Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Mavi Yüzey Sorunu
#1
Sanırım SMIM yükledikten sonra interiorlarda avizeler ve duvar şamdanları mavi yüzeyli oldular yani kaplamasız mavi bir şekilde duruyorlar bu sorunu yaşayıp çözümü bilen var mı? Başka bir konu açmadan bir sorunum da Nexus sitesinden NMM ile yükleme yapamıyorum NMM açılmıyor veya açık olsa bile indirmiyor bir süredir.
#2
Selamlar,

Yüklediğin modlardan birisi ekstra bir mod yüklemeni gerektiriyorsa bu yüzden olmuş olabilir. SKSE gibi modlar diğer modların çalışmasına yardımcı oluyor.
İlgili modu kaldırdıktan sonra benim sorunum çözülmüştü. Benim sorunum bazı karakterlerin vücutlarında texture olmaması ile alakalıydı. Modu kaldırıp sorunu çözmüştüm. Aynı tarzda farklı bir mod yüklemiştim...

Saygılar,iyi forumlar  Cool
#3
Kardeşim nmm bozuk demişsin SMIM manuel olarak kurduysan eksik kurmuşsundur büyük ihtimal.
#4
Manuel kurma. NMM sil, sıfırdan son versiyonunu kur. Sonra SMIM indirip NMM ile kur. Ama sahip olduğun mod ve DLC'ye göre doğru seçim yaptığından emin ol. Bu arada kullandığın modlara göre load order sırası modun açıklamasında yazıyor, oraya göre kurduğundan da emin ol. Baktın sorun devam ediyor, kullanma. 2k textures falan kur..
#5
Büyük ihtimal bir dosyayı eksik atmışındır. BSA yada texture adlı klasörü.
#6
Düz mavi objeler, yani hiç bir doku izi olmayanlar, texture (kaplama) dosyalarının model ile ilgili olanlarının tamamını görmüyorum demektir, yani ya yanlış yerdeler ya da yoklar.
Eğer Mavi ama garip bi biçimde kaplamanın dokuları var ise objede, bu da Color Map (texture'lerden biri, hatta en önemlisi adı üstünde, renkli olan) eksik veya yanlış yerde demektir.
Yani Color Map görüntülenemiyor ama Normal Map orada.
texture.dds = Color map
texture_n.dds = Normal map

Yani başka mod ile alakalı değil, tamamen eksik ya da yanlış kurulum.