Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Morrowind Expansion
#1
Pete Hines ve Rich Lambert'ın konuk olduğu ESO Live'da Morrowind'in geleceği açıklandı. 6 Haziran'da tüm platformlar için gelecek.
  • Warden adında yeni bir class geliyor. Doğa ve buz güçleri üzerine odaklanan bu yeni classın kendine özel skill ağaçları şu şekilde; Nature - Ice - Animal Companion.
  • Clockwork City adında yeni bir trial geliyor. Şehrin tamamı bu expansion pack ile açılmayacak, sadece bir kısmı trial olacak. Geri kalanının ayrı bir DLC olarak gelmesi bekleniyor.
  • Morag Tong'un politik olaylarına dahil olacağız.
  • Vvardenfell adasına gidiyoruz ve 30 saatlik bir hikaye bizi bekliyor. Yeni hikayede güçlerini kaybeden Vivec'e yardım ediyoruz ve Vivec City'ye çarpmak üzere olan meteoru durdurmaya çalışıyoruz.
  • Battlegrounds geliyor. 4v4v4 şeklinde düello yapılabilecek.
  • Ayrıca Morrowind bir DLC değil Expansion pack. Dolayısıyla normalin aksine ESO Plus sahibi olanlar Morrowind'e erişemeyecek. Morrowind upgrade paketini almanız lazım. Fiyatı ise şimdilik 40 dolar (geçmiş olsun).


İçeriği GösterGaleri:
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 11 üye beğendi
#2
Vivec'in sesi de değişmiştir şimdi... Vehk derdi önceden. Sad
#3
Yarın bu konuyla ilgili biraz daha detay içeren yazılı bir haber yapılacağı açıklandı. Şimdilik ana hatlarıyla elimizdeki bilgiler bunlar. Yarın detaylar gelince güncelleyeceğim.
#4
Sanırım durdurmaya çalıştığımız "Ministry of Truth" arkadaşlar. Canlı yayında duyduğum kadarıyla Dagoth Ur hala uyuyor. Ve sanırım Vivec'in Baar Dau'yu durdurmasının altından da biz çıkacağız. Tipik Elder Scrolls ters köşeleme taktiği. Cheesy

(Evet sizin de düşündüğünüz gibi Lore yine biraz poklaşıyor...)
[+] Malkoçoğlu isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
http://store.steampowered.com/app/582880/ 115₺
[+] Zomboy isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
Genel bir değerlendirme yapam kendime göre:
-Vvardenfell bekliyorduk Morrowind verdiler.
-Vivec'i sevmesemde sadece Vivec'i görmek için alacak kişiler var.
-Trailer güzel olmuş, meteor çok hoş duruyor.
-Warden overpowered olma ihtimali var gibi, inşallah olmaz.
-Keşke gold edition'a dahil etselerde paket olarak ucuza gelse.
-F2P olacak dediniz daha pahalı oldu. Cheesy
-Çıkış tarihi yine ay ve gün bakımından uyumlu olmuş.
-40 dolar ne? Yakında bu paketi ana oyun, Tamriel Unlimited'i ek paket olarak satacaklar galiba.
-Dungeon finder hâlâ çalışmıyor galiba.
-Collector's Edition sürümünde tatlı bir Dwemer Kumandanı veriyorlarmış.
[Resim: BvkOVp.jpg]
#7
Imperial Edition Türkiye'de 300 lira civarıydı [font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Collector's Edition'da o civarlarda olur büyük ihtimal. Imperial Edition'ı aldığım gibi Collecters Edition'da alırım herhalde.[/font]
#8
40 dolar yüksek bir rakam değil. Ülkenin ipini koparmış kuruna göre düşünmeyin. WoW genişleme paketlerini 50 dolar/45 euro'dan satıyor. Gerçi WoW nerede, ESO nerede ama olsun. Sanırım çok büyük bir içerik ekleyecekler, bilemiyorum Altan.

Yeni class gelmesi, ESO'nun da class mmo'su olmaya doğru gittiğini gösteriyor. Yine bu karakter de her rolü oynayabilir olacak muhtemelen de sırf savaşabilen pet'i olması overpowered olması için yeterli. İnsanlar paketi alsın diye uzun bir süre dengesiz tutulur, sonradan nerflenir. He oyunun mekanikleri zaten dengesiz ayrı konu. Cooldown yok, ac var, bir de magicka stamina olayını kaldırsınlar da "yetenek"in bir anlamı olsun, değil mi? Sonuçta bu oyunda yetenekten kastettiğimiz attack kesmek için arada anlamsız skiller kullanmak. Bu iyi ve kötü oyuncuyu ayırıyormuş, ben demiyorum, oyuncular diyor.

Benim tavsiyem tanıtımı yapılırken vaat edilen özelliklerin sonradan genişleme paketi ile getirildiği (ve hala tamamlanamadığı)oyunların şark kurnazı yapımcılarına para kazandırmamanız. Genelde bu tip oyunlarda fanboy kitlesinin ağzının suyunu akıtmak için uçuk kaçık trailerlara emek verilir. Ben bir gram heyecanlanmadım, ESO aylık ödeme sistemini bir kenara bırakıp crown store'u getirip oyunu "dressup game"e çevirdiğinde aslında efsane olmak değil de, ne kadar para koparırsak koparalım politikasını benimsedikleri aşikar oldu. Şu an amaç tamamen oyuncuyu yolmak, yolunmak isteyen alsın.
[+] vatansever isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#9
(01.02.2017, Saat: 00:10)Malkoçoğlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Imperial Edition Türkiye'de 300 lira civarıydı [font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Collector's Edition'da o civarlarda olur büyük ihtimal. Imperial Edition'ı aldığım gibi Collecters Edition'da alırım herhalde.[/font]

Collector's Edition dijital olarak 260₺. Dijital olarak nasıl oluyor bilmiyorum ama büyük ihtimal değişmez bu fiyat kutulu alınca.
#10
Trailer tatlı olmuş.

İçeriği GösterSpoiler:

Bu arada, bu harekete bakarsak F2P'ı falan unutun. Bunların taktik belli Big Grin Böyle devam eder belli süre. Oyun tozlanana kadar.


[/spoiler]
#11
Filmi çıksa ne izlenir şu serinin ya.
Ayrıca harika bir Dlc Cheesy
#12
40 dolar olması üzdü.
#13
hayırlısı ya biz sahip olanlar morrowind update yapıcaz galiba steamdan mı almak uygun yoksa kendi sitesinden mi?
#14
(01.02.2017, Saat: 01:14)ulver Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hayırlısı ya biz sahip olanlar morrowind update yapıcaz galiba steamdan mı almak uygun yoksa kendi sitesinden mi?

Eğer eso'yu steamden aldıysanız steamden upgrade yapın. Steamde 115 lira. Eso'nun sitesinde 40 dolar.
#15
(01.02.2017, Saat: 00:10)Malkoçoğlu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Imperial Edition Türkiye'de 300 lira civarıydı [font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]Collector's Edition'da o civarlarda olur büyük ihtimal. Imperial Edition'ı aldığım gibi Collecters Edition'da alırım herhalde.[/font]

Sırf bunu merak ettiğimden foruma katıldım Smile Türkiye'de nerden alabilirim acaba collectors editionu