Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Magicka Templar PvP Build -Out of Date-
#1
Build şuan kullanılabilir değildir.


Yeni gelen update ile damage shieldlerin yarıya düşmesi ve alınan damagelerin azalması eskiden pvpde support dışında pek etkili olmayan templar classını pvpde çok etkili olabilecek bir hale geldi. Kullandığım ve üzerinde çalıştığım buildi herkes ile paylaşarak gelişimini hızlandırmak istedim.

Öncelikle ırk olarak Breton, Dunmer, Altmer en iyi seçenekler olacaktır. Pvp de kaynaklar önemli olduğunu için Breton diğer ırklara göre bir adım öndedir diyebilirim. Boon olarak şuan Apprentice kullanmaktayım ama magicka sorunu yaşıyorsanız Atronach seçmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Hedeflediğim health 22-23k. Stat pointlerinizi yeterli health a ulaşana kadar health kalan magicka olacak şekilde vermelisiniz. Bu size 4-5 kişilik bir grupla tek başınıza kaldığınızda da yeterli olacaktır. Ben içecek kullanmayı tercih ediyorum. Nedeni ise kaynakların çokluğundan ziyade yenilenmesi daha büyük önem taşıyor. Üçlü içecek kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Pot olarak 3 farklı pot kullanıyorum;
Panacea of Detection -> Sadece sneak olan birisini gördüğünüzde kullanmanız yeterli olacaktır.
Panacea of Spell Power -> Bunun yerine normal Magicka Potionları kullanabilirsiniz. Fakat entropy i sürekli aktif tutamıyorum fight sırasında bu yüzden buradan %20 ekstra spell power kazanıyorum.
Panacea of Stamina -> Genelde öldüğümde staminam bitmiş oluyor. Bu yüzden bu pot size çok faydalı olacaktır.


Giysilere gelince ben 5 heavy 2 light armor giyiyorum.
4x Storm Knight (Hepsi armor)
5x Healer's Habit (2 Parça armor 3 parça takı)
2(3)x Torug's Pact (1 parça armor(heavy/nirn) Destruction Staff(nirn) / 2x Sword of Torug's Pact (Defending - Sharpened))

Eğer isterseniz Storm Knight yerine Martial Knowledge kullanabilirsiniz. Böyle yaptığınız takdirde üçlü yemek yemeniz daha çok işinize yarayacaktır.


Champion pointleri aşağıdaki şekilde dağıtırsanız iyi sonuçlar alacaksınız.
The Warrior
Hardy ve Elemental Defender arasında paylaştırın. Her ikisi 25 civarına geldiği zaman Block Expertise bonusuna 10 puan verebilirsiniz.
The Mage
Elfborn için 5 puan yeterli olacaktır. Kalan puanlarınızı 2 Blessed, 3 Elemental Expert şeklinde paylaştırın.
The Thief
Burada puanlarınızı 12 Magician, 8 Arcanist, 1 Tumbling şeklinde paylaştırabilirsiniz.


resim

Destruction staff sizin 1vs1 için kullanacağınız bar olacak. Fight sırasında en önemli skilleriniz Destructive reach ve Total dark. Bunlar rakibinizin staminasını bitirmek için en etkili skilleriniz olacak. Fighta girişte rakibiniz yere düşene kadar Destructive Reach spamlayın. Rakibiniz yere düştükten sonra eğer entropy kullanmadıysanız onu kullanıp force pulse + medium atack yapın. Rakibiniz kalktıktan yaklaşık 2sn sonra Total darkınızı atın ve tekrar Destructive reach atmaya başlayın. Bu döngüyü rakibinizin canı %30-40 civarına inene dek tekrarlayın. %30-40 ları gördüğünüzde diğer barınıza geçip Radiant Oppression spamlamaya başlayın. Eğer rakibiniz kendine heal atıyorsa Blazing Spear ile stun atabilirsiniz. Karşınızda dk olduğu zaman Puncturing Sweep ile atak yapmanız daha iyi olur. Çünkü bu skill aoe olarak geçtiği için reflect edilmez. Barınızdaki Breath of Life ve Purifying Ritual sizin hayatta kalmanızı sağlayacak skiller. Bu skiller ile kendinizi veya bir arkadaşınızı ayakta tutabilirsiniz. Ulti olarak ben nova kullanmayı tercih ediyorum. Genelde 2 veya 3 kişiden daha kalabalık grupların içine attığımda melee dövüşen kişiler ya bana vuramıyor yada vurmaya çalıştığında canı çok hızlı bir şekilde iniyor. Kesinlikle nova kullanmanızı tavsiye ederim. Eğer benim gibi ekstra damage vermeyi seviyorsanız Purifying Ritual yerine Reflective Light koyup onuda rakiplerinize karşı kullanabilirsiniz.


Şimdilik buildin durumu bu. Fakat geliştirmeye devam ediyorum ve sizlerinde önerileri ile etkili bir build oluşturabileceğimize inanıyorum. Eğer önerileriniz varsa bu konu altına yorum yaparak veya oyun için bana mail atarak önerilerinizi bana ulaştırabilirsiniz. Hepinize İyi oyunlar, İyi Günler.


Kullanıcı Adı :[member=4257]conq451[/member]
#2
AD'de Mekos adında bir Templar 50k hp yaparak blazing shield ile 8k civarında damage atıyordu. Damageler yarıya düştüğünden kolay kolay hp si düşmüyor ve blazing shield'in seviyesi toplam hp nin %25'i olduğu için hayvani bir damage shield oluyor üzerinde. Bunu sürekli patlatarak milleti kesiyor. Güzel bir taktik aslında, templarlar bunu bir düşünsün Cheesy
Eline sağlık ve başarılar.
#3
(03.09.2015, Saat: 16:17)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: AD'de Mekos adında bir Templar 50k hp yaparak blazing shield ile 8k civarında damage atıyordu. Damageler yarıya düştüğünden kolay kolay hp si düşmüyor ve blazing shield'in seviyesi toplam hp nin %25'i olduğu için hayvani bir damage shield oluyor üzerinde. Bunu sürekli patlatarak milleti kesiyor. Güzel bir taktik aslında, templarlar bunu bir düşünsün Cheesy
Eline sağlık ve başarılar.
Cheesy ellerine sağlık hiç kaybettimi o arkadaş Cheesy.
#4
O adamı görmüştüm ama magicka stamina az olucak sorun çıkarır mı bilemiyorum. Denemeyi düşünüyorum ama aklımda o build ile ilgili soru işaretleri var hala.
#5
şuan o buildden daha iyi bir templar buildi olmaz olamaz..
#6
Bahsettiğiniz buildi denedim. Eğlence amaçlı güzel bir build fakat 1v1 de yada ufak bir zerg karşısında işiniz zor. Ayakta kalıyor evet ama sadece ayakta kalıyor. Zaten genelde size vurmamaya başlıyorlar sizinde dps yapacak skilliniz yok denecek kadar az. Ne ölüyor ne de öldürüyor diyebilirim. Grup için güzel tavsiye ederim. Kendinizi yem yapıp tüm dikkati üstünüze çektiğinizde takımınız onların üstüne çökebilir Wink Ama solo oynamayı düşünüyorsanız işiniz zor. Çok yüksek hpye sahip olmak için stamina ve magickadan kısıyorsunuz. Bu sebeple skill spamlamak diye bir tabir kalmıyor. BoL ile ayakta kalırım diye sakın düşünmeyin attığınız heal 1k civarı ve 2-3 kere attığınızda magickanız bitiyor. Yemeksiz 44k health ile oynadığımda tek başıma ufak bir zergin ortasına atlamıştım. Sadece immovable ve blazing shield ile 4-5 kill almıştım. Fakat karşı takımda heal atan olmamıştı eğer heal atan birileri olsaydı onları bile alamazdım. Kendime heal atamıyorum üstüne karşı taraf heal alıyor. Ekstradan blazing shield dışında dps skillimde yok. Dolayısıyla iş yapmıyor. 7k civarı shield oluyordu üzerimde. 50k hp ile bu 9k civarı olacaktır. Yinede denemek isteyenlere yardımcı olabilirim oynaması zor ve zevkli.
#7
bu buildi şu anda kullanabilirmiyiz yoksa dps magicka templar için yeniden araştırma yapmak gerekir mi?