Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind çevirecem böylece Skywind de çevrilecek
#1
Morrowinddi çevirmeye başlamayı düşünüyorum çevirme sistemimi hazırladım böylece skywindde çevirmiş olacağım ama işe başlıyacağım onun için çevirinin bitmesi uzun süre bilir yada başka bir şey çevir diyorsanız basit bir şekilde ona bakıyım yada destek verecekseniz yorum olarak atabilirsiniz ve önerileriniz nedir.(Morrowinddi çevirmeye başlayımmı)
#2
Hiç zahmet etme bence.
#3
Daha ufak Skyrim veya Oblivion modlarını çevirip kendini geliştir dostum önce.
#4
Binlerce kez yazdık, binlerce. Şu eski konulara bir bakmaya yeltenseniz zaten Morrowind'in o kadar basit bir oyun olmadığını göreceksiniz.
#5
(16.06.2016, Saat: 23:45)aidana link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hiç zahmet etme bence.

(16.06.2016, Saat: 23:45)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha ufak Skyrim veya Oblivion modlarını çevirip kendini geliştir dostum önce.

(16.06.2016, Saat: 23:50)Malkoçoğlu link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Binlerce kez yazdık, binlerce. Şu eski konulara bir bakmaya yeltenseniz zaten Morrowind'in o kadar basit bir oyun olmadığını göreceksiniz.

Sistemi hazırladım ama işe gideceğim için zor olacağını biliyorum ne yapıyım acaba ama skywindin çevrilmeye başlama olayı var çünkü skyrim oyun motoruyla hazılandığı için oynanma sayısının artabilir onun için ne yapıyım y bilmiyorum yada oblivionada destek verebilirim.

Yazılmış olabilir çeviri ihtimalinin zorluğu var tabiki tek kişi olunca neyse karar veriyimde başlarsam bitirmeye uğraşırım yada destek alırım başlamassam uğraşmam.
#6
Bak arkadaşlar da uyarmış seni. Yapabileceksen yap. Fakat hiç kolay değil bu işler. Koskoca Skyrim işi iyi bilen bir ekip tarafından kaç senede çevrildi. Oblivion'da aynı şekilde hala devam ediyor. Morrowind bu ikisinden de büyük oyun. Bence bu işe kalkışacağında Oblivion'a yardım etmen daha yararlı olur.
#7
(16.06.2016, Saat: 23:54)Khajiit1903 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bak arkadaşlar da uyarmış seni. Yapabileceksen yap. Fakat hiç kolay değil bu işler. Koskoca Skyrim işi iyi bilen bir ekip tarafından kaç senede çevrildi. Oblivion'da aynı şekilde hala devam ediyor. Morrowind bu ikisinden de büyük oyun. Bence bu işe kalkışacağında Oblivion'a yardım etmen daha yararlı olur.

İyice soğuttunuz o kadar zormu morrowind çünkü bunlara göre GB tı düşük ve kelime sayısı azdır diye tahmin ettim ama bilemem çok da olabilir evet iyice uzaklaştım karardan oblivionada yardım edebilirim.
#8
(17.06.2016, Saat: 00:00)GLADYAPRENSI link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyice soğuttunuz o kadar zormu morrowind çünkü bunlara göre GB tı düşük ve kelime sayısı azdır diye tahmin ettim ama bilemem çok da olabilir evet iyice uzaklaştım karardan oblivionada yardım edebilirim.

Zor, çok daha ağır bir ingilizcesi olması gibi bir durumu da var.
#9
(17.06.2016, Saat: 00:01)Sesl1harf link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Zor, çok daha ağır bir ingilizcesi olması gibi bir durumu da var.

O zaman insan sayısının çok olması gerekir bunu için ve ingilizceleri iyi olması gerekir gibi duruyor senin dediğin gibi ben mod çevirisi falan yapıyım daha iyi olur ve obliviona destek verebilrim yada denerim ve zor gibi duruyor belli oldu.
#10
Oblivionla skyrimi üst üst koyunca bir morrowind ediyor çeviri zorluğu olarak, ben bu forum açıldığından beri burdayım 3 yıl falan oldu heralde ne projeler yapacaklar gördük artık bakınca olacağı olmayacağı biliyorum seninkinede pek olur gözüyle bakmıyorum.

Oblivion çevirisinin devam ettiği bir dönemde çevirmen bulman oldukça zor, attığın iletilerden evrene ve oyuna pek hakim olmadığında belli oluyor o yüzden hem bizden fikir önerisi isteyip hemde soğuttunuz filan demeden önce bir miktar araştırma yapıp elinde belli bişeyler birikmeden evvel böyle konular açmak yerine gerçekten yapabileceğin şeylere yönelmeni tavsiye ediyorum önce küçük işlerle başla sonra kendini geliştirip bu tarz işlere atılırsın.