Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Modlar Meğer Oyunu Katlediyormuş
#1
Öncelikle meraba bi kaç gün önce bir anket vardı oyunu modla oynamak diye bir anket bu anketen sonra şunu farkettim oyunu hiç modsuz bitirmemişim benim mod yükleme anlayaşım baya farklı 118 yakın mod var bende neyse oyunu modsuz oymıyım dedim ve save başlattım ana senaryoyu bitirip modlandırıcaktım ama şunu farkettim skyrim modla oynayamak aşırı derecede orjinalliği bozuyo bazı gerekli modlar var ama abartmak gerçekten çok kötü sonuçlar açıyo bu arada oyunu ana senaryoyu bitirip modlandıracağım için herkesin fovori modunu aşığa yazmasını istiyorum bu sayede bende oyunu en çok kullanılan modları indirmiş olurum nexus girdiğimde mod görmemiş fakir köylü oluyorum abartmadan modlandıracağım işte ohh bu yüzden de kulanılan mod yüklemek isitiyorum forumu biraz araştırdım 2 yakın fovori modum var zaten skyuı ve Climates Of Tamriel  bu modlar neden sevdiğim belli  kahve
#2
Arbalet çeşitliliğini artıran mod vardı o aslında Skyrim'de olması lazımdı. Oyunu da bozmuyor bence. Birkaç tane daha vardı da uzun süredir oynamıyorum unuttum.
#3
Abartılı olmayan zırh modlarını şiddetle tavsiye ederim.Skyrim'in doğallığını bozmayan modlar bunlardır kardeşim. Cool
#4
Böyle bence gereksiz olan Anime modları saçma sapan zırhlar falan oyunun orjinalliğini bozar tabi. Ama birçok Lore dostu oyunun orjinalliğine destek bile sağlayan çok güzel modlar var. Mesela Teecem'in dediği Crossbow Basic Collection niye Daedric Crossbow yok oyunda ? Benim gibi şuanda Warrior/Mage tarzı kasan biri olarak Crossbow kullanıyorum. Ama Daedric Crossbow modunu kullanıyorum çok güzel. İmmersive Weapons /Armors modları da çok iyi Lore Dostu modlar mesela.
#5
Run For Your Lives oyundaki çok büyük bir saçmalığı gidermiş örnek olarak.Köye ejderha saldırıyor hançeri kapan herkes ejderhaya atlıyor.Çok büyük saçmalık.Sonrada ölüp oyunu mahvediyorlar Cheesy
#6
(26.08.2015, Saat: 22:19)Alff K. link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Run For Your Lives oyundaki çok büyük bir saçmalığı gidermiş örnek olarak.Köye ejderha saldırıyor hançeri kapan herkes ejderhaya atlıyor.Çok büyük saçmalık.Sonrada ölüp oyunu mahvediyorlar Cheesy
Immersive Citizens onu kapsıyor zaten. Dediğin mod yerine Immersive Citizens kurarsın, oyun dahada iyi hale gelir.
#7
o değilde şu lore dostu CBBE modları bir türlü çözemedim bu modları kuruyorum karekterim çirkin ördek yavrusunu dönüyo neyi nereye en ideal şekilde atılır aslında biri anlatsa çok op olur
#8
CBBE yükleyince bizim karakterimiz diğer NPC'lerin yanında çok güzel ve zarif kalıyor. O da ayrı bir saçmalık bence.
#9
(26.08.2015, Saat: 23:40)Beygir link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CBBE yükleyince bizim karakterimiz diğer NPC'lerin yanında çok güzel ve zarif kalıyor. O da ayrı bir saçmalık bence.
Bu saçmalık dediğin şey için Inhabitants of Skyrim - NPC Overhaul veya The Ultimate NPC Overhaul tarzı modlar var. Biraz araştırmayla her şey yapılabilir.
#10
(26.08.2015, Saat: 23:40)Beygir link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: CBBE yükleyince bizim karakterimiz diğer NPC'lerin yanında çok güzel ve zarif kalıyor. O da ayrı bir saçmalık bence.
cbbe direk olarak bütün bayanları etkilemiyor muydu?
#11
(27.08.2015, Saat: 02:07)princehektor link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: cbbe direk olarak bütün bayanları etkilemiyor muydu?
Etkiliyor ama El,Ayak uyumları tam olarak sağlanımıyor mesela yaşlı kafası genç eli falan oluyor.
#12
(26.08.2015, Saat: 23:46)Grogi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu saçmalık dediğin şey için Inhabitants of Skyrim - NPC Overhaul veya The Ultimate NPC Overhaul tarzı modlar var. Biraz araştırmayla her şey yapılabilir.
Inhabitants of Skyrim yüklemiştim lakin oyun Bethesda logosu geçtikten sonra kapattı kendini.
#13
valla internet bitti bitecek
#14
(27.08.2015, Saat: 10:59)Beygir link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inhabitants of Skyrim yüklemiştim lakin oyun Bethesda logosu geçtikten sonra kapattı kendini.
Çünkü eğer version 1 veya 2'yi kurduysan, apachiiskyhair kurman gerekiyor ( male ve female addon'u ile birlikte ).ApachiiSkyHair ise Racemenu ve Showracemenu precache killer gerektiriyor. Sen bunların hepsini kurmazsan, veya kurup da load order düzgün sıralamazsan tabi oyunun açılmaz.
#15
Kim ne derse desin oyuna yeni eşyalar ekleyen hiçbir mod lore-dostu değildir. Adam mesela gelmiş, önceki oyunlarda şu şu itemlar vardı, burada neden yok diye eklemiş, lore dostu demiş moduna. Nereden biliyorsun, belki Skyrim'de bu eşyalar kullanılmıyor? Var olan eşyaların görünümünü abartmadan değiştiren modları ben de destekliyorum ama 3-5 lore makalesi okumuş her eleman yaptığı moda lore friendly demeye başladı. Hayır efendim, oyuna yeni şeyler ekleyen hiçbir mod lore dostu değildir, münasip bir yerlerinizden element uydurmayınız.