Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Oblivion Skyrim kadar eğlenceli mi?
#1
Oblivion oynamayı düşünüyorum fakat Skyrim kadar güzel mi? Grafik, yapay zeka vb. konular değilde daha çok hikaye bakımından.
#2
Bana göre hiç eğlenceli değil. Karakteri oluşturduktan sonra 1 saat dahi oynayamadım. Bana sorarsan Oblivion serinin en ama en kötü oyunu. Bana göre değil.
#3
Skyrim mi? Hikaye mi vardı onda? Oblivion her yönüyle Skyrim'den üstün bir oyun. Gerek hikaye gerek grafikler gerek patates mekanikleri olsun Skyrim'i katlar. Hikaye için sormuşsun özellikle, oyunu oyna aradığını kesinlikle bulursun.
#4
(17.01.2018, Saat: 19:44)DarkFaxon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivion oynamayı düşünüyorum fakat Skyrim kadar güzel mi? Grafik, yapay zeka vb. konular değilde daha çok hikaye bakımından.
İyi iyi ben oynadım bitirdim ama grafikler göz kanatıyor.
(17.01.2018, Saat: 19:47)PhantomDancer Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana göre hiç eğlenceli değil. Karakteri oluşturduktan sonra 1 saat dahi oynayamadım. Bana sorarsan Oblivion serinin en ama en kötü oyunu. Bana göre değil.

Sen böyle diyorsun ama bazı kişilere göre oblivion skyrim'den daha iyi.
#5
Oblivion'da olmayan tek şey; Hearthfire dlc Smile
Hem hikayesi, hem atmosferi, görevleri, yan görevleri yani çok artısı var. Üstelik tamriel'in en yakışıklı ve karizmatik imparatoru var Smile
#6
(17.01.2018, Saat: 19:49)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İyi iyi ben oynadım bitirdim ama grafikler göz kanatıyor.

Oblivion'un çıktığı yılda (2006) oyunu doğru düzgün çalıştırabilmek (+30 FPS) için şimdiki Monster Notebook'lardan lazımdı... Cheesy
#7
Ha birde Shivering Islands dlc'si çok iyi bir dlc.Kesinlikle al bence.
#8
(17.01.2018, Saat: 19:59)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha birde Shivering Islands dlc'si çok iyi bir dlc.Kesinlikle al bence.

Mutlaka bakarım. Teşekkürler.
#9
Öncelikle herkesin kendi düşüncesi vardır tabikide buna saygım sonsuz.

Elder Scroll fan olarak Skyrim çıktığında büyük bir heyecan ile amazondan Collector edition zor bela sipariş ettirmiştim.
Oyuna başladım fakat hiç bir şekilde oyun beni cezbetmedi... Oyunun ana senaryo görevlerini bitirdikten sonra 1 hafta içinde soluğu hemen Anvil'de aldım. Cheesy
Oblivion grafik açısından bana daha hoş gelmekte bunun sebebi o dönemin grafik motorlarına hasta olmam ve benim için old school havasının olmasıdır.
Ayrıca Obliviondaki oynanış, hikayeler, aktiviteler benim için daha cezbedici.

Kısacası benim şahsi görüşüm Oblivion>Skyrim
#10
oblivionun hikayesi daha iyi genel olarakda iyi gibi ama ben ısınamadım sarmadı.sende alıp dene sevmezsen iade edersin
#11
Bir şans vermek lazım en azından 6 çıkana kadar Skyrim'den sıkılmış olanlar(imkansız) için alternatif vakit geçirme kaynağı olabilir.
#12
Şimdi hikaye olarak herkes daha iyi olduğundan hem fikir olabilir. Buna bende dahilim. Fakat oynanış gerçekten çok sıkıcı. Yani ilgi çekici görevleri var. Yan görevler bile Skyrim'in en iyi ana görevleriyle yarışır nitelikte ama o oynanışı yüzünden bazen içinden birşey yapmak gelmiyor oyunda. Fakat oblivion un ana görevleri pek iyi değil. Skyrim'e kıyasla. Sürekli kule temizliyorsun. Eziyet.
#13
Şahsen hayır, değil. Skyrim'deki o ayrı dünya havasını Oblivion'da yakalayamadım henüz. Tabii ben seriye Skyrim'den başladığım için bana öyle geliyor da olabilir. Ama Oblivion da kesinlikle kötü veya sıkıcı bir oyun değil, farklı bir şey arıyorsan veya 2000'ler nostaljisi yapmak istiyorsan (grafik, oynanış vs. açısından) denemeni öneririm.
#14
Hikayelerin işleyişi skyrim den kat kat iyi, keza skyrime çıkmış olan modların hikaye işleyişi ana modlarından çok çok daha iyi yansıtılıyor; ama oblivion da aradığını bulacaksın merak etme, grafikleride tweaked enb vs yükleyerek bir nebze olsada arttırabilirsin; character overhaul 2 vs bir sürü modlar var oyunu oynuyabileceğin yeterlilikte grafiğe getire biliyorsun yani ama tabi ki ben şuan 2 sini de ayrı ayrı oynuyan birisi olarak rudy enb li special edition ve 250 modlu bir skyrim le 2006 de çıkmış bir oblivion u grafik açısından kıyaslamak yersiz olur beklentileri düşük tutarak keyifle oynuyabilirsiniz...
#15
Hikayesi bana biraz daha kısa geldi ama bence yan görevleri çok daha iyi.Ve oyunda ki atmosfer harika.
Yani Guildler , İmparatorluk , Necromancerlar filan baya içine çekiyor.Resmen siyaset var oyunda.
Karakterler kendine daha çok bağlıyor.
Grafikleri kötü , mod kurmayı anlamadım bence zor.
Harita biraz boş gibi.
Ama haritada ki yerler gayet özene bözene yapılmış.Özellikle bana göre Skyrim'de her mağara kopyala/yapıştır mantığıyla yapılmış.

Aynı zamanda çok daha gerçekçi ve zor.Diyaloglar daha iyi.Ve hikaye kesinlikle daha güzel.

Skyrimde ki gibi doğuştan gelen şans , deadreların seni hemen şampiyon ilan etmesi yok.Uğraşıp çabalayarak yükseliyorsun.