Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind Başlar Başlamaz Abanoz Zırh ve 2000 Altın
#1
Öncelikle bu benim ilk büyük rehberim olacak, yanlışlarımı bildirirseniz sevinirim.

Oyuna başlıyoruz (Bu başlangıç kısmını pek anlatmayacağım eğer yeni başlıyacaksanız ilk başta vatansever'in rehberini okumanızı tavsiye ediyorum.) İlk başta limeware plateyi alıyoruz yere atıyoruz ve muhafıza goodbye deyip plateyi geri alıyoruz.  Bahçeden sonraki odaya geçiyoruz oradaki adama morrowind ve duties başlıklarını soruyoruz. O adamın yanındaki rafta arka tarafta warehouse key bulunuyor.
İçeriği GösterSpoiler:


 Burda adamın size bakmaması ve sizin çok hızlı olmanız gerekiyor. warehouse keyi alıyoruz ve hemen envanteri açıp geri yere atıyoruz sonra gelen pencereden adama goodbye diyoruz ve keyi yerden alıp odadan çıkıyoruz. Bu aldığımız anahtar direk karşıdaki warehouseyi açıyor warehouseye giriyoruz ve hemen soldaki yerdeki cratelerin içindeki bütün zırh ve kılıçları alıyoruz. Zırhlar ve kılıçlar dışında bişeyler almanızı tavsiye etmiyorum. Sonra warehouse dende çıkıyoruz. Fargoth a yüzüğünü veriyoruz ve tüccarın evine gidip aldığımız bütün zırhları satıyoruz.(Bundan sonra isterseniz Seyda Neen de bulunan görevleri yapabilirsiniz.)

Üzerinizde en fazla 10 ağırlık olmalı yoksa gideceğiniz yerde sıkıntı çekebilirsiniz belki (bütün eşyaları alamamak gibi). Şimdi silt strider tutup Vicec'e gidiyoruz. İlerdeki köprüden geçiyoruz sağ tarafta bir kayıkcı göreceksiniz onla konuşup travele basın ve Hlaulu kantonunu seçiyoruz(Orada Vivec,Hlaulu yazıyordur),yukarı çıkıp ordaki köprüden direk Redoran kantonuna geçiyoruz. Sonrasında binanın en üstüne çıkıp Redoran plaza ya giriyoruz. Redoran plazanın içindeki Dralor manora giriyoruz ve ilerideki merdivenlerden yukarı çıkıyoruz. (Buralara resim koyma gereği duydum.)
[Resim: Mvo4qM.jpg]
Resimde görülen kapıyı açıyoruz içeride bir kadın bulunuyor.
[Resim: Q7vGbj.jpg]
Resimde görülen drawerin içinde dralor treasury key adında bir anahtar bulunuyor o anahtarı almamız gerekiyor.
[Resim: XX9pO5.jpg]
Resimde durduğum yerde durun ve kapıyı kapatın şu resimdeki gibi olması gerekiyor:
[Resim: bGkRNm.jpg]
Böylece hem drawere ulaşabileceksiniz hemde kadına görünmeyeceksiniz. Drawerin içinden anahtarı alın ve buradan çıkıp Redoran plazaya dönün. Şimdi Redoran plazada Dralor treasuryi bulun ve içeri girin. Sağ taraftaki merdivenden aşağı inip Dralor vaultsa girin. Dralor vaultsun en alt katında bir cell door bulunmakta bu cell dooru açın ve içeri girdikten sonra geri kapatın içerde bir ordinator bulunuyor 1-2 saat bekleyin ordinator gidecektir sonra içerdeki zırhları filan alın ordan çıkacağınızda envanterinizin şu durumda olmasını tavsiye ederim:
[Resim: bsuiDPlBT2mb3N6IydauUA.png]
(Cam eşyalar oradaki bir crateden masanın üstünden ve rafta çkıyorlar.)Yeni abanoz zırhlarınız/kılıçlarınız hayırlı olsun ama durun bir sorununuz var bu zırhlar neredeyse kırık sayılır. Geldiğiniz yollardan geri dönüp silt strider ile Balmora'ya gidin.
İçeriği GösterSpoiler:

 İlk başta Caius Codaes'in yanına gidip raporları verin daha sonra kullanmıyacağınız eşyaları oraya bırakın(Cam balta kalsın birtek.) Daha sonra Balmora'da bulunan demirciye gidin ve ondan 15-20 tane (Bu seçtiğiniz yeteneklere göre değişir, 5er 5er bütün zırhlar tamir olana kadar alın..) journeyman's armorer hammer alın. Sonra bunları seçip kendinize tıklayın bir yer açılacak orda kullanacağınız zırhların/kılıçların üzerlerine tıklayarak onları tamir edin. Hammerleri aldıktan sonra bir 100 altına yakın paranız kalıyor cam baltayı satın ve kendinize gereken diğer şeyleri alın.
[Resim: kIQSrOLtR0u9DZODrePtjA.png]

Konuyu güncelledim. Yazım yanlışlarını düzelttim ve birkaç şey daha ekledim. Hala yanlışlarım varsa pm atarak bildirirseniz çok sevinirim. sir
[+] Ahmad isimli üyenin iletisini 5 üye beğendi
#2
Spoiler resimleri kırık fakat yine de güzel bir rehber olmuş teşekkür ederim.