Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Oyun içi video püf noktaları nedir?
#1
Arkadaşlar pek video çekme işi ile uğraşmadığım için bu konuda bilgim yok. Elimde lisanslı program yok.
Ücretsiz program ile çektiğim video aşağıda... 

Youtube için akıcı video çekmenin püf noktaları nedir? Çekim yapan program, optimize eden program ve ince ayarlar?

Sims 4 oyun içi bir video çektim. 1080 çektiğim video bile hoşuma gitmedi. Takılmalar, kalite kaybı vs...

Bu konuda deneyimli arkadaşlar yardım lütfen.

[member=5060]AvP.Love[/member] , [member=5776]Brond[/member] , [member=5354]ugurcanlsm[/member]  sizler bildiğim kadarı ile bu konuda deneyimlisiniz.

Videoyu dikkatli incelerseniz 720p'de bile yazılar net değil ve takılmalar var.


[youtube]3WkVKumq6Lg[/youtube]

#2
Ben video editleme programı olarak sony vegas kullanıyorum ve program biraz zor bayağı zor derslerini felan alman gerekiyor ama püf olarak cam tasia studio programı var videolarını gayet güzel optimize edit kaydediyor tavsiye ederim 1 ay olarak ücretsiz deneme imkanınız var.
#3
(15.11.2016, Saat: 09:56)AvP.Love link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben video editleme programı olarak sony vegas kullanıyorum ve program biraz zor bayağı zor derslerini felan alman gerekiyor ama püf olarak cam tasia studio programı var videolarını gayet güzel optimize edit kaydediyor tavsiye ederim 1 ay olarak ücretsiz deneme imkanınız var.

Sony vegas beni aşar  Big Grin Cam tasia deneme sürümü video üstünde etiket kullanıyor mu? Birde videoyu izledin mi? 720 de bu kayıp normal mi?
#4
Ücretsiz program olarak genelde Obs kullanılıyor. Onun haricinde eğer nvidia ekran kartı kullanıyorsanız ve destekliyorsa nvidia'nın shadow play uygulaması var. O da baya iyi.
#5
Ben video çekme programı kullanmadım daha önce, bir fraps denemiştim.
#6
[member=4495]Darkdeep[/member] , Nvidia kullanmıyorum. Obs hiç denemedim birde onunla çekeyim.
[member=5776]Brond[/member] , fraps  ücretsiz var mı? Ashampoo kampanya yapmıştı, snap ile çekmiştim bu sonuç çıktı.

Optimize için bazı programlar ile 3-5 ayar denedim. Şimdi biraz düzelme oldu gibi? Yeni video 720 de biraz daha net gibi?
#7
(15.11.2016, Saat: 13:15)ufon link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:[member=5776]Brond[/member] , fraps  ücretsiz var mı?

Sana benim lisansımı yolluyorum, işin bitince silersin Smile
#8
(15.11.2016, Saat: 13:37)Brond link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Sana benim lisansımı yolluyorum, işin bitince silersin Smile

Adamsın reis... Smile

Şu videodaki tekniği nasıl yapıyorlar asıl ona kafayı taktım!?
Ne hud var ne bildirim. Üstelik istedikleri açıyı verebiliyorlar???

https://www.youtube.com/watch?v=mbeHPJU1ueI
#9
Windows movie maker kullan, windows içinde ücretsiz ama yüklemen gerekiyor netten. Baştaki yazıları ve görüntüler arası geçişleri onunla yapabilirsin. Xilisoft video converter programı var onunla tek parça olan videonu bölümlere ayırırsın (bu program ekran kartını kullanıyor kodlarken, oldukça hızlı yapar), her bölümü ayrı bir dosya yaparsın sonra movie maker'a dosyaları ilkokul okuma fişleri gibi diziyorsun ve ardarda gelen parçalar arasında geçiş efektleri verebiliyorsun. Arka plana müzik ekleme, efekt ile yazı çıkarma vesaire gibi şeyler de yapabiliyorsun.
#10
Şu birkaç saattir kampanyadan gelen bütün converter programlarını eledim, Xilisoft'da onların içinde. Hepsi yüksek kayıp verdi.

Wondershare, Tipard, WinX, vs vs. Hepsi aynı motoru ve temayı kullanıyor, birbirinin kopyası. İyi olsalar lisans vermezlerdi zaten.
İçlerinden sadece biri adam gibi işini yaptı: İdoo video editör. Giveawayoftheday'dan gelen tek bu çıktı iş yapan.  Big Grin

Movie maker'e gerek yok. İdoo baya hepsi bir arada ihtiyaç karşılayıcı çıktı.  Big Grin

Senin Fraps ile iyi ikili oldular. Bir deneme kaydı çektim ve sonuç gayet güzel.  Cheesy

Ama hala yüksek boyut sorunu var. İdoo çıktıları bile yüksek boyuta tabi kalıyor.
#11
Ayarlarını filan öğrenirsen kayıt için OBS işini fazlasıyla görecektir. Tavsiye ederim. İnternette ayarlarından bahseden videolar mevcut onlara bakabilirsin. İstersen özelden ayarları gösteren bir video atabilirim. (Reklam olmasın diye buraya eklemiyorum.)

Pek video kesme ihtiyacım olmadığı için sağlam ücretsiz program öneremem. Format Factory ile kesiyorum ben ama kesme işlemi için pek kullanışlı değil. Bildiğim iki öneri sunayım:
1)Android telefonlarda video kesme işlemini direkt yapabiliyorsun, onu deneyebilirsin. IOS'da da vaar mı bilmiyorum ama benim arkadaşım kullanıyor o özelliği. Ama birleştirme oluyor mu bilmiyorum.
2) Youtube için video yapıyorsan, Youtube'un internet tabanlı video düzenleme programı var, yüklemeden önce kesme birleştirme, ses ekleme-çıkarma vs işlemleri yapabiliyorsun. İşini görecektir tahminim.
#12
Kesme, birleştirme vs işler için uygun yazılımı buldum: İdoo. Ne var ki  çıktıları yüksek boyutlu oluyor.
Hem Xvid hemde X264 olarak sıkıştırma yaptım ama yüksek boyuta devam ediyor. 1080 videoyu 720 olarak sıkıştırsam da yine yüksek. Ona bir çözüm bulmam lazım.

Nette format factory ile optimize edin demişler ama ben onu zaten denedim... Felaket kalite kaybı veriyor.
Obs indirdim ama kurmadım daha. Ayar nasıl yapılır anlatan kaynak varsa elinde alabilirim. Smile
#13
Ben pek püf nokta bilmiyorum ama kullandığım programları söyleyebilirim  Cheesy
Video düzenlemek için Camtasia ve video çekmek için Windows 10'un kendi uygulamasını (Win+G) veya plays.tv kullanıyorum.
Oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsun ve normalde kullandığın çözünürlük ile aynı mı?
#14
(16.11.2016, Saat: 20:12)ugurcanlsm link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben pek püf nokta bilmiyorum ama kullandığım programları söyleyebilirim  Cheesy
Video düzenlemek için Camtasia ve video çekmek için Windows 10'un kendi uygulamasını (Win+G) veya plays.tv kullanıyorum.
Oyunu hangi çözünürlükte oynuyorsun ve normalde kullandığın çözünürlük ile aynı mı?

[member=5354]ugurcanlsm[/member] , oyunu 1920X1080 de oynuyorum. Yaptığım çekimlerde 1080 olarak yapılıyor.
Konuda verdiğim videoyu 1080 olarak çektim. Videoyu iyi incelersen 1080 havası yok ( youtube kalite ayarı 1080 olması koşulu ile)
#15
Obs öneririm abi sana,hem iyi hem ücretsiz. Kullanımıda basit sayılır,zorlanmazsın pek.