Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Güncel Değil! |  Magicka Templar Heavy Armor PvP
#1
2.4 Dark Brotherhood Sürümü içindir

İçeriği GösterESKİ BUİLD:


IRK

Dark Elf, bu build için en iyi ırk. Vampiriz ve dark elfte fire resistance var, max magicka var, max stamina var, ve de flame damage bonusu var ki tempların class skilleri flame vuruyor. Dark Elf'e alternatif Breton olabilirsiniz. Breton'a alternatif High Elf. Yani; Dark Elf > Breton > High ElfYEMEK

Benim kullandığım yemek alttaki resimdeki yemek. Fakat biraz pahalı, tanesi ortalama 3k civarında. Eğer masrafını karşılayamayacaksanız üçlü mor yemek yiyin, fakat sarı yemek çok çok etkili.

resimPOTION

Üçlü potion idealdir. Magickalı Immovable potunu kullanmayın, stamina regenimiz fazla olduğu için break free konusunda sıkıntı olmuyor. Üçlü pot ftw.MUNDUS

Sarı yemek kullanacaksanız Apprentice (Spell damage), üçlü mor yemek kullanacaksanız Atronach (Magicka regen) mundusu kullanın.
Aslında bu biraz da sizin tercihinize kalmış. Eğer magicka çok harcıyorsanız regen kullanabilirsiniz. Statlarınızı kullanmada sorun yoksa apprentice alın.GEAR

Zırhlar;
  • Eğer sarı yemek kullanıyorsanız 5 Heavy 2 Light
  • Eğer üçlü yemek kullanıyorsanız 5 Heavy 1 Light 1 Medium
Benim tavsiyem olan sarı yemek ve 5+2 sistemi oldukça kullanışlı. Max stat gitmiyoruz çünkü bu yüzden undaunted son pasifini köklemeye gerek yok. Bunun yerine heavy armorun 5 tanesini giyip, 2 de light giyerek magicka cost düşürüp magicka regen arttırabilirsiniz.
  • 5 Fasalla's Guile
  • 5 Transmutation
  • 2 Malubeth veya 2 Valkyn Skoria
Malubeth rakibinizden hp çalar ve aktifken %30 fazla heal almanızı sağlar. Bu sustain için işe yarayan bir set. Valkyn Skoria ise daha atak bir set, reflective light kullandığımızdan proclayabiliriz, zaten puncturing sweep'de procluyor. Her iki seti proclama hususunda bir sıkıntı yok.
  • Eğer ofansif gidecekseniz Valkyn Skoria
  • Eğer defansif gidecekseniz Malubeth
Armor parçaları Impenetrable olsun kesinlikle. Kafa ve Omuz monster set olacak, geri kalan 5 armor impenetrable satın almaya özen gösterin. Kafa ve omuz da impenetrable olursa ne ala. Tüm armor parçalarına magicka enchant basın. Bu arada attributeler de 64 magicka olacak.

Takılar;

Takılarda ben 3 tane spell damage enchantı kullanıyorum. Siz neyde eksik hissediyorsanız ona basabilirsiniz.

Silahlar;
Kılıç Kalkan barındaki kalkan Impenetrable ve stamina enchantlı; silah ise Defending traitli ve Spell damage enchantlı

Dual Wield barında 2 adet sword kullanıyoruz. İkisi de sharpened. Bu barda zehir kullanacağız. Rakibin Magicka costunu %60 arttıran zehir koyun. Scrib Jelly + Blue Entoloma ile yapabilirsiniz. Ayrıca Dual Wield'ın son pasifini de açın. Olur da sword bulamazsanız Mace kullanın.SKILLER
Kılıç Kalkan;

Channeled Focus: Armor + Spell resist, Major Mending (%25 Heal Buff) ve en önemlisi magicka recovery sağlıyor. Bu skill aktiften 480 magicka recovery ekleyin karakter ekranınıza. Sürekli açık olsun.

Reverberating Bash: Fasalla setiyle beraber kullanıldığınıda %80 heal debuff yapıyor ve rakibin heal almasını önlüyor tamamen. Eğer bunu kullanmayacaksanız Blazing Spear kullanın burada.

Breath of Life: Heal.

Extended Ritual: Transmutation setinin beşinci bonusunu proclamak için kullanacağız. Aynı zamanda bu skillin alanına giren rakipler %30 snare oluyor. Ve major mending veriyor size daha ne olsun. Bir de 5 tane debuff siliyor üzerinizden. Çok op bir savunma skilli.

Radiant Magelight: Bu skill sneak olan nb leri açmak için ideal. Aynı zamanda gank yemiyorsunuz. Slotladığınızda sneakten yapılan damageler sizi stunlamıyor ve %50 daha az hasar almanızı sağlıyor. Eğer vampirseniz bunun yerine Elusive Mist koyabilirsiniz.

Empowering Sweep: Bu skilli slotlamalıyız mutlaka. Böylece Aedric Spear'ın Spear Wall isimli pasifini aktifleştiriyoruz. Bu ultinin costu düşük, daha az damage yemek için kullanabilirsiniz. Bir diğer kullanım şekli de şöyle, eğer diğer ultiyi Shooting Star yaparsanız, Shooting Star attığınızda vurduğu her kişi başı 12 ulti getirecek. Kalabalıkta atın bunu, ardından kalabalığa dalıp empowering sweep atabilirsiniz. Kuşatma savaşları için oldukça ideal bir taktik.

[u]Dual Wield;


Vampire's Bane: Uzun süren dot süresi, snare etmesi ile çok şükela bir skill. Alternatif olarak diğer morfunu da kullanabilirsiniz. Kombata başlarken bu skill ile başlayın.

Puncturing Sweep: Ana dps skillimiz. Dual wielda koyduğumuz zehri proclamak için light atak, animation cancel, puncturing sweep yapabilirsiniz.

Toppling Charge: Gap closer, yani charge skilimiz. Bu skill maalesef bozuk. Bazen yükseklik farkında çalışmıyor, takılıyor, aptal aptal buglara giriyor. Alternatif olarak Aurora Javelin koyabilirsiniz.

Radiant Oppresion: Jesus Beam diye de bilinir. Bu buildde pek işe yarayan bir skill değil açıkçası. Bazen göreceksiniz, execute yapayım derken daha az damage çıkaracaksınız Cheesy Purifyling Light kullanabilirsiniz alternatif.

Structured Entropy: Spell damage buff skilimiz. Aynı zamanda dot vuruyor, valkyn skoria kullanırsanız onu proclar. Ve size heal over time healler. Bu da transmutation setini procluyor. Daha iyisi şamda kayısı.

Ice Comet: Magicka buildlerin tek adam akıllı ultisi denebilir. Bu morfu fazla damage vuruyor, ama eğer isterseniz Empowering Sweep kısmında yazdığım metodu kullanıp diğer morfunu kullanabilirsiniz.
[/u]ŞAMPİYON AĞACI

501 üzerinden hesaplandı.

12 Blessed
50 Elemental Expert

30 Shattering Blows

75 Thaumaturge

  *  *  *
30 Resistant

75 Hardy
62 Elemental Defender

  *  *  *
60 Magician

75 Arcanist

32 Tumbling


[u]Açıklamalar;
[/u]
  • Shattering Blows'a 30 puan verip bu ağaçtaki Riposte pasifini açıyoruz. Bu pasif önemli.
  • 75 Thaumaturge verdik, çünkü puncturing sweep, vampire's bane falan tüm skillerimiz dot.
  • Lady ağacında 120 puan verip Unchained pasifini açıyoruz. Böylece break free yaptıktan sonra ilk 3 saniyede stamina cost %80 düşüyor. Bu süre zarfında Reverberating Bash patlatın. Bedavaya gelecek.
#2
Eline saglik , 1vxte nasil bu build ?
#3
(20.06.2016, Saat: 01:50)Aneseli link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eline saglik , 1vxte nasil bu build ?

Kolay kolay ölmüyor. Fakat doğal olarak hepsini de kesemiyorsunuz. Oyunculuğa ve lag durumuna bağlı biraz, çevreyi iyi kullanırsanız oldukça dayanıklı, heavy olmasına rağmen magicka sıkıntısı çekmedim ben.
Vampirlik ile daha da güzelleşebilir fakat deneme fırsatım olmadı son patchten sonra. Tek sıkıntısı maalesef gap closer olan toppling charge'ın bozuk olması. Animasyonu geç başlıyor, çok yavaş, yani göstere göstere saldırıyorsunuz adama kolayca dodgelayıp kaçabilir. En ufak bi yükseklikte skill çalışmıyor.


2.4 patchinden önce vampirdim, o zamanlar pek kullanışlı değildi, şöyle bir video kaydetmiştim;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QscNqstKa50[/youtube]
#4
Armorların enchantları neler?
#5
(23.06.2016, Saat: 19:38)Umzut15 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Armorların enchantları neler?

Magicka hepsi.
#6
Build güncellendi. Nurtopu gibi bir buildimiz oldu, tüm templarların gözü aydın.
#7
İlk yorum benden gelsin güncellenen builde. Şu swordlar olmasada iş yapıyor ama yemek sıkıntı biraz. Üçlü yemek kullandım magicka biraz sıkıntılı oldu bu yüzden. Diyorumki max hp ve magicka regen kullansam büyük parçalarada hakeijo bassam. Acaba nasıl olur 11 12k civarı olucak stamina kurtarır gibi geldi. Şu swordların fiyat ney öyle düşürene kadar axe ile devam artık. Bide dikkatimi çekti axe ile bleed vurmuşum birisine 1.5k ticklemiş. Bana fazla geldi magicka kataktere göre bug fln mı acaba? Ayrıca eline sağlık.
#8
Hmm, 1 mace 1 axe olabilir aslında. Bleed proclar da stamina build olmadığından pek bişey vurmaz diye tahmin ediyorum.
Hakeijoya vereceğin parayla sarı yemek al Cheesy 900 civarı stamina recovery oluyor, 10k da stamina var. Break free yapınca düz hesap 4k stamina gidiyor. 8 saniyede o giden staminayi geri alıyorsun.  Üçlü regen ve hp bir harika Cheesy
#9
(02.07.2016, Saat: 19:25)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hmm, 1 mace 1 axe olabilir aslında. Bleed proclar da stamina build olmadığından pek bişey vurmaz diye tahmin ediyorum.
Hakeijoya vereceğin parayla sarı yemek al Cheesy 900 civarı stamina recovery oluyor, 10k da stamina var. Break free yapınca düz hesap 4k stamina gidiyor. 8 saniyede o giden staminayi geri alıyorsun.  Üçlü regen ve hp bir harika Cheesy

Pvp'de ben de buna benzer bir build ile oynuyorum. Bu sarı yemek cidden güzele benziyor fakat pahalı. Dediğin gibi tanesi 3-4k ya satılıyor. Malzemeleri alıp yemeği yapsam nasıl olur uğraştırır mı?
#10
(17.08.2016, Saat: 00:20)Umzut15 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pvp'de ben de buna benzer bir build ile oynuyorum. Bu sarı yemek cidden güzele benziyor fakat pahalı. Dediğin gibi tanesi 3-4k ya satılıyor. Malzemeleri alıp yemeği yapsam nasıl olur uğraştırır mı?

Aynı kapıya çıkıyor ki, provisioning'e sırf bu yemeği yapmak için 20 skill puanı harcamak gereksiz bana sorarsan. Alternatif olarak Max hp + magicka recovery yemeği var onu deneyebilirsin. Tek başıma takılırken bunu kullanıyorum ben, arkadaş olunca sarı. yoksa para kalmaz cepte Cheesy
#11
(17.08.2016, Saat: 00:31)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı kapıya çıkıyor ki, provisioning'e sırf bu yemeği yapmak için 20 skill puanı harcamak gereksiz bana sorarsan. Alternatif olarak Max hp + magicka recovery yemeği var onu deneyebilirsin. Tek başıma takılırken bunu kullanıyorum ben, arkadaş olunca sarı. yoksa para kalmaz cepte Cheesy

Şahsen max hp + magicka regen içeceği böyle bi buildde yararlı bulmuyorum. 9-10k stamina bence az. Yada benim oyun tarzıma göre yeterli değil diyelim. Stamina karakterlerle pvp oynamaya alışık olduğum için staminamı idareli kullanamıyorum koşup savaşa giriyorum falan  Big Grin Bu sarı yemekte stamina recovery 900 olunca 10k stamina baya bi yeter gibime geliyor. Zaten sende öyle demişsin. 8 saniyede kaybettiğin staminayı geri kazanıyorsun. Ayrıca benim magicka regen Kagneracs - Vampir ve mundusla birlikte 1600 (repentance yok), mundusu spell damage yapabilirim. Artık en kötü 25-30k ya 10 tane almak Big Grin Çünkü cidden cuk oturan bir yemek.
#12
5 Fasalla yerine 5 Reactive kullanabilirsin. Ben son zamanlarda böyle kullanıyorum. Geri kalan hepsi aynı, stun yediğimde duruma göre kırmıyorum damage yemediğimden dolayı. Öyle olunca stamina çok rahat yetiyor. Vampirlik ve hp + magic regen yemek yiyince 2k magicka regen oluyor Cheesy Mundus da regendi bu arada, onu damage yapmak daha iyi olur ama üşengeçliğimden gidemiyorum Tongue
#13
Ölmüyoruz kolay kolay. Ben de Merte heavy stam dk ile eşlik ediyorum. 2vs6-7 yapıyoruz 2-3 kişi alıyoruz ardından zerglerin tecavüzcüne uğruyoruz. Yok mu şöyle kendine güvenen bi dps 3. Olacak?
#14
(18.08.2016, Saat: 13:26)Gaiden Shinji link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ölmüyoruz kolay kolay. Ben de Merte heavy stam dk ile eşlik ediyorum. 2vs6-7 yapıyoruz 2-3 kişi alıyoruz ardından zerglerin tecavüzcüne uğruyoruz. Yok mu şöyle kendine güvenen bi dps 3. Olacak?

Hocam şimdi DK'nın %12 lik healing received pasifi var. Rally+Vigor ile ortalama kaç health alıyorsunuz? Stamina karakterlerle (Stam Templar) oynarken en büyük sıkıntım HoT. Canım %50'ye falan düşünce Vigor ile bile toparlayamıyorum (Sacret Ground pasifi ile 1.5k ortalama basıyorum). Stam DK buildlerine bakıyorum Heavy Armor giymiş bi Stam DK'ya 5-6 kişi dalmasına rağmen ayakta kalıyor. Hani Magicka DK olsa neyse gider Deep Breath yapar, Power Lash, Burning Embers falan atıp canı fuller ama Stam DK'da nasıl oluyor anlamıyorum tam.
#15
[member=5456]Umzut15[/member] Igneous Shield . Major Vitality potion . Malu... Tövbeler olsun .