Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind Ekran Kartı Seçme
#1
Laptopumda 2 ekran kartı var, biri Nvidia biri İntel, Nvidia ile çalıştırmak istiyorum ama sadece Intel ekran kartı seçiliyor grafik menüsünden, bunu nasıl çözebilirim ?
#2
(20.01.2016, Saat: 14:46)SoNHaKaN link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biostan inteli kapatarak. Nvidia da sorun çıkarıyor diyorsun ama kapatırsan nvidia ya mahkum kalırsın.

Yok hocam o durum Zagor'da vardı galiba.

Bu arkadaş, denetim masası/ Nvidia yönetim panelinden varsayılan kartı nvidia olarak seçmesi lazım.
Diğer seçenek: Aygıt yöneticisinden İntel'i devre dışı bırakabilir.
#3
Intel'i devre dışı bırakmak istemiyorum, denetim masasından seçtiğim halde çalıştırıcıda hala Intel görünüyor...
#4
(25.02.2016, Saat: 12:30)Greed link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Intel'i devre dışı bırakmak istemiyorum, denetim masasından seçtiğim halde çalıştırıcıda hala Intel görünüyor...

Güç seçeneklerinden ayar geçmediysen ve intel dahili kartı oyunu rahatlıkla oynatacağı için, optimus devreye girmeyebilir.

Nvidia yönetim panelinde 3 boyut seçeneklerinden oyunu panele ekleyip yüksek performans seçeneğini uygulamalısın.
#5
[member=150]ufon[/member] 2 türlü de olmuyor.
#6
[member=913]Greed[/member] , mahallede de bu hata ile çok karşılaşıyorum. Nvidia optimus ve AMD swichable graphics teknolojisi ülke seçiyor.

Korsanın yoğun olduğu ülkelerde bu teknolojiler sorunlu. Bu listede Türkiye de var. Bu teknoloji imzaları hatta Windows imzalarını bile karşılaştırıp, üstünde oynama olduğunu anladımı sorun çıkarır. Yanlış anlama seni itham etmiyorum, kurunun yanında yaş da yanıyor.

Bu teknoloji bazen Steam oyunlarında bile sorunlu oluyor. Oyunun Steam ise: Oyunun kurulu olduğu yerdeki exe çalıştırma dosyasını masaüstüne kısayol olarak ata.

O kısayola sağ tık yap ve yüksek performans Nvidia işlemcisi seçeneğini uygula.
Bence Slimdriver gibi bir yazılım ile chipset ve özellikle intel hd grafik sürücüsünün son sürümlerini  kontrol ettirmelisin.
#7
İnternetin altını üstüne getirdim, 20 FPS ile oynuyorum ve PC ısınıyor. İNİ editleme ile mi olur, kayıt defteri ile yapılabilir mi ?
#8
[member=913]Greed[/member] , son söyleyeceğim söz şu: Gel aygıt yöneticisinden intel grafik kartını geçici olarak devre dışı bırak.
Merak etme başına iş açmaz. Diğer karta otomatik geçmesi lazım. Olduda da geçmedi diyelim: Yeniden aç kapa, devre dışı olan kartı otomatik görür.
#9
Tamamen kaldırdım, Morrowind çalıştırıcısını açınca tek çözünürlük seçeneği vardı oyunda da kutu ekranlıydı. MGSO ile gelen Morrowind Graphics Extender  çalıştırınca Intel kendiliğinden aktif oldu.
#10
laptopun ve kartların modellerini yazarsan ben daha önce benzer bir durumu çözmüştüm diye hatırlıyorum ama modelleri hatırlamıyorum, vereceğin bilgilerden google araştırması yapabilirim, aynı durumsa belki yardımcı olabilirim.
#11
Belki incelemişsindir ama  Buradaki Emperor isimli vatandaşın iletisini dikkatli okuyabilirsin.

Morrowind Graphics Extender ( MGE) deki tek çözünürlük olayını aşmak içinde: Burayı ve  Burayı inceleyebilirsin.
#12
Oyunun uygulamasına sağ tıkla, çıkan yerde grafik işlemciyle çalıştır yerine gelip NVIDIA 'yı seç ama bunu her girişinde yapman lazım.

[spoiler][Resim: OAZ0YD.png][/spoiler]
#13
(29.02.2016, Saat: 16:11)Brond link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: laptopun ve kartların modellerini yazarsan ben daha önce benzer bir durumu çözmüştüm diye hatırlıyorum ama modelleri hatırlamıyorum, vereceğin bilgilerden google araştırması yapabilirim, aynı durumsa belki yardımcı olabilirim.
Monster Abra A7
GTX 950M
#14
Benim durumum bu değildi, onboard olan intel hd chipset harici kart normal bir karttı. bu laptop özelliklerine bakınca onboard ekran kartı da gtx olarak görünüyor.

kısaca diğer kartı devre dışı bırakmak ile olmuyor, onun yerine intelin o versiyon için olan sürücüsünü kurup ayarlarından performans modunda harici kartı kullan diye ayarlamıştım, laptop fişe takılıyken performans moduna geçiyor ve harici kart kullanılıyordu, pildeyken tasarruf moduna geçip onboard kart kullanılıyordu.

kesinlikle onboard sürücüsünü kurman ve içinden hangi durumda hangi kartın kullanılacağını ayarlaman gerekiyor, devre dışı bırakmak çözüm değil. uyuryagan'ın dediği gibi üzerine tıkladığında hangi kartla açacağını seçemiyorsan grafik kartın kendi kurduğu kontrol panelinden profil açıp oyun exesini gösterip ordan bu oyunda bunlar bunlar yapılsın şeklinde ayar yapman lazım, orada sanırım hangi kart ile çalışmasını seçebileceksin.

umarım bunlar yardımcı olur, kolay gelsin.
#15
O seçenekler masaüstü uygulamasında yok, Driver'ın ayrı sürücüsü mü var ?