Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Oblivion Vampir İçin Bilgi
#1
Selamun aleyküm benim bir sorum olacaktı biz şimdi bu oyunda uyuduğumuz zaman vampir oluyoruz ama belirli bir görevden sonra oluyor tabi oyunun başında falan olmuyor ve benim sorum şu ben bu oyunda vampir olmak istiyorum ama sabah gezmekte istiyorum aynı zamanda yani biz vampir olsak kapalı bir kıyafet falan neden bizi güneşten korumuyor yada koruyor da o kıyafet mi bende yok bunun bir yolu var mı ona göre vampir olacağım şimdiden sorumu cevaplayan herkese teşekkür ederim
#2
A.s gerekli koşulları sağladığın zaman vampir olursun. İstediğin özelliği yerine getiren mod olabilir ama küçük bir ihtimal çünkü istediğin özellik kurgunun mantığına ters. Gün ışığında dolaşan hiç bir vampir gördün mü herhangi bir oyunda veya filmde?
#3
(14.06.2018, Saat: 01:39)Baris Adlı Kullanıcıdan Alıntı: A.s gerekli koşulları sağladığın zaman vampir olursun. İstediğin özelliği yerine getiren mod olabilir ama küçük bir ihtimal çünkü istediğin özellik kurgunun mantığına ters. Gün ışığında dolaşan hiç bir vampir gördün mü herhangi bir oyunda veya filmde?

Logan filminde Caliban diye bir karakter var vampir değil ama güneşte eriyor ama üstünü kapattığı zaman erimiyor yani bu oyunda da öyle olsa iyi olurdu ve küçükken bir dizi izliyordum oda vampirdi üstünü kapatıp geziyordu
#4
Şimdi her şeyde olduğu gibi vampirlerde evrimleşmiş gelişmiş Cheesy Bir eski vampirler vardır birde milenyum vampirleri. Oyunda eski vampirler, klasik hikayeden alındığı için vampirler öyle bir şey yok. Klasik hikayelerde olduğu gibi vampirler gündüzleri gece yarılarına kadar karanlık ve soğuk mekanlarında dinlenir gece yarısı olduğunda dışarı çıkarmış.

Bu oyunda da böyle. Skyrim de ama serena kapşonu kapatıp geziyor. Onuda öyle yapmışlar. Sadece geceleri seninle gelen follower yapmamışlar. Söylediğin mantıklı bir şey acayip bir şey yok ama adamlar o kadar detaylandırmamış işte. Öyle bir kıyafet ekipman yok oyunda.

+Benim bildiğim vampirler yarasa hayvanı ile benzetildiği için güneşten etkilenme korkma derken tek ışık olarak değil ısı olarakta etkileniyorlar. 
Güneş ışık ve ısı kaynağı sonuçta.
O yüzden üzerlerini komple örtecek bir kıyafet giyseler bile yürüyememeleri lazım gündüz vakti. O kıyafetin içerisinde bile citlerinin yanması lazım ısıdan dolayı. Gözleri zaten direk yanmalı hadi kıyafet giydirdin üzerini muhafaza ettin ? Etrafa nasıl bakacak bu adam önünü görecek ? 

O yüzden mümkün değilmiş. Hadi bunların hepsine bir çözüm buldun gün ışığında gezdirdin vampiri. Skyrimde olduğu gibi kanın kaynıyor diyor ve kendini zayıf hissediyorsun ya magicka'n falan staminan yenilenmiyordu adam akıllı koşamıyordun bir şey yapamıyordun. Öyle olması lazım mantıken. Tamamen kendini bitik hisseder. Hiç bir vampir gücünü kullanamaz bir üstünlüğü kalmaz yani. Bir insandan farkı kalmaz hatta belki daha da zayıf olur. Hiç bir şey yapamaz.

O sebebten gün ışığında gezmeye çalışmanın bir mantığı yok. Eski vampirler aynı kurtadam hikayesi gibi gece yarılarına kadar off mod'ta mekanında uyuklar takılır dururmuş. Saat gece yarısına vardığında ortaya çıkar avlanırmış.

Bizimde bir sözümüz vardır ya gece 3 den sonra dışarı çıkılmaz diye. Nereden gelmiş bilmiyom sadece duymuşluğum var. O saatlerde insanlar içeri girer normal yaşam kenara çekilir başka şeyler dolanırmış D: Bir onlar gezermiş yani o saatlerde dışarıda.

Blade de böyle bir sahne böyle bir kıyafet vardı.
[Resim: 0zqMRZ.jpg]

Tabi bunlar milenyum vampiri. Son teknoloji gece görüş kıyafet falan tasarlanmış ışıkta durabiliyor. Dev ışığın önünde blade ile dövüş sahnesi vardı. Onunla kapışıyorlardı.

Bizim obliivilionda böyle muhabbetler lazer tabancaları, gece görüşler, yüksek teknoloji falan olmadığına göre ? Bu muhabbetler söz konusu değil. Serena gibi kafana sadece bir başlık geçirip öyle laylaylom gezebileceğin de yok. Ama onu öyle yapmışlar.

Detaya girilmemiş işte. Bir yerde oyun bu yani sonuçta. Oyuncuyu sıkmak istememişler, koşul getirmek. Öyle yapıp salıvermişler.
---
Ninca Vampires: https://www.youtube.com/watch?v=VA0Ch2_2o7I Smile  Cool Bu sahne. Işıkta gezip dövüşebilenler.
--
Ki* Vakit gene gece yarısı zaten. Bu kıyafetle bile bak belli bir ışıkta gezip dövüşebiliyorlar. Öyle kafasına göre değil.
Vampir ise öyle olması lazım. İstediğin kadar korumaya al. Korumaya alsan bile 70 yaşında biri gibi bitik halde olur. Öyle elime eldiven takayım kafama kapşon geçireyim de güneş vurmadan laylaylom gezeyim öyle bir şey yok. Vücutları ısınır bitkinleşir yığılıp kalırlar.

Serena geziyor maşallah.. ;d Oyun işte, fazla inceye kaçmak sıkmak istememişler.
Güneşte bi başı kapanıyor. Gögüs dekoltesi de hep açık. Cheesy (/)_-'') Gögüsleri kuvvetli heralde. Başı zarar görüyor gögüslerine bir şey olmuyor :I
¯\_(ツ)_/¯. Detaylar detaylar Smile

--
+Konu dışı küçük bilgi* ince*
İçeriği GösterSpoiler:
#5
(14.06.2018, Saat: 00:26)Musa Eren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamun aleyküm benim bir sorum olacaktı biz şimdi bu oyunda uyuduğumuz zaman vampir oluyoruz ama belirli bir görevden sonra oluyor tabi oyunun başında falan olmuyor ve benim sorum şu ben bu oyunda vampir olmak istiyorum ama sabah gezmekte istiyorum aynı zamanda yani biz vampir olsak kapalı bir kıyafet falan neden bizi güneşten korumuyor yada koruyor da o kıyafet mi bende yok bunun bir yolu var mı ona göre vampir olacağım şimdiden sorumu cevaplayan herkese teşekkür ederim

Dostum, vampirliğin sefasını sürmek istiyorsan cefasını da çekmen gerek. Zaten vampir olduktan sonra belli periyotlarda güneşten hasar almıyorsun. Bu periyodun dışına çıkmamak için de düzenli olarak beslenmen gerekiyor. Oyundaki vampirliğin mantığı bu zaten. Yine de biraz araştırıp soruşturdum (57 saniye kadar Smile) ve bu modu buldum. Kendim denemediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim ama muhtemelen işini görecektir.
#6
https://www.nexusmods.com/oblivion/mods/31018/

Modun iki versiyonu var.
Birincisi, gündüz vakti etrafta dolaştığında yediğin sun damage i (güneş hasarı) ortadan kaldırıyor, ikincisi hem sun damage i hemde vampir olduktan sonra suratının aynı kalmasını sağlıyor.
.esp dosyasını C:\Program Files\Bethesda Softworks\Oblivion\Data içine atacaksın. (Ya da artık her nerde kuruluysa oyun, Data'ya atsan yeter.)
Alternatif olarak, .esp dosyasını başka bi' yere çıkarıp daha sonra Oblivion\Data içine atabileceğin yazıyo.

Hacı isim soyisim ayrı yazıyosunuz, etiketleyemiyoruz sonra. Cheesy