Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Old Gods Kimlerdir?
#1
Çoğumuzun bitirdiği "No One Escapes Cydna Mine" görevinin sonunda Forsworn zırhları Old Gods tılsımları ile ile tılsımlandığı söylüyor bizim King in Rags. Madanach olsun diğer Reachmen kardeşlerimiz olsun hepsini ağzından bu Old Gods ifadesini duyarız da kim ola bu Old Gods?


    Şimdi aklıma sadece bir iki tanrı geliyor. Yerli halktan nordlar Forswornların Daedra ya tapan manyaklar olduğunu söylüyorlar ki demek ki Eski Tanrılar'ın içinde Daedra var. Reach yerlileri Hagrevenlere büyük saygı duyuyorlar ki bir yerde onların "rahibeleri" (Dini Başları) bu Hagrevenler olabileceğini okumuştum. Yoldaşlar görevinde ise bazı Hagrevenlerin Hircine ile bağlantısı olduğunu biliyoruz. Bu da benim ilk ve en güçlü adayımı Hircine yapıyor.

    İkincisi ise tam olarak bilmesem de Dibella'dan nefret eden bir Tanrı olabilir. Çünkü Forswornları Dibella'nın Sybil'ini kaçırıyordu hatırlarsanız. Aklıma takılan ise kim neden nefret etsin Dibella'dan? Belki kulağınıza saçma gelecek ama bu kişi Sanguine olabilir mi?  Şimdi hatırlayın Sanguine'nin insan formu Sam Guevenne bir breton. Yani Forswornlar ile aynı ırktan. Sonra sarhoş olduğumuz da gözümüzü Dibella tapınağında açıyoruz. Ortalığı darma duman etmişiz. Üstüne birde o görevin ilerleyen bölümlerinde öğreniyoruz ki bir Hagrevenle nişanlanmışız! Cheesy Bu yüzden de ikinci adayım ise Sanguine

 Siz ne düşünüyorsunuz, başka hangi tanrı veya tanrıçalar Old Gods dediğimiz tanrılardan biri olabilir belirtirseniz sevinirim. Smile
#2
Hircine ve Malacath en güçlü adaylar,onun dışında Dibella'nın bir versiyonu olabilir, başka formda ve isimde, daha ilkel bir felsefesi olan belki.
#3
Hircine, Nocturnal, Molag Bal, Dibella ve Kynareth, Forswornların dini inançlarında yer bulması muhtemel varlıklardır. Forswornların bir parçası olan Forsworn Briarhearts, Hagravenları maderşahi olarak görüyorlardı. Bu durumda bu tayfanın reisleri de Hagravenlar oluyor. Forswornların Hagravenlar aracılığıyla dolaylı olarak Hircine'ye ibadet ettikleri kesin olmamakla birlikte söylenebilir. Ancak sorun şu ki: Elder Scrolls Online'da bulunan Kyne's Challenge: High Rock isimli bir kitapta Hagraven önderliğindeki bir grubun diğer daedrik prenslerin adından hiç söz etmeden Nocturnal'a taptığı söyleniyor. Oblivion'da da Molag Bal'a ibadet eden bir Glenmoril cadısı ile karşılaşıyoruz. Bununla birlikte Forsworn kamplarında Dibella ve Kynareth'a ait şu küçük heykeller de görebiliyoruz.

Bu durumda Forswornların diğer inançlardan bağımsız olarak kendi inançları olduğunu ve bu inancın bir bütün olarak var olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü herkes ayrı telden oynuyor. Her ne kadar bu inanç şu an belirsizliğini korusa da Forswornlarda herkesin ayrı telden çaldığını ve ''Herkes istediğine inansın'' inancı olduğunu söylemek pek de yanlış olmaz.