Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

NB Bow / Elite Sniper
#1
**GÜNCEL DEĞİL**


Herkese merhabalar, 1 ay aradan sonra ESO'ya geri döndüm. Yeni gelen update ile değişen (ve eklenen) setler baya kafa karıştırıcı. Ama ne istediğinizi biliyorsanız, her çeşit item bulunabiliyor. Karakterinize binbir masrafla gıcır itemler dizmeden önce http://www.esoui.com/downloads/info658-I...Guide.html bu add-on'u indirmenizi tavsiye ederim. Oyundaki tüm setlerin listesidir, craft mı değil mi nerde craft olur, hani setten kaç parça vardır ne özellikleri vardır, light medium heavy opsiyonu var mı? herşeyi gösteriyor bu add-on.

Karaktere geçmeden önce şunu söylemeliyim, her zaman ok/yay hayranı olmuşumdur bu tür oyunlarda ama ESO'da her buildde charge olduğundan pek ısınamamıştım ok/yay'a. Ama özellikle bu update'den sonra softcap'lerin yükselmesi ve yeni eklenen set bonusları (+weapon damage) sayesinde, düşman daha farkına varmadan yere sermenin yolunu buldum. Şimdi oluşturduğum build ve itemlere geçebiliriz.

http://imgur.com/a/sswYD#fLNtDVD Bu itemlerin bulunması bana 1M Alliance Point ve 60k değerinde secret medium armor kutularına mal oldu. Ve 1-2 günlük uğraş sonrasında toparlayabildim. İtemlere göz gezdirecek olursanız amacım Snipe (Lethal Arrow/Focused Aim) Hasarını, Karakteri riske sokmadan*!!* maksimuma çıkarabilmek. Bu yüzden Stamina soft cap'e gelene kadar, kritik sans %50'ye kadar ve geri kalan herşey Weapon Damage odaklı. Bu pek benim tarzım değil, ben genelde karakterin hayatta kalıp combattan sağ çıkabilmesine dayanan buildler tercih ediyordum ama sağolsun DK fragment shield ve Templar Blazing Shield beni Burst(Ani) Damage'a yöneltti. Çünkü combat ne kadar uzun sürerse bu klasslar o kadar avantaj sahibi oluyor. NB olarak combatı uzatabilmenin tek yolu ise Siphon ataklar ama o da total %23 gibi çok fazla hasar düşüşüne sebep oluyor, bu da istemediğimiz birşey.

Add-on'daki listede okçulara yönelik çok fazla seçenek yok, stamina toparlamak için Kynee seti, orta karar hasar artışı için Hawk Eye seti, ve inanılmaz açılış hasarı için Archer's Mind seti var. Maalesef Archer's Mind setini bulamadım ama Hawk Eye setinden de çok memnunum. Bu karışık setler toplamda +85 weapon damage ve +%5 Bow damage veriyor. Update öncesine kıyaslarsak bu inanılmaz bir artış.

Skiller: http://tinyurl.com/mhvuxeo

Duruma göre mark target ile başlayıp, snipe havadayken heavy shot gerebilir veya snipe bıraktığı anda mark target atıp daha sonra heavy shot gerebilirsiniz. Genelde 2. seçeneği daha çok tercih ediyorum çünkü mark target attığınız adam panikleyip sağ tık blokla gezmeye başlıyor. Sadece nooblara karşı Mark target ile başlayın. Bu ilk kombodan sonra light atak+venom arrow spamlayın zaten, rakip snipe stun'dan çıkamadan indirmeniz gerekiyor. Tercihen impale yerine crippling grasp veya magicka harcamak istemiyorum invise mana yetmiyor diyorsanız draining shot kullanabilirsiniz. Linkteki barlar tamamen esnektir, 2 barda resto staff, 1h shield gibi survival skiller ve buff'lar koyabilirsiniz. Bu buildin en önemli olmazsa olmaz skilleri, Snipe Venom Arrow ve Mark Target, bunun dışında her türlü skill seçebilirsiniz size kalmış.

Sıcağı sıcağına bu yazıyı hazırladım, vurduğum Kritik hasarları ilerleyen zamanda paylaşacağım(düzenlendi: imgur albümüne ekledim). Merak edenler için söyleyeyim, snipe 1600-1900 (arkadan vurursanız daha çok), heavy shot 800-900, light atak + venom 500+500 vuruyor, gerisini siz düşünün Cheesy
#2
+++
#3
Yehuvv sonunda bir okçu rehberi !

Klavyene sağlık yiğidim.
#4
bende kendi kullandıgımı söyleyeyim farklı bir fikir olur kafanızda. 5 parca hundings, 2 parça night mother , 2 parça eagle eye ,2 parça morag tang kullanıyorum ben. stamina 100 falan düşüyor vidrinatın buildine göre , ama thief mundusunu kullanmadan crit %60 ın üstüne çıkıyor . ayrıca hawks eye ve shadow walker sprinting basılı. bu setler yerine  kendi yaptıgım mundus basılı setleri giyerek critic oranını 60ın üstüne cıkardıgım için thief mundusa gerek olmuyor, shadow mundusu kullanarak critic vuruşların extra damage yapmasını saglıyorum.  Birde focused atack skili tam olarak bow için yapılmış. Adı focused bow atack olsa yeridir. Onu kullanmanızı tavsiye ederim
#5
Evet patchle birlikte magicka/light armor dps saçmalığının da sonu gelmiş oldu sanırım.Full stamina build ile acaba duel wield skilleriyle kaç vuruyoruz ortalama denedinmi vidrinath? mesela Blood craze önceki patchde magicka skillerine oranla çok düşüktü yine aynı ise değmez.
#6
(11.08.2014, Saat: 06:07)obiwan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:bende kendi kullandıgımı söyleyeyim farklı bir fikir olur kafanızda. 5 parca hundings, 2 parça night mother , 2 parça eagle eye ,2 parça morag tang kullanıyorum ben. stamina 100 falan düşüyor vidrinatın buildine göre , ama thief mundusunu kullanmadan crit %60 ın üstüne çıkıyor . ayrıca hawks eye ve shadow walker sprinting basılı. bu setler yerine  kendi yaptıgım mundus basılı setleri giyerek critic oranını 60ın üstüne cıkardıgım için thief mundusa gerek olmuyor, shadow mundusu kullanarak critic vuruşların extra damage yapmasını saglıyorum.  Birde focused atack skili tam olarak bow için yapılmış. Adı focused bow atack olsa yeridir. Onu kullanmanızı tavsiye ederim
 

2 hawkeye sadece stamina veriyor onun yerine 2 shadow walker kullanabilirsin weapon damage icin, onun dışında gayet güzel bir build. 5 parça hundingi ben de düşündüm ama hawkeye'da %5 total damage ve -%5 stamina cost, hundingdeki 9 fazla wep damage'dan daha iyi göründü bana. Öte yandan thiefe gerek kalmadan shadow kullanmak tartışılması gereken bir durum, bildiğim kadarıyla shadow %5 kritik hasar veriyor ve 5 parça mundus kiyafet +%35 mundus veriyor yani %5 oluyor %7. 

Kritik hasar %150(NB için %160) iken venom arrow light atak ortalama 500 kritik vuruyor, snipe da 1500 diyelim.%7 kritik hasar artışı ile light atak ve venom 521, snipe 1560 olur, ama weapon damage'dan kaybetmezsen. tavsiye ettiklerini kullanirsam baya bi hasarım düşüyor. Rehberde bahsettiğim gibi %50 şans yeterli, önemli olan stamina  ve weapon damage softcap'e ulaşmalı.

Amaaa ben yanlış biliyor da, shadow %10 kritik hasar veriyorsa bütün işler değişir. o zaman öncelik shadow stone + mundus kıyafet olur.


(11.08.2014, Saat: 08:23)Steelo link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Evet patchle birlikte magicka/light armor dps saçmalığının da sonu gelmiş oldu sanırım.Full stamina build ile acaba duel wield skilleriyle kaç vuruyoruz ortalama denedinmi vidrinath? mesela Blood craze önceki patchde magicka skillerine oranla çok düşüktü yine aynı ise değmez.

Deneme fırsatım olmadı çünkü 2. slotta resto staff kullanıyorum, mana cok düşük kaldığı için combat sonrası bir köşeye geçip spell simetri + heal kullanıp mana dolduruyorum 3-5 saniye. Ama bir denemek lazm, sahsen dual wield tavsiye etmem, çünkü ambush kullanmak zorunda kalıyorsun o da manayı ağlatıyor, ama dual ısrar edersen de flying blade + cripple kullanabilirsin, eski haliyle flying blade 700-800 vuruyorsa bu buildle veya hundigsle 1000'i geçmesi lazm Cheesy Two handed'da ise kritik Charge'ı denemek istiyorum acep ne kadar hayvani olur Cheesy işte şimdi stamina buidlerin zamanı, boşverin light armor staff spam'ları, eğlence gerilla'da Cheesy Cheesy
#7
Birkaç konuda tam net bilgim olmadığı için sormak istiyorum;

Weapon damage, direk olarak light ve heavy attack'lar dışında, tüm weapon skillerin hasarını da mı belirliyor? (Örneğin, venom arrow ya da flying blade'in yüksek vurması için w.damage'i mi arttırıyoruz?)

Weapon damage'in class skill'ler üzerinde bir artış etkisi var mı ? Örneğin, weapon damage'i yükseltmemiz; killer's blade ya da impale'in damage'ine etki eder mi ?

Ayrıca bir tavsiye daha istiyorum;  Killer's blade ile Impale arasında nasıl bir tercih yapılmalıdır ? %18 heal alabilmek için uzaktan vurma işleminden feragat etmek mantıklı mıdır ?

Spell damage'in class skill'lerine etkisi var mıdır ? Örnek olarak yine impale ya da ambush diyelim mesela, Magicka miktarımızı arttırdıkta damage'imiz yükseliyor, örnek olarak 1500 Magicka varken 1300 vuran ambush, 2400 Magicka ile 1800'lerde vuruyor.. Bunun dışında spell damage olayının da etkisi var mı ?

Weapon critical kısmı light ve heavy attack'lar + weapon skill'ler'in crit oranı, spell critical ise tüm class skiller'lerin critical oranıdır diyebilir miyiz ?
#8
Evet weapon damage direkt light heavy atak etki eder. artı olarak spell damage staffların light heavy de etki ediyor.

Tüm Class Skillerinin hasarı spell damage (killers blade, siphon, veiled strike, etc)
Tüm stafflar hem spell damage hem wepaon damage ( pulsar, rapid regen, etc.)
Tek el, çift el, dual, bow weapon damage (Flying blade, kritik charge, snipe, etc.)
Menzili 5-7 metreden kısa olan Class skilleri weapon kritik sans (searing strike, killers blade, concealed weapon)
Menzili 7 metreden fazla olan Tüm Clas skilleri spell kritik sans (cyrstal fragment, swallow soul, cripple )
Tek el, çift el, dual, bow tüm skilleri weapon kritik sans'dan etkilenir...

PvE'yi killers blade ile bitirdim diyebilirim olmazsa olmaz ama PvP'de avantaj önemli, 15 metre impale gayet kullanışlı..

Güncellendi [time]1407748918[/time]
Dual wield ve Two handed denedim, flying blade 1096* açılış, 3 kere 809* , 2 kere 510 vurdu Cheesy blood craze 250 150 300 gibi vuruyor, aralara light atak ve flying serpiştirdim, impale ile flying bitirici vuruşla hiç kasmadan ilk denemede Mamuta potsuz 850 dps. Two handed kritik charge, execute, light atak karışık vuruşlarla, hiç zorlamadan potsuz yine mamuta 750-800 dps yaptım. PvP'de bu oranlar tabiki biraz düşüyor ama NB olarak herzaman süpriz başladığımız için yine avantaj bizde ve stamina buildlerin gayet başarılı olacağına inanıyorum.

Güncellendi [time]1407750794[/time]

Bir de Trial için stamina dual wield deneme yaptım potsuz 1k dps oluyor.

Blood craze x1 (dot), cripple x1 (dot), heavy atak basılı tutup rapid strike spam, dot'lar bitince tekrar atın, kaynak azalırsa siphon atak açın, boss hp %25 gelince impale/killers blade spamlayın, staff kadar olmasa da baya dps oluyor..
#9
yok yanlış anlaşıldım galiba, hawkeye kullanmıyorum ben. Üstüm full mundus basılı . Sadece kafalık morag diye spirit bonuslu. 2 rotasyondada dps farkı olacagını sanmıyorum . Bu şekildede 1700-1800 hasar çıkıyor tek seferde
#10
(11.08.2014, Saat: 17:55)obiwan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:yok yanlış anlaşıldım galiba, hawkeye kullanmıyorum ben. Üstüm full mundus basılı . Sadece kafalık morag diye spirit bonuslu. 2 rotasyondada dps farkı olacagını sanmıyorum . Bu şekildede 1700-1800 hasar çıkıyor tek seferde

pardon ya ben eagle eye unutup hawk eye ile karıştırdım Cheesy

Setleri tekrar düzenleyip 5 hunding 4 morag 2 shadow walker yaptım, kritik şans aynı fakat weapon damage'im arttı, dps 20-30 artmış oldu. Ayrıca armorlara kritik resist verebildiğim için de defansım da artmış oldu. Bu hali gayet güzel, dual wield'a da uyumlu. silah değiştirince 5 hunding 5 morag 2 shadow walker'a geçebiliyorum.

Bi trialde veya Hp'si yüksek mamutlarda dps'imizi deneyelim istersen.
#11
olur akşam deneriz denk gelirsek
#12
Yüklediğin resimleri incelerken bir sey dikkatimi cekti. Attribute Puanları olarak Healt ve Magicka vermişken. Ok skillerini nasıl rahat rahat kullanabiliyorsun merak ettim? Ben önce senin gibi yapmıştım. Ancak  Magicka ve Stamina gidiyorum suan.
Fikir verirsen sevinirim.Tesekkurler
#13
Sevgili akcicek, ikinci keredir aynı şeyi yapıyorsun. Sadece alıntı yapıp altına birşey yazmadan post gönderiyorsun. Özel bir nedeni var mıdır ?
#14
Kusura bakmayin ozel bir nedeni yok
Konu ile ilgili kisiye soru sormak istedigim icin onun yazdiklari  yer tutmasin, yer kaplamasin diye sildim
Her iki konuda da aynini yaptim

Ne tur problem oldu anlamadim, bende hersey normal gozukuyor

Hata varsa kusura bakmayin duzeltirim
#15
Alıntı tuşlarına dokunmadan düz yazı yazmanız yeterli öbür türlü ne dediğiniz anlaşılmıyor.