Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Main Quest Listesi
#1
Bu rehberde bir sonraki ittifakın haritasına nasıl geçileceğini anlattım. Coldharbour aşaması karışık ve çoğu kişinin takıldığı bir yer. Takıldığınız yer varsa bu konudan sorabilirsiniz.

--Bu rehber ağır spoiler içerebilir.--

Oyunda ana görevleri veren kişi Prophet adında bir ihtiyar. Harborage ise görev üssümüz. Normalde her 5 levelde bir size görev verecek. Fakat siz ana görevleri yapmayıp ilerleyen levellerde de yapabilirsiniz. Ana görevi kaçırdım gibi bir durum yok oyunda. Görevler tüm ittifak oyuncuları için aynı. Ayrıca her ana görevin sonunda 1 skill puanı ile ödüllendirilirsiniz.

Ana görevlerin listesi, (Görevlerin Journal'deki üst başlığı yanında yazılmıştır)
 • Soul Shriven in Coldharbour - (Main Quest)
 • The Harborage -(Main Quest)
 • Daughter of Giants - (Main Quest)
 • Chasing Shadows - (Main Quest)
 • Castle of the Worm - (Main Quest)
 • The Tharn Speaks - (Main Quest)
 • Halls of Torment - (Main Quest)
 • Valley of the Blades - (Main Quest)
 • Shadow of Sancre Tor - (Main Quest)
 • Messages Across Tamriel - (Main Quest)
 • The Weight of Three Crowns - (Main Quest)
 • Council of the Five Companions - (Main Quest)
 • The Army of Meridia (DETAYLAR AŞAĞIDA) - (Coldharbour)
  • [li][iurl=#woods]Into the Woods[/iurl]
  [/li]
  • [li][iurl=#embrace]The Shadow's Embrace veya An Unusual Circumstance[/iurl]
  [/li]
  • [li][iurl=#light]Light from the Darkness[/iurl]
  [/li]
  • [li][iurl=#vanus]Vanus Unleashed[/iurl]
  [/li]
  • [li][iurl=#shackle]Breaking the Shackle[/iurl]
  [/li]
 • Crossing the Chasm - (Coldharbour)
 • The Harvest Heart - (Coldharbour)
 • The Citadel Must Fall - (Coldharbour)
 • The Final Assault - (Coldharbour)
 • God of Schemes (Son Görev) - (Main Quest)


Coldharbour'daki görevlerin listesi (Journal'de Coldharbour olarak geçer)

1-) The Army of Meridia Görevleri


[img alt="Coldharbour Main Quest Location"]http://www.elderscrollsturk.com/resimler/coldharbour-main.jpg[/img]


Bu bir görev değil görevler dizisi. Coldharbour'da haritada gösterilmeyen iki yere gidip görev almalıyız. İlkiyle başlayalım.

Görev Dizisi 1

[anchor=woods]Into the Woods[/anchor]

Coldharbour haritasının solunda Lightless Oubliette adındaki yere doğru gidin. Yol üzerinde ufak bir kampta Abandoned Pack adında bir quest işareti göreceksiniz. Bu görevi alın ve Into the Woods görevi başlayacak.
Görev sonunda Lamia veya Wood Elf'e yardım edeceksiniz. Seçiminize göre sonraki görev gelecek.

[anchor=embrace]The Shadow's Embrace veya An Unusual Circumstance[/anchor]

Bir önceki görevde yaptığınız seçime bağlı iki görevden birini alıyorsunuz. Herhangi bir olayı yok.

[anchor=light]Light from the Darkness[/anchor]

Ayleid kralı Laloriaran Dynar'ı kurtarmalıyız. Bunun için öncelikle üç tane kristal parçasını alacağız. Üçünü elde ettikten sonra görevin karmaşık kısmı başlıyor. Şimdi bu kısımda kristaldeki ışık huzmesini bir sonraki kristale aktararak böyle böyle son kristale getirip kralı esaretten kurtaracağız. İlk başta saçma gözükse de aslında değil. Eğer grafik ayarlarınız düşükse sadece bu görev için Medium veya High yapın. Şimdi olay şu, ışığın geldiği son kristale dört açıdan bakın. Parlak olan kristalin bir kenarı bombeli yani şişkin olması lazım. Bu şişkinlik ışığın gideceği yönü gösteriyor. Eğer şişkinliği bir kristale hedef gösterirseniz ışık huzmesi o kristalle bağlantı kuracak. Örnek olarak şu resmi kullanalım;

İçeriği GösterSpoiler:

Parlaklığın sağ tarafında bir şişkinlik görmüşsünüzdür. Yani demek oluyor ki bu ışık sağa gidecek. Sağında da kristal varsa bağlantı kurulur. Kristale tıkladığınızda kristal saat yönünde dönüyor. Kralın önünde ve arkasında bulunan iki kristal bulmacasını bu şekilde çözün ve ilk görev dizisini bitirin.
Ardından Hollow City'ye gidip görevi bitireceğiz.

Görev Dizisi 2

[anchor=vanus]Vanus Unleashed[/anchor]

Şimdi de haritanın sağına gidiyoruz. Burada Black Forge var. Buraya gittiğinizde Projection of Vanus Galerion size bir görev verecek. Galerion'un sağlığını, magickasını, staminasını toplayıp görevi bitiriyoruz.

[anchor=shackle]Breaking the Shackle[/anchor]

Vanus üç beş işlem yaparken biz de onu koruyoruz. Bu görevle The Army of Meridia görev dizisi bitmiş oluyor.
Groundskeeper ile konuştuğunuzda daha fazla destek toplamayı seçebilir veya bir an önce görevi bitirmek istiyorsanız fazla adama gerek yok deyip kısa kesebilirsiniz. Burası önemli.

2-) Crossing the Chasm

The Army of Meridia görevinden sonra Coldharbour'daki ana görevlerimize devam ediyoruz. Görevin zor bir yanı yok, talimatları izleyin yeter.

3-) The Harvest Heart

Bu görevde dört tane vampir öldürüp kanlarını almalısınız. İlk önce vampirleri öldürün. Ardından haritada işaretli yerlere gidip kanı buralara atın. Görevin son aşamasında Vanus Galerion veya Vignar the Red'den birine yardım edeceksiniz. Seçiminizi yapın, sonraki görevleri etkilemiyor bu tercihiniz.

4-) The Citadel Must Fall

Oyunun size vereceği talimatları izleyin.

5-) The Final Assault

Yanınıza Cadwell, Darien Gautier, Skordo the Knife ve Tzik'nith ten birini yardımcı olarak alacaksınız. Pek bir farkları yok, işi bitiren yine siz oluyorsunuz. Görev bittiğinde Ayleid kralı Laloriaran Dynar ölüyor. Bu görevden sonra ana görevin son görevi God of Schemes başlayacak. Onu da yaptığınızda ana görevler tamamlanacak ve böylece Cadwell's Silver görevi başlayacak. Bu görev ile bir sonraki ittifakın haritasına geçebileceksiniz.


Cadwell's Almanac ana görev listesi için tıklayın.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
The Harvest Heart görevindeki vampirlerden hastalık kapabiliyor muyuz?
#3
(14.08.2017, Saat: 01:45)Jelkala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: The Harvest Heart görevindeki vampirlerden hastalık kapabiliyor muyuz?
Hayır. Vampir shrinelarının olduğu haritalarda bazen random olarak spawnlanıyorlar o şekilde vampir olabilirsin. Bangkorai, riften, reapers march.
Bangkoraide evermore wayshrine arkasındaki tepeliğin oralarda bazen vampirler oluyor onlardan kapabilirsin.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#4
Merhaba Beyler,

Oyunda yeniyim ana görevleri bitirdim, Cadwell's Silver görevi başladı fakat haritada beni yönlendirmiyor görevin açıklamasında belli haritaları geziceksin diyor tam olarak ne yapacağım konusunda aydınlatırsanız çok sevirim.

ana görevi bitirdiğimde 20 lvldim, 28 lvl oldum hala mal gibi geziyorum =D
#5
(05.09.2017, Saat: 00:59)Lord Dragline Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba Beyler,

Oyunda yeniyim ana görevleri bitirdim, Cadwell's Silver görevi başladı fakat haritada beni yönlendirmiyor görevin açıklamasında belli haritaları geziceksin diyor tam olarak ne yapacağım konusunda aydınlatırsanız çok sevirim.

ana görevi bitirdiğimde 20 lvldim, 28 lvl oldum hala mal gibi geziyorum =D
Cadwell silver bir görev değil bir süreç. Dediği gibi yapacaksın, hangi haritaya git diyorsa o haritaya gidip görevlere başlayacaksın.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#6
(05.09.2017, Saat: 01:16)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cadwell silver bir görev değil bir süreç. Dediği gibi yapacaksın, hangi haritaya git diyorsa o haritaya gidip görevlere başlayacaksın.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nasıl yani açıklamada yazan haritalardaki bütün yan görevleri bitirmem mi gerekiyor yoksa ikişer üçer yapsam kafi midir?
#7
(05.09.2017, Saat: 01:28)Lord Dragline Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasıl yani açıklamada yazan haritalardaki bütün yan görevleri bitirmem mi gerekiyor yoksa ikişer üçer yapsam kafi midir?
Hangi ittifaktasın? Diyelim maviysen, sarıların görevlerini yapacaksın. Tümünü, silver bu. Bir de cadwell gold var, onda da kırmızıların görevlerini yapacaksın. Yani hesaplamadım ama silverda 200 e yakın belki fazla görev yapacaksın. Hangi ittifakta olduğunu bilsem daha iyi yardımcı olabilirim.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#8
(05.09.2017, Saat: 01:33)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hangi ittifaktasın? Diyelim maviysen, sarıların görevlerini yapacaksın. Tümünü, silver bu. Bir de cadwell gold var, onda da kırmızıların görevlerini yapacaksın. Yani hesaplamadım ama silverda 200 e yakın belki fazla görev yapacaksın. Hangi ittifakta olduğunu bilsem daha iyi yardımcı olabilirim.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Daggerfall'da Orc ırkıyım, Aldmeri dominiona gönderiyor beni
[+] Lord Dragline isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#9
İşte o zaman dediğim gibi aldmeri dominiondaki görevleri tamamlayacaksın. Onlar bitince cadwell gold adıyla ebonheartın görevlerini bitirmen gerekecek. Eğer niyetin görev yapmaksa cadwelli kafaya takmadan karşına çıkan görevi yap. Level atlamak xp kazanmak için görev yapıyorsan uğraşma level farmla.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#10
(05.09.2017, Saat: 01:43)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte o zaman dediğim gibi aldmeri dominiondaki görevleri tamamlayacaksın.  Onlar bitince cadwell gold adıyla ebonheartın görevlerini bitirmen gerekecek. Eğer niyetin görev yapmaksa cadwelli kafaya takmadan karşına çıkan görevi yap. Level atlamak xp kazanmak için görev yapıyorsan uğraşma level farmla.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aynen deli divane gibi gezinmemin bi alemi yokmuş ozaman giryim çift kılıç ibareli bi yere bide party buldum mu miss =))
Bu arada sırf meraktan soruyorum; bu Cadwell's silver,gold bitince ne veriyor =DDDD
#11
(05.09.2017, Saat: 01:52)Lord Dragline Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen deli divane gibi gezinmemin bi alemi yokmuş ozaman giryim çift kılıç ibareli bi yere bide party buldum mu miss =))
Bu arada sırf meraktan soruyorum; bu Cadwell's silver,gold bitince ne veriyor =DDDD
Ben 2 3 sene önce yapmıştım, bir şey vermiyordu sanırım. Bu zaten görev değil, achievement tarzında bir progress. J basıp günlüğü açtığında sağ üstte yazar detaylar. Hangi haritada hangi questleri yapman gerektiği.

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
#12
Motif veriyor Gold'u bitirdiğin zaman . Soul Shriven mıydı neydi . Homestead ile getirdiler onu da . Sarı kitap gönderiyor mail ile .
#13
(05.09.2017, Saat: 12:08)LiofaTR Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Motif veriyor Gold'u bitirdiğin zaman . Soul Shriven mıydı neydi . Homestead ile getirdiler onu da . Sarı kitap gönderiyor mail ile .

Çok teşekkürler sizlerde olmasanız deli dana gibi dolanıcaz haritalarda =))