Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Modlu Save Special Edition a Nasıl Aktarılır
#1
NMM kullanıyorsanız kolaylıkla halledebilirsiniz. Ben tr yamalar ve şu haritada yolları netleştiren mod hariç tüm modlarımı nmm ile kurdum.

1-) Normal skyrime girin. Modla gelen itemler varsa (demon hunter gibi) onları sahip olduğunuz herhangi bir evdeki sandığa boşaltın. Ev modlu olmasın. Ben breezehomedakine boşalttım. Hatta garanti olsun diye equip yapmadığınız herşeyi sandığa aktarın. Convenient horse modunu kullanıyorsanız attaki itemelri alıp sandığa aktarmayı unutmayın. Takipçilerinizi çıkarın. (Bu gerekli mi bilmiyorum ben garanti olsun diye çıkarttım. Serena hariç hepsi modla gelen takipçilerdi bendekilerin) Kaydedin oyunu ve çıkın.

2-) NMM yi açın. Plugins kısmından update-skyrim-heartfire-dragonborn-dawnguard hariç (vanilla legendary de olanlar kalacak diğerlerinn tiki kaldırılacak) hepsinin tikini kaldırın. Dosya doğrulama yapın steamdan ve böylece strings klasörü tekrardan dolacak. Oyuna girin bir save daha alın ve çıkın.

3-) Son aldığınız save i kopyalayıp belgelerimdeki mygames/skyrim special edition un save klasörüne atın.

4-) Special edition a girin. Load kısmından kopyaladığınız save i gösterin. Uyarı çıkarsa tamam deyin. Kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Şimdilik kaydedip oyundan çıkın.

5-) NMM ye tekrar gelin ve tüm o deaktif ettiğiniz pluginleri aktif edin.

Not: Apachi skyhair vb saç modu kullanıyorsanız karakteriniz kel olacaktır. Takipçiniz modluysa vanilla haine dönecektir. Thief Guilddeki kadına gidip kellik sorununu halledebilirsiniz.

Rehberin orjinali spoda; ben spodaki son maddede ufak bir sıkıntı yaşadım. Saç gelmedi basitçe kel kaldı karakter. Onun dışında önemli bir sıkıntı yok. Bi de Serena çok çirkin oldu tabi.


İçeriği GösterSpoiler:

Bunlar da yöntemin işe yaradığının kanıtı. Resimler special versiyonundan inanmayanlara steamdan linkte atarım.

İçeriği GösterSpoiler:
#2
Eline sağlık.
Bİr şey sormak istiyorum Türkçe yamaları halledebildinmi ?
#3
Şunuda yazayım çok modlu savelerde sorun çıkabilir çok fazla bug olur en sağlıklısı yenisini açmak.
#4
Tr yamayı halledemedim. İngilizce yani. Hocam 90+ modlu save i aktardım ben. Kellik ve Serana nın süper çirkinliği dışında bi sorun olmadı. Tabi direkt aktarmaya çalıştığımda oyundan atmıştı bende spodaki ingilizce olan yöntemi denedim işe yarayınca da foruma anlatımını yaptım.
#5
(28.10.2016, Saat: 18:16)Izanagi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tr yamayı halledemedim. İngilizce yani. Hocam 90+ modlu save i aktardım ben. Kellik ve Serana nın süper çirkinliği dışında bi sorun olmadı. Tabi direkt aktarmaya çalıştığımda oyundan atmıştı bende spodaki ingilizce olan yöntemi denedim işe yarayınca da foruma anlatımını yaptım.
250+ olanlar var. Cheesy Büyük ihtimal görevlere vs. oyuna pek etki etmeyen grafik modları yüklemişsindir o yüzdendir iskelet modları falan yüklediğinde sıkıntı çıkarır.
#6
https://modwat.ch/u/hosaf
geç gelen edit; önceki eskisi.