Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Paladin
#1
Bu karakter oluşumunda Paladin’leri genel olarak,inanışlarına ve oyun tarzına dayanarak açıklayacağız. Öncelikle genel anlamda açıklamak gerekirse paladinler bir savaşta çok zor ölen, gücünü insanları bu dünyaya ait olmayan yaratıklardan korumak için kullanan, iyilerin tarafında olan vampir gördüğünde kafasını koparan ve  her türlü undead’a karşı olan bir karakterdir.

resim

Paladin’lerin ana yetenek dalları One Handed, Heavy Armor, Block ve Alteration’dur. Ara yetenek dalları ise Smithing, Enchanting ve Restoration’dur.

Tapındıkları Tanrı : Meridia

Amaç: Tamriel’deki undead faaliyetlerine karşı savaşmak ve onları bu dünyadan silmek.

Sınıf

Redguard

Paladinler için başlama statları en iyi ırk diyebiliriz. Redguard’lar Paladin olmak için mükemmel statlara sahipler.

Redguard04.jpg


Nord

Nordların savaşçı özellikleri paladinler için oldukça iyi, ama büyüde pek başarılı değillerdir. Yine de bizim için çok uygundurlar.

Nordarmorimg.PNG


Yetenekler

One handed :

Savaştaki saldırı gücümüz, dual wield paladinler için tamamen ters olduğu için Dual Wield dışında tüm perklere veriyoruz.Sword,axe,mace seçiminde kesinlikle kılıç öneriyorum, nedenini ilerde açıklayacağım.

Alteration :

Alteration bizim savunmamızı mükemmel arttıracaktır.Fakat perkleri yanlış vermemek önemli, mage armor ve dual casting’e vermiyoruz kalanları ise hepsini tamamlayın.

Block:

Adından da anlaşıldığı üzere paladin iken orta seviyelerde kalkanımızı kaldırınca bir nevi 0 hasar alacağız çünkü yaptığımız büyüler + kalkanın verdiği savunma + heavy armor inanılmaz derecede koruma sağlayacaktır.Önerim tüm perklere verin ve saldırmadan kalkanınızla düşmanların kafasına kafasına vurun.

Heavy armor:

Haevy armor ana savunmamızı oluşturuyor ve bizi önemli hasarlardan koruyor.Sağ taraftaki perkleri verin sol taraf pek lazım değil açıkcası.

Smithing

Kendimize iyi armorlar yapmak için gerekli. Dwarwen Smithing ile başlayan taraftan Dragon Smithing’e kadar veriyoruz.

Enchanting

Sürekli savunmadan bahsettik ve saldırı içinde enchanting’den yardım alıyoruz ve savunmamız zaten oldukça sağlam olduğu için one-handed güçlendirmesi ağılıklı enchanting yapıyoruz.

Restoration

Sürekli az hasar almayacağız ve bu yüzden Restoration’da adept seviyeye kadar gelişmeliyiz, fast healing en çok iş gören büyülerdendir. Ama ben gerek duymam diyorsanız hiç vermeyebilirsiniz size kalmış.

Role-Play

Paladinlerin Hayat Tarzı

Paladinler kutsal ışığın yolundan yürür. Kesinlikle masum insan öldürmeyin, çalıp çırpmayın. İnsanları korumalı ve onlara sahip çıkmalısınız. Sadece undead’a karşı değil tüm kötülere karşı durun, hırsız görünce öldürün yada etkisiz hale getirin. Bir savaştan öleceğinizi bilseniz bile kaçmayın eğer undeadlerle karşı karşıya iseniz ve ölmek üzereyseniz kaçın, onlardan uzak bir yerde ölün. Yani uçurumdan filan atlayın ki sizi ölünce diriltemesinler ,gidip de yanınızda undead varken ölmeyin. Dark Brotherhood’un kökünü kazıyın. Eğer Nord’sanız kesinlikle eski mezarlara gidin ve atalarınızı çektikleri acıdan kurtarıp Sovngarde’a yollayın.

Tapınma

Tanrınız Meridia’dır, sonsuz enerjinin ve yaşamın leydisi. Arada sırada heykelin önüne undead cesedi bırakın ki bizi kutsasın ve ışığı yolumuzu aydınlatsın. Meridia ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

meridia_by_deathknowz-d5coxa6.jpg


En Gerekli Eşyalar

Dawnbreaker :

Bu kılıç Meridia’nın kutsal ışığında dövülmüştür ve düşmanları yakar, eğer düşman bir undead ise düşmanın cesedi patlar ve çevredekilere hasar verir.

SR-item-Dawnbreaker.jpg

Spellbreaker:

Çok güçlü kalkanımız Dwemer yapımıdır ve bloklamaya başladığınızda bir spell ward oluşur. Size atılan büyülerden 0 hasar alırsınız eğer atılan büyü fazla güçlüyse kalkanınızın önündeki spell kısa süreliğine kırılır 1-2 sn. sonra yeniden açılır. Kalkan olarak da iyi statlara sahip elbette.

spellbreaker2.jpg

Guild Olarak Dawnguard’a oyun başı katılırsanız güzel eşyalar elde edersiniz ve zevkli görevlerini yapar bol bol vampir öldürürsünüz. Dawnguard DLC’niz bitmiş ve Dawnguard olmuş iseniz en sonunda Serana’yı tedavi edip onu sonsuz ızdırabından kurtarabilirsiniz.
#2
Ellerine sağlık. Bazı yerlerde noktalama hataları var, ama yine de çok güzel ve faydalı olmuş.  Smile
#3
(03.09.2013, Saat: 22:07)Artemis link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ellerine sağlık. Bazı yerlerde noktalama hataları var, ama yine de çok güzel ve faydalı olmuş.  Smile
Klavyem bozuk olmasa ahh .
#4
Bozuk derken kola falan mı döktün yoksa ciddi bir problem mi var? (Gerçi kola dökülmesi de ciddi ama.)
#5
Eline sağlık, umarım klavye sorununu da en yakın zamanda çözersin. Smile
#6
Elimden gelebildiğince düzenlemeye çalıştım ben ama yine de hatalar olabilir. Bu arada tam anasayfalık olmuş bu Cheesy Devam bu karakter oluşumlarına  yeah yeah yeah
#7
(03.09.2013, Saat: 22:59)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimden gelebildiğince düzenlemeye çalıştım ben ama yine de hatalar olabilir. Bu arada tam anasayfalık olmuş bu Cheesy Devam bu karakter oluşumlarına  yeah yeah yeah
SEn öyle deyince öyle yaptım ana sayfa havasına uygun oldu Cheesy bide evet kola döküldü ama sorun bi tuşa basınca bazen yandakilerde basıyor o çok sinir bozucu
#8
http://www.elderscrollsturk.com/skyrim-rehberler/

Yakıştı.. Cheesy
#9
(03.09.2013, Saat: 23:23)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.elderscrollsturk.com/skyrim-rehberler/

Yakıştı.. Cheesy
Şaka maka tam isteğim gibi olmuş be oraya göre yapayım dedim Cheesy
Yalnız çok eksiğimiz ar savaşçı rehberi hiç yok eklemek lazım onları  yeah
#10
Dur bekle geliyor çaktırma..
#11
(04.09.2013, Saat: 00:00)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dur bekle geliyor çaktırma..
Tamam Cheesy çaktırmıyoruz sessiz Cheesy slience brother
#12
Ben çaktım gerçi ama...
#13
(04.09.2013, Saat: 01:01)bonty48 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben çaktım gerçi ama...
senden bisey olmaz sende bizdensin
#14
Blood Mageydi işte..
#15
spellbreaker shıld'ı nasıl alacağım konusunda biri bana yardım edebilirmi?