Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morihaus Kimdir?
#1
Pelinal'ın Şarkısı'nda "Morihaus’un, Kyne’ın oğlu olduğu katı bir gerçekliktir." diye geçiyor. Büyük ihtimal Kuzeyli birisi. Yani benim çıkardığım bu ama Türkçe kaynaklar göstererek cevap verirseniz sevinirim.
#2


Köle isyanında Nordic bir güç olan Thuam' u kullanınca Kyne ile iliskilendiriliyor ama bana sorarsan bence öyle bir şey yok.  Sadece şarkıda ovmek için aşırı bir söylem gibi.

Nord olup olmamasına gelirsek genel de İmperialic kültürde var bu kahraman Nordic kulturde pek rastlayamazsin ama Morihaus'un Morthal'de doğduğunu ve ondan sonra sehrin Morihaus'tan etkilenerek ismini ona itafen Morthal olarak değiştirildiği söyleniyor.
#3
Ben Alessia ile sevgililer sanıyordum. Nord konusuna gelirsek Kynareth yerine Kyne denildiği için böyle bir çıkarımda bulundum.
#4
Sevgililerde zaten nord olması ise büyük olasılık Kyne'nin oğlu olması ise biraz abartı.
#5
Bu adam erkek değil mi Shocked Kafam karıştı.
#6
Wut?  Adam erkek zaten hacı nerede kafan karıştı?
#7
(13.09.2016, Saat: 23:02)LichKing link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Morihaus Pelinal ile yakın olduğu biliniyor hatta bazı kaynaklar onların sevgili olduğunu söylüyordu.

Eşcinsel mi bunlar nasıl sevgili oluyorlar Cheesy
#8
Saka gibi. Pelinal ile Allesia yi karıştırdım kusura bakma doh

Güncellendi [time]1473798077[/time]
Allesia ile Morihaus sevgili Pelinal ne alaka ise.
#9
Teşekkürler forumumuzun muhafızı Cheesy
#10
Rica ederim ama bu mahallelerde sivilim. sir  Bu arada No lollygagging. 
#11
Minotaur olduğu da söyleniyor bu arada. Yarı tanrımsı bir şey, Kyne'nin oğlu. Kyne kendi oğlunu Alessia'ya insanların Ayleidlere karşı olan savaşında yardımcı olması için gönderiyor ama kara sevda işte. Morihaus Alessia'ya abayı yakıyor, Pelinal falan uyarıyor bunu saçmala olm sen tanrı evladısın o kız sana uymaz diye. Morihaus tınlamıyor basıyor nikahı. Sonra  bunların çocuğu Belharza mintoaurların soyu oluyor. Gönüller bir olunca samanlık seyran olurmuş Cheesy
#12
(13.09.2016, Saat: 23:56)mertusta link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Minotaur olduğu da söyleniyor bu arada. Yarı tanrımsı bir şey, Kyne'nin oğlu. Kyne kendi oğlunu Alessia'ya insanların Ayleidlere karşı olan savaşında yardımcı olması için gönderiyor ama kara sevda işte. Morihaus Alessia'ya abayı yakıyor, Pelinal falan uyarıyor bunu saçmala olm sen tanrı evladısın o kız sana uymaz diye. Morihaus tınlamıyor basıyor nikahı. Sonra  bunların çocuğu Belharza mintoaurların soyu oluyor. Gönüller bir olunca samanlık seyran olurmuş Cheesy

Boşuna demiyorum forumumuzun Bilge İmparatoru diye. Anlayacağım tarzda çok güzel anlatıyor adam Cheesy
#13
Kendisi burada insan olarak heykeli dikilmiş. Kyne'nin oğlu olayı ise Thum gücünden dolayı diye biliyordum.
#14
(14.09.2016, Saat: 00:06)LichKing link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendisi burada insan olarak heykeli dikilmiş. Kyne'nin oğlu olayı ise Thum gücünden dolayı diye biliyordum.

http://www.uesp.net/wiki/Lore:On_Minotaurs

ESO'yla biraz değiştirme yapmışlar o zaman sanırım.