Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind'de sürekli zorluk yaşayanlara altın değerinde tavsiyeler
#1
Adamantium Armor Set

Yanlış hatırlamıyorsam Balmora'da bir Armorer var alt katındaki kilitli sandıkta eğer açabilirseniz full takım Adamantium armor seti duruyor. Piyasa değeri 50000 altına yakın olan bu seti eğer yeterli security skill'iniz varsa sizin olabilir ama bunun için Bethesda'nın resmi sitesindeki Adamantium Armor plug-in'ini indirip oyun klasöründeki ilgili alt klasörlere kopyalamanız lazım. Artık ortamlarda robocop edasıyla dolaşabilir ve alt seviye düşmanları çekirdek gibi çitleyerek skill'lerinizi geliştirebilirsiniz.Alchemy

Serinin hiçbir oyununda Alchemy yeteneği öne çıkmazken bu oyunda olmazsa olmaz yeteneklerden biri olarak öne çıkıyor. Savaş esnasında olasılık hesapları üzerinden darbe aldığınız ve vurduğunuz için basit gözüken bir savaşı bile düşmana darbe vuramamanızdan dolayı zora sokabilir ve sıkça iksir içme ihtiyacı duyabilirsiniz. Burada da tabii ki alchemy skill'i ön plana çıkıyor.

Yabanın ortasında vendor bulma şansınız olmadığı için zor durumlar yaşayabilirsiniz. Oyunda çokça iksir malzemesi olarak bitki ve türevleri bulunabildiği için bize gereken yeterli düzeyde intelligence skill'i.

Intelligence sizin zeka seviyenizi tanımlayan sayısal değer olur ve  bu ne kadar yüksek olursa  mana puanınız o kadar yüksek olur büyüleri yapabilme şansınız da o kadar artar. Intelligence'ınız çok yüksek değilse benim yaptığım gibi balmora'daki npc'lerden birinden spellmaking seçeneğini seçerek "Fortify Intelligence" seçiyor ve bunun için 30 ila 50 arası bir değer girebiliyoruz. Intelligence puanımız 100 civarı bir seviyeye geldiğinde eskisine nazaran takır takır iksir yapabileceğiz ve daha kaliteli iksirler de ortaya çıkacağımdam daha fazla para kazanabileceğiz.

Sistemli uygulandığında para sorunu yaşamayacağınızı söyleyebilirim.Fatigue(Yorgunluk)

Fatigue seviyesi oyun ekranının sol alt köşesinde yeşil çubuk olarak gözükür. Bu bitmeye yaklaşırsa büyü yaparsanız, saldırı yaparsanız , veya başka bir skill'i kullanmak isterseniz muhtemelen başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Çünkü bu yorgunluk derecesini temsil eder ve takdir edersiniz ki yorgunken gerçek hayatta da bir iş yaptığınızda ortaya çoğu zaman pek kaliteli bir iş sonuç çıkmadığından böyle bir bağlantı kurulabilir rahatlıkla. O nedenle yabanda giderken arada bir durup veya yürüme temposuna geçerek yeşil barın dolmasını beklemeniz sizin hayrınıza olacaktır.Bribe(Rüşvet)

Vvardenfel kıtası yani oyunun geçtiği olan kıtada rüşvet vermek yaygın bir gelenek olduğundan alışveriş yapmadan önce yeterli düzeyde rüşvet verirseniz tüccar sizi daha çok seveceğinden daha iyi fiyatlar verecek sizin önerdiğiniz fiyatları da daha kolay kabul edecektir. Bu özellikle toplu alışverişlerde büyük avantaj sağlar.Enchantment

Silahınızda enchantment olması çok önemli çünkü bazı yaratıklar sadece silah darbesine dayanıklı olduğu için onlara zarar verebilmek için enchantment a ihtiyacınız olacaktır.

Daha da uzatılır bu liste ama yeni başlayanlar için bu maddeleri dikkate almak yeterli olacaktır diye düşünüyorum ben. Fazla da detaya inip arkadaşlarımızın kafasını karıştırmaya gerek yok sanırım.
Smile
#2
Güzel olmuş, teşekkürler.  :tebrik
#3
(19.10.2013, Saat: 01:19)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel olmuş, teşekkürler.  :tebrik

Evet düzenlemişsin, güzel olmuş. Önemli olan güzellik değil içeriktir.
#4
Başlığımı görünce elden geçtiğini hemen farkettim. Elinize sağlık arkadaşlar. Böyle daha güzel olmuş gerçekten.  Smile
#5
Fatiguenin ne olduğunu öğrendiğim iyi oldu, ben onu stamina sanmıştım. Diyorum habire vur vur ölmüyor adam.Neyse, o değilde şimdi ben oyuna girişimi yaptım. Aslında anlatılanları okuyunca - hani işte journalı karıştıracaksın, gps yok falan - korkmuştum. Ama oynayınca aksine hiç zorluk çekmeden görevleri anladım ve uyguladım.

Adamın biri bana sorular sordu, dürüstçe cevapladım ve knight oldum. Sonracığıma ismini unuttuğum mekana gittim ve ismini unuttuğum adama rapor verdim. Sorun şurdaki üşengeçlik yaptım yürüyerek gitmek yerine uçan garip yaratıklarla gittim ve param bitti. Kılıcım yok, tüccara gittim 1500 altın civarı birşey söyledi bende ise yalnızca 33 altın var. Ne yapsam? Smile
#6
Selam Avicenna öncelikle.

Mesajını yeni gördüğüm için daha erken cevap yazma şansım olmadı ancak istersen elim yettiğince birşeyler yazayım.

Oynadığın kadarıyla oyunun power play odaklı olmadığını atmosfer arayüz oynanış ve karakterinin koşuş hızından anlamışsındır diye tahmin ediyorum Smile (Oyunun başlarında kaplumbağa hızında olduğu inkar edilemez bir gerçek ama emin ol adamakıllı çift haneli levellere gelip hız skill'ini boşlamazsan farkı sen de göreceksin) Şimdi Morrowind oyunu oynayıcısından özellikle başlarında aşırı sabıe bekleyen bir oyun. Sana potansiyelini hemen sunmaz. Bu yönden de konsolvari diğer elder scrolls oyunlarından ayrılıyor hemen. Ha diğerlerinin hakkını yememek lazım diğer bir çok konuda da onları geçmek mümkün değil. Soruları cevapladıktan sonra "şövalye" class' çıkmış sen de kabul etmişsin. Bence güzel ve oynanabilecek bir sınıf diye tahmin ediyorum. Okçuluk ve sneak skillleri zaten faydasız gözüktüğünden zorluk yaşamayacağını tahmin ediyorum mekanikleri kavramaya başladığında. Hani gerçekten sabır isteyen bir oyun. Sana tavsiyem Intelligence'e yüklenip iksir işinden parayı bulman yönünde olacaktır. Rehberde de yazdığım gibi risksiz masrafsız maliyeti olmayan bir iş. Intelijansını her levelde biraz daha arttırdığında hem malzemelerin hangi malzemelerle karışım yapabileceğini kavraman da artacak hem de yaptığın iksirleri çok daha iyi paralarla satabileceksin. Bayağı bir sabredip iksir işinde yavaş yavaş ustalaşmaya başladıktan ve güzel paralar kazanmaya başladıktan sonra paraya kıyıp demon katana benzeri bir long blade almanı tavsiye ederim. Zaten adamantium armoru bedavaya getiren tavsiyem rehberde mevcut. Bence önün açık arkadaşım sadece biraz sabır göstermen ve arada bir gerekli yerlerde oyunu kaydetmen gerekiyor. Zamanın gelmediğinde bazı mağara ve mekanların bosslarını ne kadar uğraşırsan uğraş geçemezsin o yüzden hem bunlara gereğinden fazla zaman ayırıp sıkıntıya girmeni tavsiye etmem. Para bu oyunda çok önemli o yüzden bu tavsiyelerimi düzenli uygularsan sorun yaşamazsın.  Smile
#7
Hmm. Sağolasın, çalışıp para kazanmaya bakacağız artık. Adamantium armoruda aldım, iyi yakıştı üstüme -senin sayende-. Ama iksir demişsinde bizim eleman, knight, iyi yapar mı bu işleri? Yani wowda knight'e intelligent verenle dalga geçerdik biz ama.. morrowda olay farklı galibam.

edit: hm sen para kazanmak için demişsin galiba.
#8
Alchemy bazlı custom bir karakter oluşturabilirsin. Eğer karakterinin alchemy skill'i yeterli değilse geliştirmek zaman alacaktır. Ama bu karakter ile de bunu başarman mümkün sadece biraz zaman alabilir. Tercih sana kalmış.
#9
Kısa ve net bilgiler teşekkür ediyorum Smile Okumaya şimdi fırsatım oldu Tongue