Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Pokemon GO geliyor
#1
Eğer bir şaka falan değilse tüm dünya üzerinde oynanabilecek Nintendo konsollarına bağlı olmayan bir pokemon oyunu geliyor arkadaşlar. Buyrun burada videosu mevcut:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2sj2iQyBTQs[/youtube]


Videoda yer alan özelliklere bakarak küçük bir değerlendirme yapmak gerekirse muhtemelen dünya üzerinde rastgele bölgelerde pokemonlar ortaya çıkacak ve siz bunları sadece telefon ekranında görüp yakalayabileceksiniz. Farklı pokemonları yakalayabilmek için farklı yerlere gittiğinizi düşünün, haliyle bir Goldeen'i Ankara'da yakalayamayacaksınız. Video sonunda gördüğümüz Mewtwo örneği de kalabalık mekanlarda yapılabilecek bir event'i simgeliyor olabilir. Birbirine internetle bağlı yüzlerce oyuncu belki de aynı anda legendary yakalamaya çalışacak.

Şahsi görüşüm eğer bunun tanıtımını iyi yaparlar ve herkesin oynayabileceği duruma getirirlerse fikir tutabilir. O kadar saçma şeylerin trend olduğu bir dünyada yaşıyoruz ki gerçekten bir Pokemon dünyasına doğru gidiyor olabiliriz, bunu zaman gösterecek.

Not: Şimdi videodaki hologramlara falan takılmayın, böyle bir şey olamaz diyecekler için söylüyorum, o hologramlar reklam sadece. Bu yüzden sazan.avi olmayabilir diye düşünmekteyim.
#2
    Razer'in McFly'ı gibi duruyor büyük bir şaka olabilir ayrıca oldukça zorlu bir iş Pokemon yakalamaya giderken kaybolan başına bir şey gelen insanlar vs. olacaktır buda hukuki açıdan sorun yaratabilir.
#3
(11.09.2015, Saat: 11:26)Unforgiven link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:     Razer'in McFly'ı gibi duruyor büyük bir şaka olabilir ayrıca oldukça zorlu bir iş Pokemon yakalamaya giderken kaybolan başına bir şey gelen insanlar vs. olacaktır buda hukuki açıdan sorun yaratabilir.

Dediğim gibi şaka ya da değil, ileride göreceğiz ama bu fikri düzgün bir şekilde becerebilirse Nintendo ve Pokemon Company yapabilecekleri en iyi hamleyi yapmış olurlar. Çünkü pokemon oyunlarının şimdiki konsol grafikli halleriyle bile oynayan bir sadık kitlesi var. Bu hamleyle hem insanları konsol alma zorunluluğundan kurtarıyor, üstüne bir de oyunu bedava yaparak herkesin oynayabilecğei duruma getiriyorsunuz. 90'lı nesilden olup da pokemon'u bilmeyen yoktur sanırım, bu insanlar facebook'a, twitter'a girer gibi arada pokemon'a girecekler, en ilgisizi bile 5 metre uzağında pokemon var dense yakalamak için birkaç dakikasını ayırır.

Her neyse, şaka olabilir, bu yüzden fazla varsayım, hikaye yazmak istemiyorum. Olacağı varsa olur. Ama ben inşallah çıkmaz diyorum, bir efsanevi pokemon yüzünden insanlar birbirlerine zarar bile verebilir, aileler yıkılır, olmasın daha iyi.
#4
(11.09.2015, Saat: 11:40)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediğim gibi şaka ya da değil, ileride göreceğiz ama bu fikri düzgün bir şekilde becerebilirse Nintendo ve Pokemon Company yapabilecekleri en iyi hamleyi yapmış olurlar. Çünkü pokemon oyunlarının şimdiki konsol grafikli halleriyle bile oynayan bir sadık kitlesi var. Bu hamleyle hem insanları konsol alma zorunluluğundan kurtarıyor, üstüne bir de oyunu bedava yaparak herkesin oynayabilecğei duruma getiriyorsunuz. 90'lı nesilden olup da pokemon'u bilmeyen yoktur sanırım, bu insanlar facebook'a, twitter'a girer gibi arada pokemon'a girecekler, en ilgisizi bile 5 metre uzağında pokemon var dense yakalamak için birkaç dakikasını ayırır.

Her neyse, şaka olabilir, bu yüzden fazla varsayım, hikaye yazmak istemiyorum. Olacağı varsa olur. Ama ben inşallah çıkmaz diyorum, bir efsanevi pokemon yüzünden insanlar birbirlerine zarar bile verebilir, aileler yıkılır, olmasın daha iyi.
    Böyle bir proje hayata geçerse çok sorun yaratacaktır ücretsiz olacaksa reklamdan oynanmayacak yada pay to win olacaktır muhtemelen, belkide dediklerim olmaz ve Gameboy gibi bir efsane daha doğar herkezin elinde Gameboy gördüğümüz zamanlara döneriz.
#5
fire red'i makyajlayıp verseler yeterdi. game freak ve nindento'yu kınıyorum.
#6
Olum böyle bir şey olmaz ya. Gerçek dünyada pokemon ne gezer? Onları oralara nasıl yerleştirecekler? Hem robot falan olsalar bile nasıl savaşacaklar. Onun dışında mesela denizden bir Gyrados çıkıp balıkçıları falan öldürebilir. Çok tehlikeli bir oyun olmuş hayır diyorum. Çıkmasın!
İçeriği GösterSpoiler: