlarla active olan bi kart bu kartı en kolay oynamanın yolu transform kartşarıyla elindeki kartları rasgeşe değiştirmen çok uğraştırıyo belki ama 1 canla adamın kafasına kule indirmek paha biçilemez ..
Bu videoda yardımcı olur sana..

https://youtu.be/XCAXzuYcNhA

(14.04.2018, Saat: 17:11)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler abi <3 Siftahı ben yapıyorum. Yeni kartları incelerken şöyle ilginç efsanevi bir kart gördüm. Bunun nasıl kullanıldığına dair bir bilgisi olan ?

[Resim: unitethehouses.png]

''If you have at least one card of each attribute in play, you win the game''  Attribute dediği kart grupları oluyor. 
Destemizde iki grup bulundurabiliyoruz normalde. Yeni gelen 3lü multi attribute kartları ile onlardan destenize bir tane eklerseniz en fazla 3 grup oluyor desteniz.

Masaya sadece 3 gruptan kart atar ve sonra bu kartı oynarsam maçı kazanacakmıyım şimdi ? Sadece bu kadar mı?  Öyleyse bu çok kolay. Bu numara ile bir sürü maç kazanırım ben bu kart elime geldikçe ? 

Each attribute* ? Eğer bütün gruplardan bir tane istiyorsa ? O zaman zorlu, ödüllendirici olur. Ama öyle bir şeyde mümkün değil ki. Nasıl bütün attribute'lerden bir tane oynamış olmalısın ?  Anlayan ? Yoksa? Unite of Houses derken? Bu morrowind şeylerini mi söylüyor? Atıyorum telvanini redoran bilmem bir şey o tarafların hepsinden bir kartın olacak? Attribute derken onu demek istemiş? Eee o da nasıl olacak ki ? Onlarda farklı kart gruplarında benim bildiğim. Willpower'da atıyorum telvanini zekada bilmem bir şey.

Kullanışlı bir kart gibi duruyor ama çözemedim ne yapmamız gerektiğini. Ne kadar zor kolay olduğunu

Geçen gün kafama full canla kale düşünce farlettim bu kartı (animasyonu çolk iyi bu arada) arkadaşlarında dediği gibi farklı türde kartlarla active olan bi kart bu kartı en kolay oynamanın yolu transform kartşarıyla elindeki kartları rasgeşe değiştirmen çok uğraştırıyo belki ama 1 canla adamın kafasına kule indirmek paha biçilemez ..
Bu videoda yardımcı olur sana..

https://youtu.be/XCAXzuYcNhA