Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind fight sistemi
#1
10 senedir çözemedim şu olayı 3-4 kere vuruyorum 1 kere damage yiyor yıllardır böyle sebebini bilen varmı Cheesy
#2
Fatigueni zıplayıp koşarak harcarsan vuramazsın tabi.

Morrowindde eğer kuvvetin az ise vuruşlarının bir kısmı başarısız oluyor.
#3
Kullandığın silahın çeşidinin seviyesine, Fatigue miktarına, Agility, Luck ve karşı tarafın Luck seviyesine bağlı. Çözülemeyecek bir şey yok, birkaç levelden sonra vuruşlarının çoğu oturmaya başlıyor zaten. Major ve Minor skillerini kullanacağın şeyler doğrultusunda seç.
#4
Morrowind eski D&D oyunlarının zar sistemini kullanıyor. Her vuruşunda arka planda zar atılıyor, belli bir değerin üstünde ise isabetli oluyor. Oyunda ıskalama animasyonu olmadığı için, ıskalama durumunda silah hiçbir ses çıkarmadan rakibin içinden geçiyor. Bu yüzden vuruşların çoğu boşunaymış gibi gözüküyor, ama değil. Yukarıda Lorkhan'ın saydığı faktörlerin seviyesine göre isabet oranı da artıyor. Mesela oyun arka planda 100 yüzlü bir zar atıyorsa ve 80'in üzerinde gelmesini isabet olarak değerlendiriyorsa, isabetli vurma olasılığın beşte birdir. Sallıyorum long blade kullanıyorsan, long blade yeteneğinin 1 artması mesela o 80'i 79'a düşürürse artık %21 ihtimalle vurursun. Gibi gibi. Birkaç saatte kolaylıkla alışılabilen bir sistem.
#5
(19.05.2017, Saat: 18:18)vatansever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Morrowind eski D&D oyunlarının zar sistemini kullanıyor. Her vuruşunda arka planda zar atılıyor, belli bir değerin üstünde ise isabetli oluyor. Oyunda ıskalama animasyonu olmadığı için, ıskalama durumunda silah hiçbir ses çıkarmadan rakibin içinden geçiyor. Bu yüzden vuruşların çoğu boşunaymış gibi gözüküyor, ama değil. Yukarıda Lorkhan'ın saydığı faktörlerin seviyesine göre isabet oranı da artıyor. Mesela oyun arka planda 100 yüzlü bir zar atıyorsa ve 80'in üzerinde gelmesini isabet olarak değerlendiriyorsa, isabetli vurma olasılığın beşte birdir. Sallıyorum long blade kullanıyorsan, long blade yeteneğinin 1 artması mesela o 80'i 79'a düşürürse artık %21 ihtimalle vurursun. Gibi gibi. Birkaç saatte kolaylıkla alışılabilen bir sistem.

Ben ilk başladığımda 10 kere vuruyosam 2-3 kere isabetli vuruyodum daha sonradan azalma oluyodu zaten uzun süre fark etmemiştim ben o olayı çünkü bizim bilgisayarda 
hoparlör yoktu oynamaya başladıktan 1-2 ay sonra abim hoparlör aldığında farketmiştim Cheesy