Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Leveling Buildleri ( Magicka ve Stamina )
#1
Morrowind'e göre düzenlendi . (07.07.2017)

Selamlar. Forumda sürekli yeni başlayan arkadaşlar ''Yeni başladım, hangi skilleri kullanmalıyım, hangi ağacı tavsiye edersiniz?'' gibi sorular soruyor. Konu kirliliği olmasın diye böyle bir konu açmaya karar verdim .Burada okuyacağınız buildlerle rahatlıkla ilk leveldan son levela kadar kasabilirsiniz. Önceden söylemek gerekir ki, ırk önerileri PvE DPS oyuncuları içindir. Tank ya da healer açmaya falan kalkmayın o ırklarla SmileMAGICKA DRAGONKNIGHT

Önerilen Irk: Dunmer (sonradan staminaya çevirecekseniz Khajit, Redguard, Orc ya da Imperial)
Statlar: Hepsi Magicka.
Zırhlar: 5 Light, 1 Heavy, 1 Medium
Silahlar: Inferno Staff. 15 level olunca ikinci silah olarak Restoration Staff alın.

Skiller: Her class ağacından bir skill olmalı barınızda.

1.Bar (Inferno Staff): Damage skilleri
1- Flame Lash (Lava Whip): Bu sizin temel DPS skilliniz. Güzel damage vurur.
2- Burning Embers (Searing Strike): Çok güzel bir DoT ve güzel bir heal.
3- Elemental Blockade (Wall of Elements): Çok güzel bir DoT . Max level olduktan sonra bunun yerine Earthen Heart skilllerinden birini koyun. Eruption ( Ash Cloud ) ileride kullanacağınız skillerden biri.
4- Engulfing Flames (Fiery Breath): Düşmanın aldığı flame hasarını yükseltir ve güzel bir DoT bırakır. Son seviye olunca çıkartıp Flames of Oblivion (Inferno) koyun.
5- Innerlight (Magelight): Mages Guild'e katılınca hemen Lorebook toplayıp bu skilli açın ve barınıza koyun. Bu son seviyeye gelince bunu çıkarıp yerine Volatile Armor (Spiked Armor) koyun.
Ultimate - Standart of Might (Dragonknight Standart): Açılır açılmaz koyun bunu son levela getirin . DK'nın en güçlü ultimate'idir kendisi .


2.Bar (Restoration Staff) : Healing ve Buff
1- Rapid Regeneration (Regeneration): Çok güzel bir HoT. Sadece bunu kullansanız ihtiyacınız olan Healing'i sağlar size.
2- Healing Ward (Steadfast Ward): Oyundaki en iyi defansif skillerden biri. Ne zaman sıkıntıya düşseniz açın bunu, yeniden doğmuş gibi olursunuz.
3- Igneous Weapons (Molten Weapons): Size ve takımdaki arkadaşlarınıza hasarlarını arttıran bufflar verir.
4- Igneous Shield (Obsidian Shield): Bize küçük bir kalkan verir ve yaptığımız healingi arttırır. Healing yapmadan önce bunu basarsanız daha iyi healing yaparsınız.
5- Harness Magicka (Annulment): Kalkan açarak sizi hasara karşı korur.
Ultimate: Buraya bir şey koymanıza gerek yok şu an. Açılırsa Shooting Star (Meteor) koyarsınız.STAMINA DRAGONKNIGHT

Önerilen Irk: Khajit, Redguard, Imperial, Orc
Statlar: Hepsi Stamina
Zırhlar: 5 Medium, 1 Heavy, 1 Light
Silahlar: Dual Wield, 15 olunca diğer bara 2-handed takın.

Skiller : Her class ağacından bir skill olmalı barınızda .

1.Bar: (Dual Wield) Damage Skilleri
1- Venomous Claw (Searing Strike) > Noxious Breath (Fiery Breath) > Flames of Oblivion (Inferno): Bu sırayla her biri max level olduğunda diğerine geçin. Hepsi çok güzel DoTlar ve işinize yarayacak.
2- Volatile Armor (Spiked Armor): Defans buffı verir .
3- Molten Armaments (Molten Weapons): Heavy attacklarınızın daha fazla vurmasını sağlar.
4- Endless Hail (Volley): Oyundaki en sağlam DoTlardan biri. Bow skilli olduğu için kullanamıyoruz ama kasılması önemli. Max level olduğu zaman Poison Injection (Poison Arrow) ile değiştirin.
5- Rending Slashes (Twin Slashes): Çok sağlam bir DoT. Bu son level olunca yerine Deadly Cloak (Blade Cloak) koyun .
Ultimate- Standart Of Might (Dragonknight Standart): Çok sağlam ultimate. DK için daha iyisi yok. Flawless Dawnbreaker açılınca onu koyun Standart'ı ikinci bara atın.

2.Bar: (Two-Handed) Buff ve Healing
1- Brawler (Cleave): Bunu sürekli atmıyoruz. Karşımıza çok fazla yaratık gelirse ya da grind yapıyorsak, bir kez atıyoruz, damage shield'ı alıp dual wield'a dönüyoruz.
2- Rally (Momentum): Çok güzel bir HoT. Tekrar bastığınız zaman ne kadar beklediğinize bağlı olarak daha fazla healing veriyor. Asıl kullanma amacımız Weapon Damage bonusu vermesi. Sürekli açık olsun.
3- Igneous Shield (Obsidian Shield): Yaptığımız healingi arttırıyor . Rally basmadan önce kullanın.
4- Green Dragon Blood (Dragon Blood): Ufak bir heal yapar ancak asıl kullanma sebebimiz %20 Stamina Recovery vermesi.
5- Fossilize (Petrify): Eğer zor durumda kalırsanız bunu düşmana atıyorsunuz ve uzun bir süre stunda kalıyor. Ancak bu süre boyunca düşmana vurmamanız gerekli.
Ultimate- Standart Of Might (Dragonknight Standart): Standart'ın asıl yeri burası.MAGICKA NIGHTBLADE

Önerilen Irk: Dunmer veya High Elf (sonradan stamina yapacaksanız Khajit, Redguard, Orc ya da Imperial)
Statlar: Hepsi Magicka.
Zırhlar: 5 Light, 1 Heavy, 1 Medium
Silahlar: Lightning Staff. 15 olunca diğer bara Restoration Staff takın.

Skiller: Her class ağacından bir skill olmalı barınızda.

1.Bar: (Inferno Staff) Damage Skilleri
1- Funnel Health (Strife): Esas DPS skilli. Hasar vururken kendinize Healing yapmanızı sağlar. Sağlam skilldir. Max level olduğu zaman Crippling Grasp (Cripple) ile değiştiriyoruz. O da Max level olduğunda Siphoning Attacks (Siphoning Strikes) ile değiştiriyoruz.
2- Impale (Assasin's Blade): Hedefin canı azalınca aşırı fazla vuran Execute dediğimiz skillerden biri. Bayağı iyidir ve erken levelda açılması işinize yarar. Max level olduğu zaman Merciless Resolve (Grim Focus) ile değiştiriyoruz.
3- Veiled Strike: Bunu sadece class skilli olduğu için koyduk. Açıldığı zaman Twisting Path (Path of Darkness) ile değiştireceğiz .
4- Elemental Blockade (Wall of Elements): En güçlü Magicka DoTlardan biri. Max level olduğu zaman Destructive Clench (Destructive Touch) ile değiştiriyoruz.
5- Innerlight (Magelight): Mages Guild'in ilk skilli. Max level olduğu zaman çıkartıp yerine başka bir Destruction Staff skilli koyabilirsiniz.
Ultimate- Soul Harvest (Death Stroke): Mükemmel bir Ultimate. Hemen doluyor ve inanılmaz vuruyor. Açıldığı zaman Elemental Rage (Elemental Storm) ile değiştiriyoruz .

2.Bar: (Restoration Staff) Healing ve Buff
1-Rapid Regeneration (Regeneration): Çok güzel bir HoT. Sadece bunu kullansanız ihtiyacınız olan Healing'i sağlar size. Funnel Health yetmezse bunu kullanabilirsiniz.
2- Healing Ward (Steadfast Ward): Oyundaki en iyi defansif skillerden biri. Ne zaman sıkıntıya düşseniz açın bunu, yeniden doğmuş gibi olursunuz.
3- Harness Magicka (Annulment): Kalkan açarak sizi hasara karşı korur.
4- Mass Hysteria (Aspect of Terror): Moblar kalabalık yaptığında bu skill ile onları kaçırabilir ve toparlanmak için zaman kazanabilirsiniz.
5- Shadow Cloak: İstediğiniz morphu alın. Önemli olan sıkıştığımız zaman kaçabilmek.
Ultimate- Shooting Star (Meteor): Çok güzel bir Ultimate ama biraz uğraşmak gerekiyor açmak için.STAMINA NIGHTBLADE

Önerilen Irk : Khajit , Redguard , Imperial , Orc

Statlar : Hepsi Stamina

Zırhlar : 5 Medium , 1 Heavy , 1 Light

Silahlar : Dual Wield , 15 olduktan sonra 2-handed takın .

Skiller : Her class ağacından bir skill olmalı barınızda .

1.Bar : ( Dual Wield ) Damage Skilleri
1- Killer's Blade ( Assasin's Blade ) : Execute skilli . Açıldığı zaman Relentless Focus ( Grim Focus ) ile değiştiriyoruz .
2- Surprise Attack ( Veiled Strike ) : Esas DPS skillimiz . Fena vurur .
3- Strife : Leeching Strikes ( Siphoning Strikes ) açılana kadar bu kalsın .
4- Rending Slashes ( Twin Slashes ) : Güzel bir DoT . Max level olduğunda Deadly Cloak ( Blade Cloak ) ile değiştiriyoruz .
5- Endless Hail ( Volley ) : Bow skilli . Şimdiden kasılsın . Çok kuvvetli bir skilldir . Max level olduğunda Poison Injection ( Poison Arrow ) ile değiştiriyoruz .
Ultimate- Incapacitating Strike ( Death Stroke ) : Çok sağlam bir ultimate . Max level olduğunda Flawless Dawnbreaker ( Dawnbreaker ) ile değiştirin .

2.Bar : ( 2-Handed ) Buff ve Healing
1- Double Take ( Blur ) : Özellikle grind yaparken ve fazla vuran bossları keserken baya işe yarar . Size yapılan 5 vuruştan birinin boşa çıkmasını sağlar .
2- Brawler ( Cleave ) : Bunu sürekli atmıyoruz . Karşımıza çok fazla yaratık gelirse ya da grind yapıyorsak , bir kez atıyoruz , damage shield'ı alıp dual wield'a dönüyoruz .
3- Shadow Cloak : İstediğiniz morphu kullanabilirsiniz . Amaç başımız sıkışırsa kaçabilmek .
4- Mass Hysteria ( Aspect Of Terror ) : AOE Fear . Mükemmel bir skilldir .
5- Rally ( Momentum ) : Çok güzel bir HoT . Tekrar bastığınız zaman ne kadar beklediğinize bağlı olarak daha fazla healing veriyor . Asıl kullanma amacımız Weapon Damage bonusu vermesi . Sürekli açık olsun .
Ultimate- Incapacitating Strike ( Death Stroke ) : Ön bara Flawless Dawnbreaker koyduğunuz zaman bu skill arka bara geçecek .

MAGICKA SORCERER

Önerilen Irk : Dunmer , High Elf ( Sonradan staminaya çevirecekseniz Khajit , Redguard ya da Imperial )

Statlar : Hepsi Magicka .

Zırhlar : 5 Light , 1 Heavy , 1 Medium

Silahlar : Lightning Staff . 15 olunca diğer bara Restoration Staff takın .

Skiller : Her class ağacından bir skill olmalı barınızda .

1.Bar : ( Inferno Staff ) Damage Skilleri
1- Summon Volatile Familiar ( Summon Unstable Familiar ) : İnanılmaz fazla vuran bir pet . Daedric Summoning ağacındaki bütün skilleri açmanız gerekiyor . Daedric Prey > Twilight Matriarch > Hardened Ward > Bound Aegis
2- Crystal Fragments ( Crystal Shard ) : Güzel bir burst damage skillidir . Max level olunca Daedric Tomb ( Daedric Mines ) ile değiştiriyoruz .
3- Mages' Wrath ( Mages' Fury ) : Bu ağaçtaki skilleri de açmanız gerekiyor . Hepsi olmasa bile şu şekilde ilerleyecek . Boundless Storm > Liquid Lightning > Critical Surge
4- Elemental Blockade ( Wall of Elements ) : Çok güzel bir DoT . Max level olunca Destructive Clench ( Destructive Touch ) ile değiştiriyoruz .
5- Innerlight ( Magelight ) : Mages Guild'in ilk skilli . Max level olunca başka bir Destruction Staff skilli koyabilirsiniz .
Ultimate- Shooting Star ( Meteor ) : Çok güzel bir ulti . Max level olduğu zaman Elemental Rage ( Elemental Fury ) ile değiştirin .

2.Bar : ( Restoration Staff ) Healing ve Buff
1- Rapid Regeneration ( Regeneration ) : Çok güzel bir HoT . Sadece bunu kullansanız ihtiyacınız olan Healing'i sağlar size .
2- Healing Ward ( Steadfast Ward ) : Oyundaki en iyi defansif skillerden biri . Ne zaman sıkıntıya düşseniz açın bunu , yeniden doğmuş gibi olursunuz .
3- Pet kullanırken iki bara birden koymanız gerekiyor . Bu slotu onun için kullanın .
4- Hardened Ward ( Conjured Ward ) : Bunu kullanmayan sorcerer görmedim . Geç açılıyor ama açılınca affetmeyen bir defans skilli .
5- Dark Conversion ( Dark Exchange ) : Stamina harcayıp Magicka ve Health dolduran bir skill . Level kasarken işinize yarayabilir .
Ultimate : Shooting Star : Arka barda da durması pasiflerden dolayı işinize yarar .

STAMINA SORCERER

Önerilen Irk : Khajit , Redguard , Imperial , Orc

Statlar : Hepsi Stamina

Zırhlar : 5 Medium , 1 Heavy , 1 Light

Silahlar : Dual Wield , 15 olduktan sonra Bow takın .

Skiller : Her class ağacından bir skill olmalı barınızda .

1.Bar : ( Dual Wield ) Damage Skilleri
1- Dark Deal ( Dark Exchange ) : Bu açılana kadar aynı ağaçtan herhangi bir skilli kullanabilirsiniz . O skilli morphlamanıza gerek yok . Magicka harcayıp Health ve Stamina veriyor .
2- Bound Armaments ( Bound Armor ) : Bu açılana kadar aynı ağaçtan herhangi bir skilli kullanabilirsiniz . Bara koyunca Max Stamina arttırıyor ve Resist yükseltiyor .
3- Hurricane ( Lightning Form ) : Çok sağlam bir DoT . Resist de yükseltmesi baya iyi . Açılana kadar Mages' Fury durabilir barınızda .
4- Rending Slashes ( Twin Slashes ) : Güzel bir DoT . Max level olduğunda Deadly Cloak ( Blade Cloak ) ile değiştiriyoruz .
5- Endless Hail ( Volley ) : Bow skilli . Şimdiden kasılsın . Çok kuvvetli bir skilldir . Max level olduğunda Poison Injection ( Poison Arrow ) ile değiştiriyoruz .
Ultimate- Flawless Dawnbreaker açılana kadar Negate Magic kullanabilirsiniz .

2.Bar : ( Bow ) Buff ve Healing
1- Poison Injection ( Poison Arrow ) : Sağlam bir DoT . Adamın canı azken daha da çok vurur .
2- Endless Hail ( Volley ) : Çok sağlam bir DoT .
3- Critical Surge ( Surge ) : Bir Stamina Sorcerer bu olmadan yapamaz . Vurduğunuz her critical hasarın %60'ı kadar size healing yapar . Sadece bu sizi ayakta tutar ama agresif oynamanız gerek .
4- Rune Cage ( Rune Prison ) : Başınız sıkışırsa ve bir düşmanı etkisiz hale getirmek istiyorsanız uzun süre boyunca , atın bunu kalsın öyle . Vurmayın ama attığınız adama .
5- Streak ( Bolt Escape ) : Boss falan keserken başınız sıkışırsa kaçmak için de iyidir .
Ultimate- Shooting Star ( Meteor ) : Level kasarken çok kuvvetli . Sonradan Ballista ( Rapid Fire ) ile değiştirin .

MAGICKA TEMPLAR

Önerilen Irk: Dunmer, High Elf (sonradan staminaya çevirecekseniz Khajit, Redguard ya da Imperial)
Statlar: Hepsi Magicka .
Zırhlar: 5 Light, 1 Heavy, 1 Medium
Silahlar: Lightning Staff. 15 olunca diğer bara Restoration Staff takın.
Skiller: Her class ağacından bir skill olmalı barınızda.

1.Bar : (Inferno Staff) Damage Skilleri

1- Puncturing Sweep (Puncturing Strikes): Level atlamak için çok güzel bir skill. Hem heal yapıyor hem de AOE damage. Blazing Spear (Spear Shards) açıldığı zaman onu koyup level atlatıyoruz. Sonra tekrar Puncturing Sweeps'e geri dönüyoruz.
2- Vampire's Bane (Sun Fire): Çok güzel bir DoT. Sonradan Purifying Light (Backlash) ile değiştiriyoruz. O da Max level olduğu zaman Radiant Oppression (Radiant Destruction) ile değiştiriyoruz.
3- Rushed Ceremony: Ritual of Retribution (Cleansing Ritual) açılana kadar bunu kullanabilirsiniz.
4- Elemental Blockade (Wall of Elements): Çok güzel bir DoT.
5- Innerlight (Magelight): Mages Guild'in ilk skilli. Max level olduktan sonra buraya ilk açılan Dual Wield skillini koyun. Dual Wield kullanacaksınız ilerde çünkü. Pasiflerini açmanız için Dual Wield ağacının kasılması gerek.
Ultimate - Empowering Sweep (Radial Sweep): Güzel bir ultimate. Sağlam damage vurur ve aldığınız hasarı düşürür.

2.Bar: (Restoration Staff) Healing ve Buff

1- Rapid Regeneration (Regeneration): Çok güzel bir HoT. Sadece bunu kullansanız ihtiyacınız olan Healing'i sağlar size.
2- Healing Ward (Steadfast Ward): Oyundaki en iyi defansif skillerden biri. Ne zaman sıkıntıya düşseniz açın bunu, yeniden doğmuş gibi olursunuz.
3- Blazing Spear (Spear Shards): AoE hasar vurur. Eğer yanınızda arkadaşınız varsa sinerjisini kullanarak magicka veya stamina doldurabilir.
4- Breath of Life (Rushed Ceremony): Oyundaki en sağlam healing skilli. Kesinlikle kasın bunu.
5- Channeled Focus (Rune Focus): İçinde durdukça ölmenize imkan yok. Bayağı bir Magicka dolduruyor ve Armor veriyor.
Ultimate - Shooting Star: Geç açılıyor ama level atlarken inanılmaz kuvvetli.

STAMINA TEMPLAR

Önerilen Irk: Khajit, Redguard, Imperial, Orc
Statlar: Hepsi Stamina
Zırhlar: 5 Medium, 1 Heavy, 1 Light
Silahlar: Dual Wield, 15 olduktan sonra 2-handed takın.
Skiller: Her class ağacından bir skill olmalı barınızda.

1.Bar: (Dual Wield) Damage

1- Biting Jabs (Puncturing Strikes): En sağlam Templar DPS skilli. AOE olması da bayağı iyi.
2- Power Of The Light (Backlash): Çok güzel bir skill. Damage birikiyor ve bir anda patlıyor. Bu açılana kadar ilk açılan Dawns Wrath skillini koyun.
3- Repentance (Restoring Aura): Yerdeki ölülerden Stamina ve Health veriyor. Bayağı iyi level kasarken. Açılana kadar Rushed Ceremony kullanabilirsiniz.
4- Steel Tornado (Whirlwind): Dual wield skilli. Yüksek miktarda alan damage vurur. Fazla mobları bununla rahatlıkla kesebilirsiniz. Eğer mobları toplu değil de single target hasar vuracaksanız Rending Slashes (Twin Slashes) kullanabilirsiniz.
5- Endless Hail (Volley): Bow skilli. Şimdiden kasılsın. Çok kuvvetli bir skilldir. Max level olduğu zaman Poison Injection (Poison Arrow) ile değiştiriyoruz.
Ultimate- Flawless Dawnbreaker: Bu açılana kadar Crescent Sweep (Radial Sweep) kullanabilirsiniz.

2.Bar: (2-Handed) Buff ve Healing

1- Rally (Momentum): Çok güzel bir HoT. Tekrar bastığınız zaman ne kadar beklediğinize bağlı olarak daha fazla healing veriyor. Asıl kullanma amacımız Weapon Damage bonusu vermesi. Sürekli açık olsun.
2- Brawler (Cleave): Bunu sürekli atmıyoruz. Karşımıza çok fazla yaratık gelirse ya da grind yapıyorsak, bir kez atıyoruz, damage shield'ı alıp dual wield'a dönüp Biting Jabs'e devam.
3- Extended Ritual (Cleansing Ritual): Ekstra Healing ve debuff siliyor. Güzeldir.
4- Restoring Focus (Rune Focus): Çok güzel defans buffları veriyor. Boss fightlarda işinize yarayabilir.
5- Deadly Cloak (Blade Cloak): %25 daha az AoE hasar almanızı sağlar. Aynı zamanda yakın hedeflere güzel damage vurur. Hem savunma hem saldırı skilli.
Ultimate - Shooting Star (Meteor): Level kasarken bayağı kuvvetli.

----

Her class için söylüyorum bunu : İlerleyip , oyunu iyice kavradıysanız , Restoration Staff'a ihtiyacınız olmayacaktır . Onun yerine daha ofansif bir silah alabilirsiniz . Dediğim gibi , bu , yeni başlayanlar için hazırlanmış bir rehber . Restoration Staff skilleri olmadan da yaparım demeden önce oyunu öğrenin , mekanikleri öğrenin , sonra başka bir silah alın .

----

Amaç leveling . ''Bu skillerle dungeondaki en iyi DD siz olacaksınız'' falan demiyorum . CP160'a gelin önce sonra DPS yapabiliyor muyum konusunu düşünmeye başlarsınız . Zaten silah seçiminden bazı arkadaşlar farketmiştir , end-game'deki durumunuzu düşünerek skilleri kastırıyorum . Örneğin , hiç birine ne birinci ne de ikinci barda 2-Handed önermedim . Sadece leveling için yardımcı oluyor 2-Handed . End-game PvE'de Dual Wield ile Bow bütün stamina classlar için daha iyi bir seçim olacaktır .

----

Evet arkadaşlar . Şimdilik bu kadar . Herhangi bir sorunuz olursa yorum atın , elimizden geldiğince cevaplayalım . Yeni oyuncuların işine yarayacağına eminim . Buraya kadar okuduysanız , en önemli tavsiyeyi kaçırmamış bulunuyorsunuz : Animation Cancel öğrenin . İnternette sürüsüyle video var bunla alakalı . Rehberler kısmında Animation Cancel'ın nasıl yapıldığını öğreten ayrıntılı bir video var , izlemenizi şiddetle öneriyorum . Çok işinize yarayacak . Yazıyla anlatılacak bir şey olmadığı için görsel bir eğitim olmalı ya da yanınızda bilen biri olmalı . Bilen biri olsa bile siz yine açıp video izleyin en az bir kez . 7 tane animation cancel çeşidi var ve oyuncuların %90'ı bunun sadece bir tanesinden haberdar . Bunu da söyledikten sonra , rehberin sonuna gelmiş bulunuyoruz . Hepinize kolay gelsin , iyi oyunlar .
#2
Eline sağlık iyi bir çalışma olmuş. Soranlara bunu atarız artık Cheesy
#3
(12.04.2016, Saat: 06:00)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline sağlık iyi bir çalışma olmuş. Soranlara bunu atarız artık Cheesy

Sağolasın . Oyun düzelir düzelmez dungeon rehberlerini de çekip yükleye(bile)ceğim umarım . TG'den sonra denedim aslında , her gün 3-5 kez gold , silver giriyordum da , her seferinde en az 5 kez crash yiyince insanda şevk kalmıyor ^^
#4
Arkadaşlar merhaba . Ben oyuna yeni başladım . Exp etkinliği sayesinde yaklaşık 1 haftada 30 level karakter yaptım . İlk önce tank rolünü seçtim ve neticesinde one handed + dragonknight buildini seçtim . İlk başlarda fazla zorlanmasamda level yükseldikçe hem az vurmaya hemde fazla damage yemeye başladım . Bu arada statslarım aşırı derece karıştı ve çorba oldu Smile 30 levelim stats durumum ise 15 health 14 stamina ...
Normalde 4 health 1 stamina olarak gitmeyi düşündüm ancak zamanla stamina yetmemeye başlayınca full stamina vermeye başladım . Fakat şuanki durumumda ne vuruşum iyi nede savunmam .

One handed yanında two handed açıp damage açığımı kapatırım diye düşündüm ancak statslardan kafam karıştı .

Benim bu karaktere ne yapmam gerekir arkadaşlar anlayacağım dilden iki kelime yazarsanız çok memnun olurum . Sizin hazırladığını karakterler çok güzel ama ben staff sevmiyorum işim yakın dövüş Smile
#5
Eğer 2h ile kasilcaksan ilk skillin brawler morphunu aç pasiflerdende heavy weapons pasifini aç eline axe al kanama atsin diye sonra dal kalabalik moblarin olduğu bir mekana rahat rahat kasıl
#6
(12.04.2016, Saat: 10:34)inciteen link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba . Ben oyuna yeni başladım . Exp etkinliği sayesinde yaklaşık 1 haftada 30 level karakter yaptım . İlk önce tank rolünü seçtim ve neticesinde one handed + dragonknight buildini seçtim . İlk başlarda fazla zorlanmasamda level yükseldikçe hem az vurmaya hemde fazla damage yemeye başladım . Bu arada statslarım aşırı derece karıştı ve çorba oldu Smile 30 levelim stats durumum ise 15 health 14 stamina ...
Normalde 4 health 1 stamina olarak gitmeyi düşündüm ancak zamanla stamina yetmemeye başlayınca full stamina vermeye başladım . Fakat şuanki durumumda ne vuruşum iyi nede savunmam .

One handed yanında two handed açıp damage açığımı kapatırım diye düşündüm ancak statslardan kafam karıştı .

Benim bu karaktere ne yapmam gerekir arkadaşlar anlayacağım dilden iki kelime yazarsanız çok memnun olurum . Sizin hazırladığını karakterler çok güzel ama ben staff sevmiyorum işim yakın dövüş Smile

Selamlar . Level kasma işini görev yaparak yapacaksan kılıç kalkan devam edebilirsin . Light attack + Puncture + Bash animation cancel combosu yaparsan çok güzel damage vurabilirsin . Bütün statlarını staminaya ver . Eğer grind yapacağım diyorsan , ne 2handed ne de 2h/s . Dual wield almanı tavsiye ederim . Steel tornado ( Whirlwind ) skilli oyundaki en iyi AOE skilli olduğu için hiç sıkıntı çekmezsin grind yaparken . İki durumda da yan barına 2-handed koyup oraya bufflarını koymanı tavsiye ederim . Mesela Rally ( Momentum ) çok işine yarayacaktır . Shuffle ( medium armor skilli ) da çok iyidir . Bunun gibi buffları 2-handed barına ; attack skillerini de yaptığın işe göre , Dual Wield ya da 1h/s barına koyabilirsin . Nasıl kastığını ( görev ya da grind ) söylersen daha ayrıntılı yardımcı olabilirim .

DK tank oynamak istiyorsan , doğru yere gelmişsin ^^ . Şimdilik yukarıda yazdığım gibi ilerle . Bütün class ağaçlarını son levela getirdiğinde yavaştan benim buildi kurmaya başlayabilirsin : https://www.youtube.com/watch?v=pNx-dJ2iMsM
İstediğin kadar ara , defans bakımından bundan daha bir iyi build bulabileceğini sanmıyorum açıkçası ^^ . Ben sürekli buildleri takip ediyorum , millet neler yapıyor diye . Çok az bir kısım güzel tank buildleri yapıyor . Geri kalanın yarısı çöp , diğer yarısı da support görevi gören tank buildleri . Şimdilik level atlamaya bak ve mümkünse bir guilde gir . Son levela geldiğinde guilddeki arkadaşlarından craft yapmalarını istersin , hallolur her şey . Kolay gelsin .
#7
[member=3080]LiofaTR[/member], gerçekten çok güzel rehberler hazırlıyorsun, tebrik ederim. İyi bir yazı görünce konuyla alakasız bile olsam okuyasım geliyor. ESO oynamayalı bilmem kaç ay oldu, yeni PC almadan yine oynamam ama senin rehberlerini okuyorum nedense. Bir aralar Oblivion'a tam çözüm yaparken bir üye bunun gibi bir şey demişti bana, oynamadığı halde rehberlerimi okumaktan zevk aldığını söylemişti. Demek ki gerçekten varmış böyle bir şey, güzel işlerinin devamını dilerim.
#8
Stamina Buildler eklendi arkadaşlar . Ancak tekrar söylemekte yarar var . Yeni başlayanlara Magicka Buildleri öneririm . Magicka oynaması çok daha kolay . Eğer ekleyeceğiniz ya da yanlış gördüğünüz bir şey olursa yorum atabilirsiniz . Sorularınız varsa '' Neden bu değil de bu ? '' gibi sormaktan çekinmeyin . Hepinize kolay gelsin , iyi oyunlar .
#9
Güzel olmuş genel anlamda anlatmışın bi çok şeyi
#10
(12.04.2016, Saat: 12:19)LiofaTR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar . Level kasma işini görev yaparak yapacaksan kılıç kalkan devam edebilirsin . Light attack + Puncture + Bash animation cancel combosu yaparsan çok güzel damage vurabilirsin . Bütün statlarını staminaya ver . Eğer grind yapacağım diyorsan , ne 2handed ne de 2h/s . Dual wield almanı tavsiye ederim . Steel tornado ( Whirlwind ) skilli oyundaki en iyi AOE skilli olduğu için hiç sıkıntı çekmezsin grind yaparken . İki durumda da yan barına 2-handed koyup oraya bufflarını koymanı tavsiye ederim . Mesela Rally ( Momentum ) çok işine yarayacaktır . Shuffle ( medium armor skilli ) da çok iyidir . Bunun gibi buffları 2-handed barına ; attack skillerini de yaptığın işe göre , Dual Wield ya da 1h/s barına koyabilirsin . Nasıl kastığını ( görev ya da grind ) söylersen daha ayrıntılı yardımcı olabilirim .

DK tank oynamak istiyorsan , doğru yere gelmişsin ^^ . Şimdilik yukarıda yazdığım gibi ilerle . Bütün class ağaçlarını son levela getirdiğinde yavaştan benim buildi kurmaya başlayabilirsin : https://www.youtube.com/watch?v=pNx-dJ2iMsM
İstediğin kadar ara , defans bakımından bundan daha bir iyi build bulabileceğini sanmıyorum açıkçası ^^ . Ben sürekli buildleri takip ediyorum , millet neler yapıyor diye . Çok az bir kısım güzel tank buildleri yapıyor . Geri kalanın yarısı çöp , diğer yarısı da support görevi gören tank buildleri . Şimdilik level atlamaya bak ve mümkünse bir guilde gir . Son levela geldiğinde guilddeki arkadaşlarından craft yapmalarını istersin , hallolur her şey . Kolay gelsin .

Voov hocam kusura bakma yahu ben buraya bakmayı tamamen unutmuşum Sad
Normalde oyuna ara vermiştim sebebi sıkılmam değil hangi buildi kuracağım konusunda karar veremediğim için sinirden ara verdim .

Şimdi senin yazıklarını okudum ve çok yardımcı oldu . Şimdi yapacaklarım konusunda biraz bilgi vereyim ona göre yönlendirirsen çok mutlu olurum .
Öncelikle şimdi şehire gidip statlarımı sıfırlayacağım hepsini stamine vereceğim . One handed levelim 43 , Heavy Armor levelimde 38 ... Şimdi ben yaratık keserek ve yan görev yaparak kasılıyorum benim bu 2 skill ağacından hangilerini açıp nasıl morph yapmam lazım ?? Dragonkngit ve Stamina tank 31 level iken iş yaparmı nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Smile
#11
(21.04.2016, Saat: 11:22)inciteen link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Voov hocam kusura bakma yahu ben buraya bakmayı tamamen unutmuşum Sad
Normalde oyuna ara vermiştim sebebi sıkılmam değil hangi buildi kuracağım konusunda karar veremediğim için sinirden ara verdim .

Şimdi senin yazıklarını okudum ve çok yardımcı oldu . Şimdi yapacaklarım konusunda biraz bilgi vereyim ona göre yönlendirirsen çok mutlu olurum .
Öncelikle şimdi şehire gidip statlarımı sıfırlayacağım hepsini stamine vereceğim . One handed levelim 43 , Heavy Armor levelimde 38 ... Şimdi ben yaratık keserek ve yan görev yaparak kasılıyorum benim bu 2 skill ağacından hangilerini açıp nasıl morph yapmam lazım ?? Dragonkngit ve Stamina tank 31 level iken iş yaparmı nasıl bir yol izlemem gerekiyor ? Smile

Puncture > Pierce Armor , Low Slash > Heroic Slash , Defensive Stance > Absorb Magic . 1h/s ağacından bu kadarı yeterli . Pasiflerin de hepsini açacaksın tabii ki . Immovable > Unstoppable . Bütün pasifler açılacak Heavy Armor'un . Light attack + Pierce Armor + Bash animation cancel yapmayı öğren . Öyle daha rahat kasarsın .

Açık konuşmak gerekirse zorlanacaksın çünkü champion point diye bir şey yok sende şu an . Bir de baya alışman lazım . ESO'da tank oynamak diğer oyunlardaki gibi değil . DPS çok az ve sustain sıkıntısı çekeceksin . Senin kendini gösterdiğin yer dungeonlar olacak . Tank oynarken level kasmak biraz zordur ama son levela geldiğinde dungeonların aranan adamı olacaksın . Zone chat'e ''Tank geldi hanııııım'' diye bağır 10 kişi ayrı ayrı whisper atıyor ''Zaten gruptasın davet atamıyoruz'' diye . O kadar hızlı grup buluyorsun , öyle söyleyeyim .

Bir yerde takılırsan oyun içinden de yazabilirsin : [member=3080]LiofaTR[/member] . Kolay gelsin .
#12
(21.04.2016, Saat: 13:46)LiofaTR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Puncture > Pierce Armor , Low Slash > Heroic Slash , Defensive Stance > Absorb Magic . 1h/s ağacından bu kadarı yeterli . Pasiflerin de hepsini açacaksın tabii ki . Immovable > Unstoppable . Bütün pasifler açılacak Heavy Armor'un . Light attack + Pierce Armor + Bash animation cancel yapmayı öğren . Öyle daha rahat kasarsın .

Açık konuşmak gerekirse zorlanacaksın çünkü champion point diye bir şey yok sende şu an . Bir de baya alışman lazım . ESO'da tank oynamak diğer oyunlardaki gibi değil . DPS çok az ve sustain sıkıntısı çekeceksin . Senin kendini gösterdiğin yer dungeonlar olacak . Tank oynarken level kasmak biraz zordur ama son levela geldiğinde dungeonların aranan adamı olacaksın . Zone chat'e ''Tank geldi hanııııım'' diye bağır 10 kişi ayrı ayrı whisper atıyor ''Zaten gruptasın davet atamıyoruz'' diye . O kadar hızlı grup buluyorsun , öyle söyleyeyim .

Hocam kusura bakmada ben buildden vazgeçtim . Yani tam olarak vazgeçtim değilde 50 level olunca yapmak istiyorum . Zaten tek tabanca takılan birisiyim böyle pro işi bir karakter beni zorluyor . Zaten levelim henüz 32 ..

Önceki mesajda belirttiğim gibi One handed levelim 43 , Heavy Armor 39 birde Dragonknight klasını seçtim .
Ben solo takılan birisiyim bazen arkadaşlarla oynuyorum onun haricinde büyük çoğunlukla tekim . Onun için beni tek başıma götürecek bir stat dizilimi ve skill söylermisin .

Bir yerde takılırsan oyun içinden de yazabilirsin : [member=3080]LiofaTR[/member] . Kolay gelsin .
#13
(23.04.2016, Saat: 12:57)inciteen link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Hocam kusura bakmada ben buildden vazgeçtim . Yani tam olarak vazgeçtim değilde 50 level olunca yapmak istiyorum . Zaten tek tabanca takılan birisiyim böyle pro işi bir karakter beni zorluyor . Zaten levelim henüz 32 ..

Önceki mesajda belirttiğim gibi One handed levelim 43 , Heavy Armor 39 birde Dragonknight klasını seçtim .
Ben solo takılan birisiyim bazen arkadaşlarla oynuyorum onun haricinde büyük çoğunlukla tekim . Onun için beni tek başıma götürecek bir stat dizilimi ve skill söylermisin .

Pro işi dediğin aslında gayet kolay ama sen bilirsin . Tek başına götürecek stat ve skill dizilimi için ilk gönderideki ''Stamina Dragonknight'' kısmına bak .
#14
(23.04.2016, Saat: 13:10)LiofaTR link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pro işi dediğin aslında gayet kolay ama sen bilirsin . Tek başına götürecek stat ve skill dizilimi için ilk gönderideki ''Stamina Dragonknight'' kısmına bak .

Pardon oraya bakmayı unutmuşum Cheesy Fakat one handed levelim 43 diğerleri 5 bile değil . One handed sıfırlayıp dual wield açma şansım varmı ??

Eğer yoksa dual wild'i hızlı hızlı nasıl kasabilirim .
#15
Ağaçları sıfırlamak diye bir şey yok . Sadece harcadığın puanları geri alabilirsin . Dual Wield kasmak istiyorsan eline iki tane silah al , sen experience aldıkça Dual Wield ağacın yükselecektir .