Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Melez Ejderha
#1
[fon‌t=arial black]AÇIKLAMA[/font]

Bu rehberle sadece ejderhaların ruhlarını almakla yetinmeyip aynı zamanda ejderhaya dönüşebilen bir Ejderdoğan karaktere sahip olacağız.

resim


[fon‌t=arial black]KARAKTER BİLGİLERİ[/font]

[fon‌t=arial black]IRK:[/font] Nordlar, Ejderdoğan'a saygı duyarlar. Bu yüzden karakterimiz Nord olacak.

[fon‌t=arial black]HİKAYE:[/font] Karakterimiz henüz 7 yaşındayken Grelod the Kind'in yetimhanesinden firar edip Loreius Farm'da çiftçilik yapmaya başlar. Yeterli sermayesi olduğunda çiftçiliği bırakıp seyyar tüccarlık yapmaya karar verir. Yaptığı işlerden fazlasıyla kar eden karakterimiz artık gezmekten bıkmıştır ve seyyar tüccarlık yapmak istemez. Ticaretin merkezi olan Whiterun'da dükkan açmak için hemen yola koyulur ve yolda Stormcloak kampını görür. Mallarını satmak için kampa girer. Silahlar ve zırhlar nöbet tutan askerlerin bile epey ilgisini çekmiştir. Bu dikkat dağınıklığından yararlanan Legion askerleri bir baskın düzenler ve yakaladığı bütün isyancılarla birlikte karakterimizi kütüğe yollar.

[fon‌t=arial black]STATLAR:[/font] 1 Kuvvet, 1 Sağlık, 1 Efsun

Çoğu Ejderha yetenekleri Efsun harcar. Karakterimiz tank tipi olacağı için hepsine teker teker verilmelidir.


[fon‌t=arial black]YETENEKLER[/font]

Az yer kaplayıp konunun düzenini bozmaması için tek resim haline getirdim. Umarım okuyabilirsiniz.

resim

[fon‌t=arial black]OYNANIŞ:[/font]

Ejderhalarla dostsunuz ve ruhları gerekmedikçe, görev icabı dışında onlar size saldırmadıkça ejderhalara saldırmayacaksınız. Bütün ırklara karşı seviyeli olacaksınız. Hırsızlıktan uzak duracak ve kılıcınızı masumlardan uzak tutacaksınız. İç savaşta tarafınız olmayacak. Eğer tarafınızı soran olursa cevap vermeyip geçiştireceksiniz. İyi niyetlisiniz fakat size ve bir yakınınıza yapılan kötülükleri unutmayan bir kindarsınız. Önceliğiniz Alduin'i ve Miraak'ı tarihin tozlu sayfalarına gömmek.

[fon‌t=arial black]MODLAR:[/font]

[fon‌t=arial black]Burning Skies - Flyable Dragon Races 3:[/font]
Ejderhaya dönüşmek ve ejderhaların saldırmaması için bu mod kesinlikle yüklenmelidir. Yanlarına gittiğinizde bazen sizinle konuşurlar.
İndirme Linki

[fon‌t=arial black]Dragon Soul Relinquishment:[/font]
Shout atma sürelerini azaltmak / kaldırmak için bu modu kullanabilirsiniz. Ya da Amulet Of Talos'u takarak idare edebilirsiniz.
İndirme Linki

[fon‌t=arial black]İlk rehberim. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim. [/font]
#2
Açıkçası dikkatimi çeken ilk build rehberi oldu. Eline sağlık.
#3
(14.09.2015, Saat: 19:28)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası dikkatimi çeken ilk build rehberi oldu. Eline sağlık.

Teşekkür ederim.
#4
(14.09.2015, Saat: 19:28)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açıkçası dikkatimi çeken ilk build rehberi oldu. Eline sağlık.
Ejderhaya dönüşmek dışında ilgi geçen bir yanı yok Cheesy
#5
(14.09.2015, Saat: 19:59)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejderhaya dönüşmek dışında ilgi geçen bir yanı yok Cheesy

Evet, belki de diğer buildler bu ilgi çeken yanı vermediği için ilgimi çekememiştir. Ben build kullanan biri değilim ama bir gün kullanırsam o bu build olur.
#6
(14.09.2015, Saat: 19:59)Legolas link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ejderhaya dönüşmek dışında ilgi geçen bir yanı yok Cheesy

Olay zaten o. Sen nasıl bir şey bekliyordun ki? Aslında mod yapımcısı modu biraz daha geniş tutup diğer ejderhalarla çocuk yapma gibi şeyler ekleyebilirdi. Sonrada ailecek uçardık.  Tongue
#7
Onu demiyorumki,aslında ilgi çekici buildlerde var ama [member=2622]Sesl1harf[/member] in diğer buildler ilgisini çekmemiş. Bende ejderhaya dönüşmek ilginç gelmiştir dedim sadece. Bu modu daha önce görmüştüm,aslında build değilde daha böyle Skyrim'den sıkılan için özgürce uçmak zevkli olur baya.
#8
Buildi modla yapmışsın dostum.
#9
Çok güzelmiş bence.İlgimi çekti.Ejderha olup yukarılara çıktıkça bilgisayarın kasacağını düşündüğüm için indiremeyeceğim.
#10
Tipik, hepimizin ilk başta yarattığı Nord karakter. Sadece mod eklemişsiniz.

Yine de teşekkürler.
#11
Tüccar ejderdoğan mı olur ne biçim şey bu :E
#12
(14.09.2015, Saat: 21:19)Magnus link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Buildi modla yapmışsın dostum.

Modla yapmak yasak mı?

(14.09.2015, Saat: 23:44)SHYAH link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok güzelmiş bence.İlgimi çekti.Ejderha olup yukarılara çıktıkça bilgisayarın kasacağını düşündüğüm için indiremeyeceğim.

Daha önce eski bilgisayarımda modu denedim. Önüme fazla kalabalık bir grup çıkmadıkça pek fazla performans kaybı yaşamadım.

(14.09.2015, Saat: 23:52)Beygir link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tipik, hepimizin ilk başta yarattığı Nord karakter. Sadece mod eklemişsiniz.

Yine de teşekkürler.

Nordlar, Mistik çağlarda shout kullandılar ve Ejderdoğan'a saygı duyan bir ırk. Karakter bolca shout kullanacağı için en yatkın ırk Nord. Eğer önceden Dunmerlar shout kullansaydı seçeceğimiz ırk Dunmer olurdu.

Evet, Skyrim'e yeni başlayanlar genelde Nord oluyor fakat "Vatan, millet, Sakarya" diyerek Stormcloak tarafını tutuyorlar ve daha çok altın kazanmak için bir hışımla ejderhaları katletmenin peşine düşüyorlar. Onları suçlamıyorum. Sonuçta ejderha öldürmek iyi bir gelir kaynağı ama bu karaktere ters.

(15.09.2015, Saat: 00:14)LifeHunter99 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tüccar ejderdoğan mı olur ne biçim şey bu :E

Legion tarafından yakalanıp Helgen'e götürülene kadar hikaye icabı tüccarlık yapıyor.
#13
güzelmiş deneyecem saol Smile